Strona 1 z 1

Podróbka microswissa

: 03 lip 2017, 19:16
autor: kretu
Testował ktoś z was podróbki microswissa? Np. taką ? Sam element drogi nie jest ale dochodzi parę innych części i trochę zabawy w montaż dlatego wolę zapytać przed zamawianiem jeżeli ktoś miałby odpowiedzieć że to szmelc nie wart zachodu.

Re: Podróbka microswissa

: 04 lip 2017, 00:19
autor: WillingMagic
Ja mam oryginalne z amazonu. Jeśli chińczyka cokolwiek źle spasował to będzie ciekło. Poza tym oryginalny jest podobno pokryty stopem pomagającym przepychanie filamentu. Poza tym to ma sens jeśli idziesz w ABS i inne materiały wymagające wyższej temperatury.

Re: Podróbka microswissa

: 05 lip 2017, 21:44
autor: kretu
Zaryzykowałem i tak pozostałe koszta czyli nowe bloki i ten większy blok przy microswiss musiał bym ponieść więc ryzykuję aż 6$ :D A idę w full metal głównie z ochoty zmierzenia się z drukiem z nylonu no i liczę na to że ta zmiana + ekstruder ze sprężyną dociskającą spowoduje że zniknie problem klikającego ekstrudera nawet przy niedużych prędkościach.

Re: Podróbka microswissa

: 30 lip 2017, 19:48
autor: kretu
Na jakie elementy może negatywnie wpływać chiński fullmetal hot-end? jutro pewnie będę montował ale najpierw chcę puścić jakieś testy jeszcze na starych aby mieć porównanie i pytanie brzmi co przetestować? Mam np testowy wydruk od MosfetN. Wystarczy czy coś jeszcze warto przetestować?

Re: Podróbka microswissa

: 30 lip 2017, 20:48
autor: pszczelaszkov
Pewnie retrakcje.

Re: Podróbka microswissa

: 30 lip 2017, 21:23
autor: kretu
Kurde to pewnie wypadałoby ją ogarnąć dla pet-g przed zmianą porządnie bo w dotychczasowych drukach z tego materiału mogłem ją mieć gdzieś :D

Re: Podróbka microswissa

: 30 lip 2017, 21:41
autor: Kopytko
Problemem , łączników full metal jest jakość wykonania kanału, dlatego w full metal ciężko drukuje się z PLa i PET ( przy bardzo częstych retrakcjach ) Od razu ubiegnę fale hejtu :) tak da sie i jest to potwierdzone, ale trzeba dokłądnie dobierać chińskie podzespoły :)
I w tym przypadku wszystko zależy od jakości wykonania łącznika a najbardziej otworu w nim. jeżeli jest polerowany lub czymś pokrywany ( tak swiss nazwał coś co musieli zrobić a potem tak jak APPLE nazwali to polepszeniem :P:P:P - sorki musiałem) i jak juz wspomniałem Swiss pokrył element "czymś" co zniwelowało te rowki w otworze.
A skąd to wiem ? Wystarczy mikroskop i setki łączników dysz itp , które przeszły mi przez ręce i je testowałem. :P

Re: Podróbka microswissa

: 30 lip 2017, 22:15
autor: kretu
Nigdzie na stronach microswissa nie mogę znaleźć o powlekaniu innych elementów niż dysza. co do jakości to wiadomo zależy od chińczyka ale z dyskusji na SB czytam że ten konkretny chińczyk potrafi zrobić dobrze więc jest nadzieja:D Na razie puściłem test wydaje mi się że trudniejszego materiału bo PET-G na 6 różnych ustawieniach retrakcji i co najgorsze pierwsze 4 wyszły prawie identycznie dwie jeszcze lecą. Tylko różnic nie ma i wszędzie bardzo dobry efekt więc chyba plastik od DD po prostu jest za dobry:D

Re: Podróbka microswissa

: 30 lip 2017, 22:26
autor: Kopytko
To tego małego przejściowego elementu nie powlekają? OOOOooooo to znaczy ,ze jednak robią precyzyjną robotę :)

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 12:48
autor: kretu
Po trzech dniach zmagań aby wszystko zmontować głównie z powodu źle wykonanego bloku łączącego wszystko w całość efekt jest beznadziejny.
Drukarka drukuje odrobinę a następnie coś się klinuje i i ekstruder przestaje podawać plastik. Co ciekawe aby ponownie ruszył wystarczy włączyć opcję ładowania filementu nic nie trzeba czyścić ani przepychać. Więc jest to dla mnie dziwne bo skoro się blokuje to nie powinno tak bezproblemowo znowu zaczynać podawać plastik. Na tę chwilę mam dosyć i chyba muszę odpocząć od bizera kilka dni.

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 13:25
autor: Kopytko
Strzelam ,ze próbujesz drukować z PLA? Do PLa jednak najlepsze rurka teflonowa:)
Blok nie jest źle wykonany, a jest tam po prostu mniejszy otwór:P

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 15:29
autor: McKee
Trzymam kciuki żeby ci się udało.
Miałem ochotę na tą przeróbkę, w zasadzie to dalej mam, tylko czekam na wrażenia / opis / potwierdzenie, że warto to kupować (i głównie zależy mi na druku ABS).

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 16:17
autor: WillingMagic
Kretu, a czy do tej podróbki chińczyk dodał pastę termoprzewodzącą? W oryginalnym zestawie dodają, aby powierzchnia przewodzenia była większa.Poza tym jak zmieniłem głowicę na microswissa to musiałem zmienić temperatury w jakich drukuję.
Ja również zamówiłem i zobaczę czy jest porównywalna do oryginału.

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 17:44
autor: Kopytko
Z abs chyba nie ma problemu z przyklejaniem sie filamentu do scianek lacznika. Opis ,pasuje wlasnie do tego efektu. A nasila sie on ,przy uzytkowaniu pla i bardzo czestej retrakcji. Gdzie ,jest masa malutkich elementow i retrakcja goni retrakcje.

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 18:31
autor: kretu
Na razie zrobiłem sobie dzień odpoczynku od bizera idąc na działkę:D Ale to co Kopytko opisuje pasuje idealnie do problemu bo PLA i problem się pojawiał dopiero po elementach gdzie retrakcji nie było. Zaraz załaduję ABS.
@WillingMagic Pasty nie dał chińczyk ale tam mam to spasowane na styk bo musiałem szlifować żeby w ogóle weszło więc pasta dużo nie da. A pasta komputerowa jaką mam (AS 5) się wypala przy naszych temperaturach i wręcz pogarsza właściwości.

@Kopytko blok był źle wykonany otwory za małe, otwory pod śruby od wentylatora zbyt blisko siebie a otwory z gwintem pod śruby trzymające hotend ze złej strony. na szczęście dremel z dobrą końcówka i i trochę zabawy i jakoś dopasowałem.

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 18:36
autor: WillingMagic
@Kretu Temperatura łącznika to powinno być góra 60-70 stopni, większość past do cpu/gpu daje radę na luzie do 110C, więc czemu ma się degradować przecież dyszy i bloku nie smarujesz ;-)

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 18:56
autor: kretu
No ja posmarowałem ostatnio grzałkę :D na łączniku może i ma sens jak będę regulował pod dwie głowicę to posmaruję AS5 może coś da choć przy takim spasowaniu wątpię.

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 21:30
autor: kretu
Kopytko pisze:Z abs chyba nie ma problemu z przyklejaniem sie filamentu do scianek lacznika. Opis ,pasuje wlasnie do tego efektu. A nasila sie on ,przy uzytkowaniu pla i bardzo czestej retrakcji. Gdzie ,jest masa malutkich elementow i retrakcja goni retrakcje.
Kopytko wiszę ci duże piwo. Z ABS wyszło właśnie całkiem fajne 3dbenchy. Zaraz testuję PET-G jak z tymi materiałami będzie ok to jakoś przeżyję tymczasowy brak PLA. A już miałem ochotę wyrzucić w kąt ten cały fullmetal i wracać do teflonu. A tak wystarczy dokupić dodatkowy hotend MK10 z teflonem i będzie praktycznie pełna swoboda co do stosowanego materiału.

Re: Podróbka microswissa

: 06 sie 2017, 22:06
autor: pszczelaszkov
Dlatego ja mialem w planie dac tylko 1 full metal :D

Re: Podróbka microswissa

: 07 sie 2017, 14:57
autor: FlameRunner
Kretu, a jaką masz długość retrakcji? Milimetr z hakiem? Spróbowałbym ją znacznie ograniczyć, może nawet do pół milimetra.

Re: Podróbka microswissa

: 07 sie 2017, 15:24
autor: kretu
Wczorajsze testy wykazały że z ABS nie ma problemu z PET-G benchy wyszedł pięknie do momentu jak doszedł do tego miejsca gdzie są 4 słupki kabiny no i niestety się przycięło wystarczyło lekko docisnąć filament i dach już zrobił pięknie na kominie znowu zwiecha. Z dzisiejszych przeróbek doszła pasta termoprzewodząca Arcticsilver 5 pomiędzy hotend-blok i pomiędzy radiator-blok. Oraz regulacja pod duala choć patent pszczelaszkova coś mi przestał działać (chyba się ten element od upałów zniekształcił) oraz zmieniłem retrakcję na 0,8mm i właśnie leci test jak nie wyjdzie będę zjeżdżał dalej w dół z retrakcją i ratował się innymi jej opcjami byle dało się drukować spokojnie a PET-G.

Re: Podróbka microswissa

: 07 sie 2017, 15:58
autor: Berg
Ja tam nie wiem o czym Wy mówicie. Wpieprzyłem w Lumę łącznik full metal, pierwszy z brzegu z miesiąc temu. Drukuję na tym z PLA, bo nie zauważyłem różnicy. Dziś już ze cztery razy zmieniałem ABS-PLA-ABS bez żadnego tam czyszczenia bo jedno i drugie czarna :D.

Jedną rzecz tylko zauważyłem na metalu, co jakoś nie przeszkadzało na "półmetalu" :
ten kawałek rurki PTFE co wchodzi w radiator od góry z ekstrudera (czy tam dłuższy kawałek z Bowdena), one potrafią mieć niecentrycznie otworek i nieco różnią się samą średnicą od tego co jest dalej w metalu oczywiście ani większa, anie mniejsza nie jest dobra ale zwłaszcza jak jest mniejsza to jest kłopot. poza tym lekko zaostrzam tę rurkę by tam w środku lepiej spasowała.

Re: Podróbka microswissa

: 07 sie 2017, 18:29
autor: kretu
Test PET-G wyszedł pomyślnie na retrakcji 0,8mm już ładnie ogarnia nawet minimalne retrakcje w dużej ilości pod rząd a na wydruku nie ma żadnych nitek więc wystarczająco cofa. Z PLA nawet na wyłączonej retrakcji się wywala TPU nawet nie idzie do końca załadować już się blokuje.

Zaraz zamawiam hotend z teflonem do tego bloku:D

Podsumowując moje testy chińskigo fullmetal do bizera u mnie sprawdza się dla ABS i przy odpowiednich parametrach z PET-G. PLA i TPU nie wyrabia. Pytanie czy to wina bizera, chińskiego hotendu czy moja. Tu pytanie do WillingMagic czy tobie na oryginalnym microswiss udaje się drukować z PLA czy TPU jeżeli tak to na jakich parametrach?
Ja obstawiam że zwyczajnie jakość wykonania tego hotendu jest zbyt mała i jest zbyt "szorstkie" od wewnątrz. Co nie było jakieś strasznie trudne do przewidzenia skoro kosztowało 1/5 ceny oryginału (choć google pokazuje że ludzie i z oryginałem miewają problemy):D Na szczęście Fullmetal do PLA zbędny więc jak będą dwa różne hot endy to już będzie ok. Teraz czas na luźna kasę i jakiś prawdziwie ciepłolubny filament w stylu nylonu do przetestowania.

Re: Podróbka microswissa

: 07 sie 2017, 22:22
autor: WillingMagic
Hmm sprawdzę jak z tym PLA, ale najpierw wypadałoby dorobić w końcu chłodzenie wydruku bo te najczęściej polecane nie pasuje mi bo mam wentylatory 40x40x20, a nie jak w oryginale 40x40x10.

Re: Podróbka microswissa

: 08 sie 2017, 11:55
autor: FlameRunner
rafaljot pisze:Ja tam nie wiem o czym Wy mówicie.
A ja wiem. Mówią o CTC Bizer. Z łącznikiem być może niedokładnie wykonanym, źle ustawioną retrakcją i niepoprawnym pomiarem temperatury. ;)

Re: Podróbka microswissa

: 08 sie 2017, 11:57
autor: Kopytko
Nie tylko w e3d ( clon) i full metal jest to samo z PLA. Ale wiadomo CLON, czekam na łączniki tytanowe i zrobię porównanie z wszystkimi dostępnymi full metalami do v6 :)

Re: Podróbka microswissa

: 11 gru 2017, 15:36
autor: WillingMagic
Porównanie oryginału o podróbki. Oryginał po lewej używany od roku, po prawej podróbka. Dysza jest wykonana nieźle o tyle łącznik jest wykonany dużo gorzej. Wadą oryginalnego łącznika jest słaby uchwyt do odkręcania, ale szczelina między jego częściami jest dużo mniejsza. Do tego gwint w podróbce jest dużo delikatniejszy, a część łącząca się z dyszą w bloku grzejnym jest znacznie szersza.
20171211_152756.jpg
20171211_152744.jpg
20171211_154053.jpg

Re: Podróbka microswissa

: 11 gru 2017, 15:59
autor: WillingMagic
Podróbka:
Podróbka
Podróbka
Podróbka
Podróbka
Podróbka
Podróbka
Oryginał:
Oryginał
Oryginał
Oryginał
Oryginał