Wydruk tekstu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Proton
Postów w temacie: 5
Posty: 27
Rejestracja: 28 gru 2023, 19:57

Wydruk tekstu

Post autor: Proton »

Potrzebuje porady co do ustawień. Chciałem wydrukować breloczek z wypukłym tekstem jednak wychodzi słabo. Czy możecie mi coś doradzić? breloczek nie jest duży ma 75mm x 12,5 mm.
Drukarka to Ender 3 v3 KE
Załączniki
415915636_7241627029217133_4095961169133344766_n.jpg
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Wydruk tekstu

Post autor: Kopytko »

Wykonać porządną kalibracje przepływu, widać że nie dolewa na górnych warstwach, ew zwiększyć ilość warstw.
Pobawić się temperatura druku, nawiewem, aby detale lepiej wyszły ( obniżyć temps, sprawdzić czy pomoże).
Widze ze prasowac chciałeś, to też tam dodać ciut wiecej flow.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Roon7
Postów w temacie: 4
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Wydruk tekstu

Post autor: Roon7 »

Jakie ustawienia w Creality Slicer -> Normal?
Jaki filament PLS, PET-G?
Robiłeś kalibrację przed wydrukiem?
Proton
Postów w temacie: 5
Posty: 27
Rejestracja: 28 gru 2023, 19:57

Re: Wydruk tekstu

Post autor: Proton »

Filament hyper PLA profile testowałem różne te wgrane i te z internetu
Roon7
Postów w temacie: 4
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Wydruk tekstu

Post autor: Roon7 »

Proponuje spróbować dla testu czy wszystko poza profilem jest OK w Creality Slicer -> High Quality
Dla pewności zresetuj ten profil aby na 100% wszystkie ustawienia były domyślne.
image.png
image.png
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1805
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 768

Re: Wydruk tekstu

Post autor: Andrzej_W »

Po pierwsze powinien sobie dostosować profil pod swoją drukarkę i materiał. Używanie gotowców z internetu to może sobie zrobić aby podpatrzeć ustawienia. Ale nauczy się tylko zmieniając samemu. Ja bym też zaczął od zmiany slicera na coś normalnego jak Cura czy Prusa slicer.
Tak z rad co do druku, ustawienia przepływu do kalibracji pod ten materiał.
Wieża temperatur do tego i podstawy ogarnięte będą.
Potem kalibracja reszty na spokojnie.
Roon7
Postów w temacie: 4
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Wydruk tekstu

Post autor: Roon7 »

Proponowałem domyślny profil, bo mam tą drukarkę i drukowałem na Hyper PLA, po wyjęciu z pudełka na domyślnych profilach mnie drukowała dobrze. Nie robiłem żadnych kalibracji przepływu, wież temperatur, po prostu drukowałem.
W/w zacząłem dopiero robić jak zabrałem się za modyfikacje profili.
Nie bardzo rozumiem co oznacza coś normalnego, CrealitySlicer nie jest normalny?
Ja się nieznam zawsze używałem Cure, od kilku tygodni CrealitySlicer, teraz dotarła nowa drukarka więc od kliku dni OrcaSlicer i tak w Creality mam "morze" ustawień jerk, w Orca jakoś biednie.
Więc chętnie się dowiem co jest normalne co nie, bo na pewno jest coś o czym nie wiem, a może się przyda.
Crality
image.png
Orca
image.png
image.png
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 1
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Wydruk tekstu

Post autor: bartoszeqqq »

To ja zaproponuję może coś, co totalnemu laikowi jak mi fajnie ułatwiło życie - OrcaSlicer.
Slicer jak slicer, ale ma fajny dodatek dla początkujących (a w zasadzie to dla każdego, po prostu ułatwienie), czym jest menu kalibracji. To samo, do czego pobiera się gcode z neta czy wieżyczkę temperatur w STL i zmienia ręcznie temperaturę przez custom gcode, tutaj jest robione z automatu. Szybciej, prościej, nie trzeba szukać.

Tutaj jest wiki, wystarczy czytać i robić krok po kroku: https://github.com/SoftFever/OrcaSlicer ... alibration

No i też warto zagłębić się w to: https://ellis3dp.com/Print-Tuning-Guide/

Sporo informacji, które warto znać. Używanie profili druku z neta raczej nie kończy się jakimiś cudownymi efektami (chyba, że ja akurat miałem pecha :P ). Stworzenie własnego profilu nie jest takie trudne, a do tego można się posiłkować ów profilami jako odnośnik np. do szerokości linii przy arachne. Bardziej traktować jako podpowiedź aniżeli odpowiedź :)
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Roon7
Postów w temacie: 4
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Wydruk tekstu

Post autor: Roon7 »

w CrealitySlicer też to jest ;)
image.png
Proton
Postów w temacie: 5
Posty: 27
Rejestracja: 28 gru 2023, 19:57

Re: Wydruk tekstu

Post autor: Proton »

Ok potestuje i jutro dam znać co i jak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”