Moja przygoda z Artillery Ruby v1.2

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
MrWasabee
Postów w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:04
x 4

Moja przygoda z Artillery Ruby v1.2

Post autor: MrWasabee »

Siemanko.
Z racji że jakoś nie mogłem znaleść w polskojezycznym internecie :search: pomocy z ww sprzętem, a udało mi się problem rozwiązać postanowiłem o sposobie tym powiadomić resztę Szanownej Społeczności. Otóż. Po instalacji aktualizacji oprogramowania płyty głównej drukarki Artillery Genius Pro; płyta Ruby V1.2, przy pomocy dedykowanego oprogramowania jakim jest STM32CubeProgrammer, okazało się że płyta wywaliła kopyta :sad2: i za groma nie ma zamiaru dać się uruchomić. Żadnej komunikacji po USB. Kombinowałem już z programatorem, ale bez rezultatów. Postępowałem dokładnie jak na stronie producenta, jednak coś zawiodło. Ponoć tak bywa.
Czarna rozpacz, 4 godziny walki i udało się. Płyta znowu działa. :yahoo: Wystarczy przy wyłączonej drukarce, założyć zworki na piny na płycie pomiędzy BOOT-> +3.3V oraz GND->RST. Uruchomić drukarkę. Zdjąć zworkę z GND->RST. Kabel wpiąć do USB i komputer powinien już zobaczyć płytę, a wtedy ponowna instalacja firmware'u i sprzęt działa. 8-)
Mam nadzieję że choć jednej osobie oszczędzę tym postem bólu głowy. Dziwny sposób ale działczy.
Pozdrawiam
fyme
3D NOOB :D
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3233
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Moja przygoda z Artillery Ruby v1.2

Post autor: morf »

Spoko, w sumie logiczne, zazwyczaj tryb pracy (flash upload/normalna praca) wybiera się przy starcie uC.
Dlatego dopiero po wyłączeniu i włączeniu zasilania wszedł w ten tryb.

Anyways - może zmień tytuł wątku gdyby ktoś szukał to i tak nie znajdzie tej informacji w obecnej formie.
Przykład: Artillery Genius Pro wgrywanie firmware tutorial
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”