Qidi x max + Orcaslicer = straszna jakość druju

Jakość druku Cię nie zadowala?
marcinsz0
Postów w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:50

Qidi x max + Orcaslicer = straszna jakość druju

Post autor: marcinsz0 »

Witam
Mam drukarkę Qidi X-Max 1, dotychczas używałem SuperSlicer, ale ze względu na kilka opcji i wygląd slicera chciałem przejść na Orcaslicer... Niestety wydruki wychodzą strasznie złej jakości, ustawienia mam defautowe, podobne do tych z SuperSlicer i nie wiem co powoduje moje problemy, wydruki wyglądają na totalnie stopione, temperatura 235 stopni dla Petg, pełno jest też miejsc gdzie są mega wyplywy filamentu, wszystko widać na załączonych zdjeciach, wieża temperatur od 220 do 250 stopni.
Proszę o sugestie co może być nie tak.
Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20240106_143342.jpg
IMG_20240106_143348.jpg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Qidi x max + Orcaslicer = straszna jakość druju

Post autor: dziobu »

A zwykłą kostke drukowałeś?
Z tych zdjęć to niewiele widać, ale nie leci tu znacząco za dużo materiału? Szerokość ścieżki (dyszę) masz dobrą ustawioną?
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 634
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: Qidi x max + Orcaslicer = straszna jakość druju

Post autor: Rozarh »

Też próbowałem OrcaSlicer - ale jego kalibracje odnoszą się do Bambu a nie wszystkich drukarek i dałem sobie spokój...
Ten wydruk wygląda jak wieża temperatur z SS ale taka wyjdzie gdy nie zrobi się wcześniej kalibracji przepływu (flowrate).
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Qidi x max + Orcaslicer = straszna jakość druju

Post autor: Igor »

Jakie opcje Cię pociągają w Orce? Może znajdziesz je w Prusa Slicer. Dużo bardziej uporządkowany i logiczny w działaniu, Orca przy nim wygląda i działa jak apka na telefon, używam jej tylko do generowania gcodów z testami.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”