Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: JGFTW »

Skoro drukarka zastyga na chwilę to znaczy, że nie wyrabia z obliczeniami. Zazwyczaj było tak na 8bitowych płytach, a czy ta Aneta ma 32bitową elektronikę jak sugeruję internet?
Można zobaczyć jak wyjdzie jak zwolnisz prędkość druku - próbowałeś?


Co do różnic tryb wazy vs zwyczajny to główną różnicą jest brak retrakcji i ciągłość nakładania warstwy (bez szwu i travel moves).
Skoro wyłączając te opcje jest dobrze, a z nimi źle to spróbuj znaleźć pośrednie ustawienia, które poprawią jakość - zmniejsz bardzo mocno retrakcje, ogranicz ruchy, zmniejsz liczbe ścianek, itp (najlepiej pojedynczo i po kolei, ale dla potestowania hipotezy możesz jednorazowo zrobić wiele zmian na raz)
Tu jest więcej różnic: https://the3dprinterbee.com/prusaslicer ... vase-mode/
Kavku
Kavku
Postów w temacie: 13
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: Kavku »

JGFTW pisze: 06 sty 2024, 10:00 Skoro drukarka zastyga na chwilę to znaczy, że nie wyrabia z obliczeniami. Zazwyczaj było tak na 8bitowych płytach, a czy ta Aneta ma 32bitową elektronikę jak sugeruję internet?
Można zobaczyć jak wyjdzie jak zwolnisz prędkość druku - próbowałeś?


Co do różnic tryb wazy vs zwyczajny to główną różnicą jest brak retrakcji i ciągłość nakładania warstwy (bez szwu i travel moves).
Skoro wyłączając te opcje jest dobrze, a z nimi źle to spróbuj znaleźć pośrednie ustawienia, które poprawią jakość - zmniejsz bardzo mocno retrakcje, ogranicz ruchy, zmniejsz liczbe ścianek, itp (najlepiej pojedynczo i po kolei, ale dla potestowania hipotezy możesz jednorazowo zrobić wiele zmian na raz)
Tu jest więcej różnic: https://the3dprinterbee.com/prusaslicer ... vase-mode/
Właśnie próbowałem nawet na 20 mm/s, identyczne bloby, identycznie zastyga losowo ale na każdym modelu inaczej, jak zastyga na bałwanku to cały czas w tych samych miejscach, zachowuje się jakby nie wyrabiała, albo czegoś jej brakowało, zwolniłem do 500 mm/s akceleracje, 5 mm/s jerki, 60 mm/s identycznie drukowała, może ciut dokładniej, ale bloby identyczne w tych samych miejscach, na tej twarzy ten jeden blob z bałwanka za każdym razem się powtarza a na wazie nic, ani jednego bloba i to jest podejrzane, drukowałem też bałwanka bez retrakcji jak na wazie się drukuje bez, nic, zero zmian ;< Dalej bloby/zitsy, ogólny dramat ;x
Kavku
Postów w temacie: 13
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: Kavku »

japim pisze: 06 sty 2024, 09:42 Jak dużą karte masz wsadzoną?
32gb, teraz 128gb, na tej karcie 32gb wcześniej drukowało też bez problemu, ale to się dzieje i po kablu lan i na dwóch kartach więc raczej pojemność odpada bo kabel też tak samo, te same bloby na tym samym wydruku, gcode za każdym razem inne a zawsze w tych samych miejscach staje, inny wydruk - w innych miejscach, ale cały czas te same jak zrobiłem z 8 bałwanków to każdy miał bloba na mordzie zawsze w tym samym miejscu, no i reszte tych paskudnych blobów także w tych samych miejscach (Ten na twarzy taki unikatowy XD)
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: JGFTW »

Spróbuj zmienić te ustawienia w slicerze.

Dodatkowo idąc tropem niewyrabiania drukarki to firmware, który wgrałeś kompilowałeś sam?

Patrząc na przykładową konfigurację tam jest prędkość przesyłu danych 115200:
https://github.com/MarlinFirmware/Confi ... ion.h#L116

Może zmień tą wartość.
Kavku
Kavku
Postów w temacie: 13
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: Kavku »

JGFTW pisze: 06 sty 2024, 10:48 Spróbuj zmienić te ustawienia w slicerze.

Dodatkowo idąc tropem niewyrabiania drukarki to firmware, który wgrałeś kompilowałeś sam?

Patrząc na przykładową konfigurację tam jest prędkość przesyłu danych 115200:
https://github.com/MarlinFirmware/Confi ... ion.h#L116

Może zmień tą wartość.
Niestety nie kompilowałem sam, tzn. wgrałem gotowy config z tej strony właśnie i skompilowałem. Próbowałem sam kompilować ale mi dosłownie nawet home nie chciał działać po mojej kompilacji, odpuściłem xDDD
Zmieniałęm z 115200 na 250000 ale efekt ten sam był :/
Kavku
Postów w temacie: 13
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: Kavku »

JGFTW pisze: 06 sty 2024, 10:00 Skoro drukarka zastyga na chwilę to znaczy, że nie wyrabia z obliczeniami. Zazwyczaj było tak na 8bitowych płytach, a czy ta Aneta ma 32bitową elektronikę jak sugeruję internet?
Można zobaczyć jak wyjdzie jak zwolnisz prędkość druku - próbowałeś?


Co do różnic tryb wazy vs zwyczajny to główną różnicą jest brak retrakcji i ciągłość nakładania warstwy (bez szwu i travel moves).
Skoro wyłączając te opcje jest dobrze, a z nimi źle to spróbuj znaleźć pośrednie ustawienia, które poprawią jakość - zmniejsz bardzo mocno retrakcje, ogranicz ruchy, zmniejsz liczbe ścianek, itp (najlepiej pojedynczo i po kolei, ale dla potestowania hipotezy możesz jednorazowo zrobić wiele zmian na raz)
Tu jest więcej różnic: https://the3dprinterbee.com/prusaslicer ... vase-mode/
Tak drukuje na 1k, jerki 10, travel 20, speed 60 mm/s, retrakcja 2/20, wyższa powoduje większe luki (Bimetalowa gardziel ale bowden, tak dziwnie tu to działa) :D
Załączniki
414611578_756308223047299_1211025855564898508_n.jpg
407350739_1127136864940750_7226661445405406023_n.jpg
pma_
Postów w temacie: 1
Posty: 154
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: pma_ »

Zwykle podejrzane było power loss recovery ale widze, że masz wyłaczone
Kavku
velkhor
Postów w temacie: 3
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2021, 15:29
x 3

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: velkhor »

Kavku pisze: 06 sty 2024, 05:07 Jeszcze podrzucam eeprom, zastanawia mnie ten minimum segment time (stockowo ustawiony był na 20.000).
To jak Cię zastanawia to zmień :) Ale trop wydaje mi się dobry biorąc pod uwagę, że mówisz ze drukarka bardzo zwalnia.

Z tego modelu co testujesz ciężko się znioskuje bo trudno przewidzieć co jak slicer tnie.

Zrobiłem Ci model jedne duży narożnik, jest z łuku a więc powinno go pociąć na bardzo dużosegmentów, a drugi ma kilka linii prostych. Jeżeli Twoj trop jest dobry to prawy powinien być ok a lewy gorszy.
Załączniki
test.stl
(25.08 KiB) Pobrany 17 razy
Kavku
Kavku
Postów w temacie: 13
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: Kavku »

velkhor pisze: 06 sty 2024, 21:14
Kavku pisze: 06 sty 2024, 05:07 Jeszcze podrzucam eeprom, zastanawia mnie ten minimum segment time (stockowo ustawiony był na 20.000).
To jak Cię zastanawia to zmień :) Ale trop wydaje mi się dobry biorąc pod uwagę, że mówisz ze drukarka bardzo zwalnia.

Z tego modelu co testujesz ciężko się znioskuje bo trudno przewidzieć co jak slicer tnie.

Zrobiłem Ci model jedne duży narożnik, jest z łuku a więc powinno go pociąć na bardzo dużosegmentów, a drugi ma kilka linii prostych. Jeżeli Twoj trop jest dobry to prawy powinien być ok a lewy gorszy.
Więc tak, z ciekawości... Wróciłem do softa oryginalnego od Anet i cyk, działa poprawnie, wydruki okej, tylko ten soft jest tak zdupiony, że szkoda gadać, tylko że drukuje poprawnie, ma 420 KB, Marlin 720 KB, nie wiem.. może tu jest problem, że ta płyta się zwiesza, ta kość nand flash przy takiej ilości danych, uj wie, ale chyba w tej drukarce Marlina nie da się wgrać.
Kavku
Postów w temacie: 13
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro - Bloby na Wydruku

Post autor: Kavku »

To wydruk sowy aktualnie w przybliżeniu, jedynie są braki bo nie wiem jakie na tym sofcie są kroki bo tu się ustawić nie da, eeprom zablokowany, wszystko poblokowane, by autoleveling zrobić muszę przesuwać podkładkę na lewo bo sonda wychodzi po za stół (Nie da się zmienić tego).

Tam musza być kroki jakieś 300+ dla tego BMG zamiast 410 bo na 107 flow, 2 ścianki mają 0.65mm xD

Gdyby ten Marlin działał.. No ale nie działa, czyli najprawdopodobniej lepiej jej się pozbyć i kupić coś innego, bo z tym softem to nie ma sensu, a mi się już bawić nie chce, ileż można. ;x
Załączniki
IMG_20240109_171537.jpg
IMG_20240109_171353.jpg
IMG_20240109_171106.jpg
IMG_20240109_171037.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”