Alternatywne oprogramowanie X1

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
J.A.
Postów w temacie: 2
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Alternatywne oprogramowanie X1

Post autor: J.A. »

Ja tylko zwracam uwagę na drugą stronę medalu
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Zhan
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2018, 21:02
x 4

Re: Alternatywne oprogramowanie X1

Post autor: Zhan »

Witam,

właśnie odebrałem nową X1 Combo i okazuje się, że drukarka ma firmware w wersji 1.6 czyli podatnej na moda. Nie wgryzłem się jeszcze dobrze w temat i nie wiem czy to jeszcze nie jest trochę wróżenie z fusów ale zastanawiam się czy w razie czego jest możliwość pełnego powrotu do oryginalnego firmware w przypadku konieczności skorzystania z gwarancji. Jak rozumiem wgranie alternatywnego firmware na soft 1.7 i nowszy będzie możliwe jedynie po zrzeczeniu się gwarancji a to raczej nie ma sensu moim zdaniem gdyż w drukarce jest dużo elementów, które mogą się zepsuć bez związku z wersją oprogramowania układowego.
Ciekaw jestem Waszej opinii... Aktualizowali byście czy poczekali na alternatywny soft?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 2
Posty: 404
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Alternatywne oprogramowanie X1

Post autor: carving85 »

Zhan pisze: 20 lut 2024, 12:42 Witam,

właśnie odebrałem nową X1 Combo i okazuje się, że drukarka ma firmware w wersji 1.6 czyli podatnej na moda. Nie wgryzłem się jeszcze dobrze w temat i nie wiem czy to jeszcze nie jest trochę wróżenie z fusów ale zastanawiam się czy w razie czego jest możliwość pełnego powrotu do oryginalnego firmware w przypadku konieczności skorzystania z gwarancji. Jak rozumiem wgranie alternatywnego firmware na soft 1.7 i nowszy będzie możliwe jedynie po zrzeczeniu się gwarancji a to raczej nie ma sensu moim zdaniem gdyż w drukarce jest dużo elementów, które mogą się zepsuć bez związku z wersją oprogramowania układowego.
Ciekaw jestem Waszej opinii... Aktualizowali byście czy poczekali na alternatywny soft?

pozdrawiam
Osobiście nie widzę sensu zmiany softu. Dajmy tej drukarce po prostu drukować.
no chyba że chcesz to zrobić dla przyjemności, zabawy zdobywania doświadczeń no ale wtedy byś się nie pytał czy warto
dragonn, J.A.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Zhan
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2018, 21:02
x 4

Re: Alternatywne oprogramowanie X1

Post autor: Zhan »

carving85 pisze: 20 lut 2024, 12:47 Osobiście nie widzę sensu zmiany softu. Dajmy tej drukarce po prostu drukować.
no chyba że chcesz to zrobić dla przyjemności, zabawy zdobywania doświadczeń no ale wtedy byś się nie pytał czy warto
No właśnie ja jestem typem DIY, to moja pierwsza drukarka tej klasy i trochę korci żeby coś podejrzeć, podłubać :-)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Alternatywne oprogramowanie X1

Post autor: Andrzej_W »

To jak cię korci to pamiętaj. Jedna do dłubania druga do drukowania.
emartinelli, roman, bukszpryt
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 3
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Alternatywne oprogramowanie X1

Post autor: arek »

Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 1
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Alternatywne oprogramowanie X1

Post autor: bartoszeqqq »

Wrzuciłem dwa dni temu na drukarkę z ciekawości. Dużo na razie nie poklikałem, ale na pewno podobają mi się podręczne macro dostępne z ekranu (zamiast wrzucania gcode na kartę pamięci lub przez FTP), w info o urządzeniu widoczne są informacje o przedrukowanych godzinach, zmianach filamentu etc, może się przydać np. do zaplanowanej zmiany nożyka co x tysięcy zmian, jakiś alert. Spoko też jest dostęp do konsoli, zarówno terminal linuxowy jak i konsola do GCode.
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”