Creality K1C vs Bamboo P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Creality K1C vs Bamboo P1P

Post autor: WillingMagic »

Po długiej przerwie z drukiem 3D, w końcu mam znowu miejsce, gdzie mogę trzymać i używać drukarkę 3D. Z racji tego, że pozbyłem się całego starego sprzętu w tym duplicatora 4s, rozważam zakup nowej odrobinę mniej problematycznej drukarki 3D. W tym momencie poważnie rozważam zakup Creality K1C, czyli poprawiona wersja K1 z paroma dodatkami w tym "AI Camera" nowym ekstruderem, stołem grzewczym przypominającym ten Bamboo oraz dyszą w stylu micro swiss flow tech oraz oczyszczaniem powietrza. Wiadomo, że jedną z alternatyw jest Bambu Lab P1P, ale różnica w cenie nie jest może aż tak duża ale to około 685zł. Zamówienie z poza Unii odpada z racji tego, że planuje kupić maszynę na firmę, a po ostatnich przebojach z firmami kurierskimi i ich obsługą celną i nie poprawnym wystawianiem przez nie faktur wolę kupić coś z europejską fakturą.
Creality K1C w przedsprzedaży na alledrogo jest za 2550zł(koszt końcowy dla mnie to 2077,24 zł).
Jedna z tańszych ofert na Bamboo P1P to 3399,00 zł(koszt końcowy dla mnie to 2763,41 zł).

Docelowo planuje drukować głównie z PLA, PET-G i dodrukować do końca zapasy ABSu. Nie interesuje mnie wydruk z kilku filamentów i zmiana w trakcie pracy. Pomieszczenie w którym będę docelowo trzymał drukarkę, za ciepłe nie jest, dlatego zamknięta komora to zaleta.

K1C:
  • Zamknięta komora + filtr / oczyszczacz powietrza
  • Wygląda na poprawioną względem zwykłego K1
  • Cena
Wady:
  • Losowa jakość Creality (ale przynajmniej na początku mogą chcieć udowodnić, że w końcu dogonili Bamboo)
  • Było marudzenie na aplikacje/software Creality (nie wiem czy aktualne i tak zawsze "tnę" to na kompie i nie zależy mi na dostępie z chmury)
Bamboo P1P:
Zalety:
  • Dobra jakość i support
  • Przyjazny software
Wady:
  • Cena
  • Do zamkniętej komory trzeba dołożyć
Trochę przeglądałem wątki na forum i internet, ale wciąż mam 2 pytania:
1. Czy naprawdę Bamboo jest tak dobre jak mówią, trochę wypadłem z obiegu i zastanawiam się jak bardzo odbiegają one starszych drukarek pokroju Ulimaker 3 czy Prusa MK3S. Jest kilka ulepszeń, ale czy serio to taki gamechanger?
2. Czy wady K1 tak bardzo przeszkadzają w codziennym użytkowaniu, czy może porównaniu z ceną Bamboo, jest kiepsko wycenione i ludzie oczekują więcej?
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Creality K1C vs Bamboo P1P

Post autor: panWiadr0 »

"Zamknięta komora + filtr / oczyszczacz powietrza" w tej cenie to chińska atrapa. Mało istotny feature. Systemy oczyszczania powietrza które faktycznie spełniają jakiekolwiek standardy przemysłowe to wydatek kilkunastu/kilkudziesięciu koła. Jedyna słuszzna rzecz którą można zrobić to odprowadzenie wyziewów poza pomieszczenie.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Creality K1C vs Bamboo P1P

Post autor: mcxmcx »

Ta osłona i komora działa tak samo kilka kawałków plexy czy dykty przymocowane do bambusa.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”