Strona 1 z 1

Prusa Slicer - co jeszcze ogranicza prędkość?

: 25 sty 2024, 07:13
autor: Igor
Poustawiałem sobie w profilach filamentów ponazywanych "PETG odlewnia" czy "ASA odlewnia" najwyższe prędkości z jakimi się je da sensownie topić. "Max Volumetric speed" 15-25mm3/s w zależności od materiału. W profilu druku wszystkie prędkości liniowe na 0 (czyli automatycznie wyliczane z Volumetric Speed), Max Vol Speed na 50, żeby nie ograniczało tego co w profilu filamentu. "Machine limits" mają takie wartości że za Chiny nie ograniczają mi prędkości liniowych druku.

Tnę sobie przedmiot z PLA, gdzie mam 25mm3/s. Duży przedmiot (pudełko) z dużą ilością prostych ścianek więc sumaryczny czas warstwy nie ogranicza prędkości. Patrzę jak mi pociął, przełączam legendę na "Volumetric speed" a tam najwyższa wartość 13 z drobnymi, prędkości liniowe daleko niższe od "machine limits". Nie udaje mi się wymusić pocięcia z prędkością większą niż jakieś 55% "max vol speed" danego filamentu.

Drukować mogę tak wygenerowany kod na 180% prędkości więc niby problem rozwiązany, ale wolałbym żeby mi slicer wypluwał już odpowiednie prędkości w Gcode do "bezpośredniego spożycia"

Gdzie jeszcze może leżeć ograniczenie? Parametry jerkowo-przyspieszeniowe przy prostej ściance długości 180 milimetrów już nie powinny mieć znaczenia.

Re: Prusa Slicer - co jeszcze ogranicza prędkość?

: 25 sty 2024, 07:15
autor: Jarewa
Chlodzenie druku może ograniczać

Re: Prusa Slicer - co jeszcze ogranicza prędkość?

: 25 sty 2024, 07:23
autor: Igor
Powyłączane albo maksymalnie ograniczone. Nawet PLA nie chłodzę dopóki bezwzględnie nie trzeba, wolę lepszą spójność warstw niż ściankę piĘkną przez duże Ę. Jak drukowałem te pudła z dużą prędkością z PLA z nawiewem na max, to miały gorszą spójność.

Chyba że to ogranicza liczoną prędkość, dzięki za podpowiedź, sprawdzę.


EDIT: jakieś mikro różnice pomiędzy dmuchaniem ustawionym na full a zupełnie wyłaczonym. Przy dmuchaniu na full, w "bardzo niektórych" miejscach spada z 13 do 12 mm3/s, gdzie przy wyłączonym jest wszędzie 13.

Re: Prusa Slicer - co jeszcze ogranicza prędkość?

: 25 sty 2024, 07:49
autor: Jarewa
Ale tam na dole masz ograniczenia czas wydruku warstwy nie siła nadmuchu

Slow down, zwolnij jeżeli czas druku jest mniejszy od ileś tam czy coś takiego (pisze z pamięci)

Re: Prusa Slicer - co jeszcze ogranicza prędkość?

: 25 sty 2024, 07:55
autor: Igor
Mówię o zupełnym włączeniu i wyłączeniu "auto cooling". Oba "minimal layer time" (czyli "zwolnij jeśli warstwa zajmie mniej niż") mam ustawione na 1s.

Re: Prusa Slicer - co jeszcze ogranicza prędkość?

: 25 sty 2024, 08:23
autor: jakubperson
Ustawienia druku -> prędkość -> automatyczne dostosowywanie prędkości
- maksymalna prędkość druku <---- tutaj różne od zera!
123.jpg

Re: Prusa Slicer - co jeszcze ogranicza prędkość?

: 25 sty 2024, 08:29
autor: Igor
Mam na 200.
EDIT: I nagle "Eureka", może moje prędkości maksymalne są gdzieś na rampie, której szczyt jest na 200. Wbiłem zupełnie chore wartości znacznie powyżej "machine limits":
image.png
image.png (7.38 KiB) Przejrzano 714 razy
I się slicer "odetkał".

Dzięki.