Ender 3V3 KE

Jakość druku Cię nie zadowala?
Zielony
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2024, 19:14

Ender 3V3 KE

Post autor: Zielony »

Witam,jestem nowym posiadaczem drukarki Ender 3V3 KE,po tygodniu użytkowania i chwili nieuwagi nastąpił u mnie problem tak zwany blob.
Niestety skończyło się to uszkodzeniem hotendu,a dokładniej grzałki ceramicznej. Część a więc grzałke mam już zamówioną,teraz pojawia sie u mnie pytanie,co i jak zmontować? Z metalowej części hotendu po odkręceniu śruby trzymającej grzewczy element ceramiczny wypadła mi teflonowa rurka o długości około 6 cm,pytanie drugie jak ją przymocować. Oraz jak to wsyzstko złożyc w sposób aby nie spowodowało to kolejnych problemów i wydatkow na kolejne części?
Będe wdzięczny za jakiekojwiek porady czy instrukcje:)
Dziękuje za zrozumienie i jakąkolwiek pomoc
Roon7
Postów w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Roon7 »

Może to pomoże.

Zielony
aarturr
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2024, 18:38

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: aarturr »

Jakoś udało się zacząć drukować. Czujnik filamentu "nie świecił" i wtedy pojawił się taki komunikat.
Narazie działa, zobaczymy dalej:-))

Dzięki za pomoc
Zielony
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2024, 19:14

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Zielony »

Siemanko,mam pytanie czy jest tu ktoś doświadczony kto drukuje np z PLA czy TPU i chciałby podzielić się wiedzą o drukowaniu bez podgrzewanego stołu?
Z ciekawości chciałbym spróbować,a także zacząć drukować z TPU przy zerowym grzaniu stołu>
Dzięki z góry za pomoc:)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3234
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: morf »

Ze tak sie zapytam "A po co to komu? a na to co?"
Tylko prosze nie zaczynaj o oszczednosciach na rachunku za prąd :)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: JGFTW »

Zielony pisze: 19 lut 2024, 21:36 drukuje np z PLA czy TPU i chciałby podzielić się wiedzą o drukowaniu bez podgrzewanego stołu?
Miałem taką drukarkę, gdzie nie było grzanego stołu: viewtopic.php?p=107905#p107905

PLA i TPU, a nawet PETG można drukować bez grzanego stołu, ale musisz mieć taką podkładkę, do które na zimno będzie przywierać.
Jednak to głównie będą małe detale. Elementy płaskie i na dużej powierzchni stołu będą się podwijać, więc dla nich traci to cały sens - jest to szczególnie zauważalne dla PETG, ale PLA też na to cierpi. TPU jak się przyklei to powinno być ok, ale musisz potestować.

Osobiście nie widzę sensu, problemów może być sporo jak się nie będzie przyklejać albo się podwinie.
Artu
Zielony
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2024, 19:14

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Zielony »

morf pisze: 19 lut 2024, 21:43 Ze tak sie zapytam "A po co to komu? a na to co?"
Tylko prosze nie zaczynaj o oszczednosciach na rachunku za prąd :)
Pytałem z czystej ciekawości bo dużo osób mi mówiło że jest taka możliwość ale nie wyjaśniły co i jak i po co.
Zielony
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2024, 19:14

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Zielony »

Miałem taką drukarkę, gdzie nie było grzanego stołu: viewtopic.php?p=107905#p107905

PLA i TPU, a nawet PETG można drukować bez grzanego stołu, ale musisz mieć taką podkładkę, do które na zimno będzie przywierać.
Jednak to głównie będą małe detale. Elementy płaskie i na dużej powierzchni stołu będą się podwijać, więc dla nich traci to cały sens - jest to szczególnie zauważalne dla PETG, ale PLA też na to cierpi. TPU jak się przyklei to powinno być ok, ale musisz potestować.

Osobiście nie widzę sensu, problemów może być sporo jak się nie będzie przyklejać albo się podwinie.
Dzięki za fajną odpowiedź,zatem kiedyś sie pobawie a póki co niech sie grzeje:)
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1436
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 371

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: cyfron »

TPU drukuję bez podgrzewanego stołu i trzyma jak wściekłe. PETG i PLA nie widzę powodu drukowania na zimnym, skoro mam możliwość na grzanym stole.
Ps. trochę off-top się zrobił ;)
Zielony
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2024, 19:14

Re: Ender 3V3 KE

Post autor: Zielony »

Siemanko,to mam jeszcze pytanie o podpory czy też inaczej zwane supporty.
Korzystam narazie z Creality Printa jako slicera,a ich tree supporty są w porównaniu do różnych innych wersji slicerowych pokazywanych na filmach na yt dużo gorsze,biorą zdecydowanie więcej czasu i strasznie że tak powiem oplatają wydruk.
Czy ktoś używa może i wie jakie byłyby najlepsze ustawienia takich podpór?
Używam ich głównie po to aby nie niszczyć struktury wydruku,czy też jakości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”