wymiana stepsicka

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
Młody_
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2024, 18:10

Re: wymiana stepsicka

Post autor: Młody_ »

morf pisze: 12 sty 2024, 17:15
JGFTW pisze: 12 sty 2024, 17:02 Pojawia się też pytanie czy na pewno podłączyłeś pod dobre gniazdo silnik - można zgadywać, gdzie ma być, ale jest to napisane w firmware i warto się upewnić czy podłączenie masz dobre, bo jak zmieniając kabel pomyliłeś gniazda to może nie jest zepsute, ale nieaktywne i wyjdzie Ci, że żaden sterownik nie w nim nie zadziała ;)

Kolega dobrez prawi - zle podłączył :)

image.png
w poniedziałek sprawdzę i jak zadziała to super jak nie to trzeba będzie coś zrobić
Awatar użytkownika
Młody_
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2024, 18:10

Re: wymiana stepsicka

Post autor: Młody_ »

morf pisze: 12 sty 2024, 17:15
JGFTW pisze: 12 sty 2024, 17:02 Pojawia się też pytanie czy na pewno podłączyłeś pod dobre gniazdo silnik - można zgadywać, gdzie ma być, ale jest to napisane w firmware i warto się upewnić czy podłączenie masz dobre, bo jak zmieniając kabel pomyliłeś gniazda to może nie jest zepsute, ale nieaktywne i wyjdzie Ci, że żaden sterownik nie w nim nie zadziała ;)

Kolega dobrez prawi - zle podłączył :)

image.png
podłączyłem jak na obrazku i silnik z zaczą warjować a jak mam podłączone jak na zdjęciu moim to normalnie pracują silniki ruchu a silnik filamentu nic
Awatar użytkownika
Młody_
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2024, 18:10

Re: wymiana stepsicka

Post autor: Młody_ »

JGFTW pisze: 12 sty 2024, 17:02 Zdaję się, że w drukarce masz jeden dodatkowy stepstick, bo kinematyka delty używa 3 silników i do tego ekstruder jeden, a na zdjęciu masz 5, więc nie musisz kupować.

Możesz zwyczajnie podmienić jak chłopaki wyżej pisali.

Pojawia się też pytanie czy na pewno podłączyłeś pod dobre gniazdo silnik - można zgadywać, gdzie ma być, ale jest to napisane w firmware i warto się upewnić czy podłączenie masz dobre, bo jak zmieniając kabel pomyliłeś gniazda to może nie jest zepsute, ale nieaktywne i wyjdzie Ci, że żaden sterownik nie w nim nie zadziała ;)
zamieniłem stepsticki miejscami i silnik działa ale wykonuje przypadkowe akcje i robi minimalne obroty a jak poluzuje klamrę to robi też przypadkowe obroty tylko że w większym zakresie ruchu i nie podaje filamentu
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: wymiana stepsicka

Post autor: Andrzej_W »

Sprawdź przewody może zwarcie mają lub nie łączą we wtyczce.
Awatar użytkownika
Młody_
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2024, 18:10

Re: wymiana stepsicka

Post autor: Młody_ »

Andrzej_W pisze: 14 sty 2024, 19:58 Sprawdź przewody może zwarcie mają lub nie łączą we wtyczce.
sprawdzałem już kable
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”