Strona 1 z 1

Koleżka dla P1S

: 14 sty 2024, 21:35
autor: IceNuke
Czesc wszystkim! Za porada forum zakupiliśmy do firmy P1S w Combo która sprawuje się no cóż... Biorąc pod uwagę popdzedni zabytek - znakomicie. Tak dobrze, że prezes pełen nadziei zebrał fundusz i chęć na dokupienie drugiego sprzętu i tu pytanie na co postawić?

Czy warto wskoczyć na X1C lub nawet X1E? Bambu jest przystępna użytkownikowi, nie wiem czy chce mixowac sprzęt czy zostać przy jednym producencie.

Drukuje aktualnie najwięcej z ASA, PETG, ale na horyzoncie są mocniejsze Tworzywa z domieszkami...

Co myślicie? Myślę że kasowo 10-12 tys do ogarnięcia. Czy taka drukarka będzie 2x lepsza od P1S? Co byście polecili w takiej sytuacji?

Re: Koleżka dla P1S

: 14 sty 2024, 22:10
autor: JGFTW
P1P i P1S mają taką samą mechanikę jak X1C, są to bardziej okrojone głównie z elektroniki odpowiedniki.
X1C ma dodatkowo Lidar, lepszą kamerę, lepszy procesor, ekran i takie tam.
Myślę, że będzie co najmniej tak samo ;)

X1E ma dodatkowo podgrzewaną komorę i zależnie od filamentów z jakich chcesz drukować (np Iglidur czy PEEK) to komora jest wymagana, żeby je wydrukować bez problemu w rozsądnych wymiarach.

Re: Koleżka dla P1S

: 16 sty 2024, 06:13
autor: IceNuke
Czyli generalnie z Bambuu P1S wydaje sie najrozsadniejszy cena/jakosc. Poźniej dopiero X1E oferuje cos "wiecej" ale z kolei roznica w cenie.. no coż.

A jakies alternatywy Bambuu? Chyba szef u nas za duzo oczekuje od technologi FDM bo wydruki z P1S sa na prawde ladne ;)

Re: Koleżka dla P1S

: 16 sty 2024, 08:45
autor: JGFTW
IceNuke pisze: 16 sty 2024, 06:13 A jakies alternatywy Bambuu?
Nie, wszystko inne będzie wolniejsze lub droższe.

IceNuke pisze: 16 sty 2024, 06:13 Chyba szef u nas za duzo oczekuje od technologi FDM bo wydruki z P1S sa na prawde ladne
Pokaż mu dział kalibracja, problemy, żeby wiedział jak życie wygląda ;)

Czasami nie ma co robić z tego zagadnienia ;) Weź to P1S i po kłopocie :D

Re: Koleżka dla P1S

: 16 sty 2024, 08:55
autor: roman
IceNuke pisze: 16 sty 2024, 06:13 Chyba szef u nas za duzo oczekuje od technologi FDM bo wydruki z P1S sa na prawde ladne ;)
Przyprowadź go tutaj to mu wytłumaczymy jak się sprawy mają ;)

Re: Koleżka dla P1S

: 18 sty 2024, 16:30
autor: IceNuke
Haha panowie :D

Dziś temat padł, żeby coś do dychy znaleźć, czyli X1C albo drugie P1S