Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Yamiikaze
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:28

Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Post autor: Yamiikaze »

Dzień dobry,
Jestem obecnie posiadaczem kilku drukarek (3 sztuki bambu p1p, 2 neptuny 4 pro) i chodzą, aż miło. Drukuje obecnie z PLA+ Sunlu oraz TPU od Devil Design. No ale tak się złożyło, że potrzebuje znacząco zwiększyć swoje zdolności przerobowe i tu pojawia się problem, z którym się stykam :/
Mam do wyboru 3 modele drukarek
Prusa MK4
Troodon 2.0
Voron 2.4
No i Bambu P1P/S (ale on jest średnio dostępny niestety u polskich dystrybutorów)
Obecny projekt zakłada, że będę potrzebował minimum 20 drukarek, ale to się zmienia, gdyż ilość części, które będę produkował cały czas wzrasta. (Są to części do dronów)
Cena za bardzo nie gra roli w tym wypadku, bardziej chodzi mi o niezawodność, szybkość i jakość otrzymywanych elementów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Post autor: JGFTW »

Jak chcesz kupić 20sztuk to dodatkowo musisz wziąć coś co rozpakujesz i nie będziesz musiał składać oraz musi mieć dobry interfejs do kontroli zdalnej.

Chcę Ci się składać 20 Voronów? Przecież zajmie Ci to z pół roku ;) (nie wiem ile, ale długo, bo licząc po dwa dni składania jednego to wychodzi między 40-60 dni ciągłego składania i nie robienia nic innego). To samo tyczy się tego Troodon 2.0, bo wygląda identycznie jak kit Vorona.

Prusa MK4 ma bardzo słaby interfejs sieciowy i tak średnio z prędkością z tego co czytałem na necie.

Zostaję metodą eliminacji Bambulab P1P/S - weź prosto ze strony producenta, chyba nie będzie tak źle z dostępnością ;)
Na plus za Bambu przemawia również fakt, że już je masz więc możesz ten sam gcode na nich puszczać i masz mniej zmiennych przy profilach materiałowych (możesz korzystać z tych samych ustawień) oraz części zamienne te same, więc łatwiej zrobić zapas i wymienić.
Yamiikaze
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:28

Re: Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Post autor: Yamiikaze »

Dziękuje za odpowiedź,
A jakie jeszcze byś rozważał drukarki? - Szybkość raczej małe ma znaczenie bo praktycznie wychodzi, że 80% części będę drukował z TPU, a resztę z PLA i nawet 3 drukarki bambu sobie ze wszystkimi częściami PLA dadzą radę.
Niestety z Bambusami jest sporty problem na rynku :/
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Post autor: JGFTW »

Rozważałeś Bambu Lab A1 lub A1 mini?

Jak prędkość nie ma takiego znaczenia i faktycznie chcesz tylko PLA / TPU to równie dobrze możesz wziąć cokolwiek nowoczesnego (produkcja 2023/2024), bo na wszystkim z tego wydrukujesz :D
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 2
Posty: 967
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Post autor: artur_n »

JGFTW pisze: 22 sty 2024, 14:01 Prusa MK4 ma bardzo słaby interfejs sieciowy i tak średnio z prędkością z tego co czytałem na necie.
Nie prawda. Ostatnio zrobili aktualizację która dużo poprawia. Tym bardziej, że przez ten interfejs masz wgląda w drukarkę przez internet a nie tylko z sieci domowej.
Wprowadzenie bgcode zmniejszyło pliki na tyle, że przesył nie jest problemem.
Polecam lekturę:
https://blog.prusa3d.com/prusa-connect- ... ers_90364/
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Post autor: JGFTW »

Faktycznie zrobili tydzień temu jakiś update.

@artur_n Jak teraz wygląda czas przesyłu plików? Znacząco się poprawił?
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 2
Posty: 967
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Post autor: artur_n »

Ogólnie wygląda to całkiem inaczej jak kiedyś. Sam czas jako tako się nie poprawił ale zasady przesyłania już tak.
Wysyłasz plik przez cloud i drukarka po 10-15sek zaczyna wydruk a reszta pliku na spokojnie podczas druku ładuje się z cloud na drukarkę.
Pozatym objętość po przejściu na bgcode zmalała i to drastycznie.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Rozwój farmy - poszukiwania sprzętu

Post autor: panWiadr0 »

Pchanie się w niespóją flotę to proszenie się o kołopoty. Tylko homogenicznym środowiskiem da się zarządzać bez zbędnych nakładów. Masz Babu? Zostań przy Bambu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”