[Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 9
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

[Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: roman »

Natknąłem się na pewien kłopot. Otóż, przy specyficznych parametrach:
- max flowrate na poziomie 28mm3/s
- bez ograniczeń prędkości oraz bez limitowania czasu warstwy
- w trybie wazy, oraz przy odpowiednim rodzaju druku
- druk w PETG
- włączonym chłodzeniu na 100%
- dysza (chińska) cht 0.4
Zrzut ekranu 2023-12-29 111216.png
...problem polega na tym, że grzałka ma za mało chęci do rozgrzania hotendu. W efekcie temperatura szybko spada, no a później to już wiadomo - błąd coś tam coś tam.
Zrzut ekranu 2023-12-29 111115.png
I tak się zastanawiam, czy to mój egzemplarz tak ma, czy to może ogólna przypadłość. Suportowi już zacząłem męczyć o to bułe, ale w sumie stwierdziłem, że może zapytam tutaj, czy ktoś ma podobnie. CHarakterystyka tego wydruku jest dość specyficzna i chyba rzadko da się na to trafić przy realnych wydrukach, no ale lepiej wiedzieć czy z tym da się coś zrobić czy nie.

Jeśli ktoś ma zbędne pół godziny życia i kilka gram PETG to byłbym wdzięczny za sprawdzenie, czy (plik w oraca-slicer) się to wydrukuje, czy odmówi posłuszeństwa w połowie. Ale ważny by to robić na dyszach cht, bo stockowe nie dadzą rady.

Zastanawiam się nad założeniem izolacji bawełnianej, nigdy jej nie miałem. Najlepszym wyjściem było założyć to na skarpete silikonową, ale nie wiem czy... tak można ;)
Załączniki
test-generic-orcaSlicerFile.3mf
(19.08 KiB) Pobrany 21 razy
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 809
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: Abys »

"- dysza (chińska) cht 0.4"
Wystarczy tylko to, piszesz do supportu że masz problem nie korzystając z ich dysz tylko jakiś innych i masz problem ;D
Moim zdaniem widoczne tak jest, kup hotend e3d cht zobacz jaki ma flow i jak się nie zgadza rób problem i pisz.

Zamontuje volcano ze stara grzałką, jebnę prędkości w kosmos i flow, czemu nie dogrzewa.. no nie..
Wydaje mi się że nie wyciągniesz z tego więcej po prostu, te hotendy nie mają zajebistego przepływu flow.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2023, 13:02 przez Abys, łącznie zmieniany 1 raz.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: Holgin »

Chłodzenie na 100%? Moze daj 60? Flow rzędu 30mm3/s nie powinien wychładzać bloku.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 809
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: Abys »

Druga sprawa, co to za filament bo filament filamentowi nie równy.
Jedne płyną bardziej a inne mniej, są już filamenty z high flow.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 9
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: roman »

Abys pisze: 29 gru 2023, 12:58 "- dysza (chińska) cht 0.4"
Wystarczy tylko to, piszesz do supportu że masz problem nie korzystając z ich dysz tylko jakiś innych i masz problem ;D
Moim zdaniem widoczne tak jest, kup hotend e3d cht zobacz jaki ma flow i jak się nie zgadza rób problem i pisz.
Z ich dysz to ja se moge coś takiego drukować (przy podanych parametrach) i pewnie nawet wyjdzie, ale wystarczy przy tym kichnąć i się wydruk rozwarstwi na poszczególne warstwy. W sumie co to za różnica czy to e3d czy chińskie cht? To i to jest zewnętrznym brandem. Jeśli chcą mi odpowiedzieć żebym spadał na drzewo to tak samo mogą mi odpowiedzieć przy e3d, choć tu faktycznie mógłbym kręcić aferę.

Abys pisze: 29 gru 2023, 12:58 Zamontuje volcano ze stara grzałką, jebnę prędkości w kosmos i flow, czemu nie dogrzewa.. no nie..
Wydaje mi się że nie wyciągniesz z tego więcej po prostu, te hotendy nie mają zajebistego przepływu flow.
Ale ja chcę się przede wszystkim dowiedzieć czy to rzeczywiście przypadłość tych maszyn, czy tylko mojej - that's all. O tym czy to jest okej czy nie jest okej to powiedzmy jakby inny rozdział dyskusji.

Holgin pisze: 29 gru 2023, 13:01 Chłodzenie na 100%? Moze daj 60? Flow rzędu 30mm3/s nie powinien wychładzać bloku.
Przy chłodzeniu na 0% nie ma problemu, tzn. jest, ale grzałka "wywalczy" swoje.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3243
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1599

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: morf »

Skarpeta silikonowa jest? Jeśli przy wyłączonym chłodzeniu jest ok to może jakoś wychładza blok. Mogę puścić test ale po Nowym Roku dopiero
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 9
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: roman »

morf pisze: 29 gru 2023, 13:14 Skarpeta silikonowa jest? Jeśli przy wyłączonym chłodzeniu jest ok to może jakoś wychładza blok. Mogę puścić test ale po Nowym Roku dopiero
Of course. Za kogo Pan mnie ma. :)
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 809
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: Abys »

roman pisze: 29 gru 2023, 13:10 Ale ja chcę się przede wszystkim dowiedzieć czy to rzeczywiście przypadłość tych maszyn, czy tylko mojej - that's all. O tym czy to jest okej czy nie jest okej to powiedzmy jakby inny rozdział dyskusji.
Sprawdzę jak to u mnie wygląda.
Wrzuć swoje zdjęcie jak to wygląda na stole
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2476
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: mcxmcx »

Daj plik to wieczorem sprawdzę.

Małe PETG sunlu tylko i wyłącznie
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3243
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1599

Re: [Bambu X1C/P1P/P1S] Wydajność hotendu

Post autor: morf »

Przecież jest w pierwszym poście
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”