Ender 3 Max problem z Z offset

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Andrzej_W »

Klawisz PrtScn ukradli :shock:
morf
Mecenas
Postów w temacie: 20
Posty: 51
Rejestracja: 25 cze 2022, 14:15
x 3

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Mecenas »

Jutro rano mogę sprawdzić te linie. Jestem w pracy.
W mojej drukarce nie mam czujnika do poziomowania stołu.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 14
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Jarewa »

To prawdopodobnie nie masz włączonego z-offsetu, wyreguluj czujnik i będzie git.
Mecenas
Postów w temacie: 20
Posty: 51
Rejestracja: 25 cze 2022, 14:15
x 3

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Mecenas »

Jarewa pisze: 29 sty 2024, 18:52 To prawdopodobnie nie masz włączonego z-offsetu, wyreguluj czujnik i będzie git.
Wybacz, ale nie rozumiem co masz na myśli pisząc o regulacji czujnika. Chodzi Ci o krańcówkę osi Z? Od kilku godzin chodzi mi to po głowie i pewnie jutro popatrzę jakie są możliwości ruchu krańcówki.

A czy można jakimś prostym sposobem włączyć możliwość zmiany Z offset? Może wystarczy coś delikatnie zmienić w sofcie i skompilować?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 14
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Jarewa »

Prawdo podobnie nawet ci nie wolno włączać offsetu dla czujników krańcowych bo je uszkodzisz. Endery posiadają przeważnie mechaniczną wiec nie ma możliwości by oś pojechała poza czujnik...

Chodzi mi o wyregulowaniu czujnika krańcówki ośi Z lub stołu.
Mecenas
Postów w temacie: 20
Posty: 51
Rejestracja: 25 cze 2022, 14:15
x 3

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Mecenas »

Jarewa pisze: 29 sty 2024, 19:19 Prawdo podobnie nawet ci nie wolno włączać offsetu dla czujników krańcowych bo je uszkodzisz. Endery posiadają przeważnie mechaniczną wiec nie ma możliwości by oś pojechała poza czujnik...

Chodzi mi o wyregulowaniu czujnika krańcówki ośi Z lub stołu.
Teoretycznie nie jest możliwe aby oś pojechała poza czujnik, ale praktyka pokazuje, że pojedzie. Włączając opcję z menu drukarki na LCD o nazwie babystep, mogę zjechać o 0,1mm i tyle mi wystarczy aby pierwsza warstwa wyszła dobrze. Problem tylko, że nie mogę tej wartości zapisać do eeprom.
Najprawdopodobniej jutro wezmę się za regulację karańcówki, 0,1mm to niewiele, może się uda, jeśli nie, to rozwiercę otwory mocujące do ramy o 0,2mm i wtedy powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 14
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Jarewa »

Stół podnieść o 0.1mm i też będzie git, prawdopodobnie źle robisz kalibracje stołu. Jak znam życie robisz to na kartkę papieru??
Mecenas
Postów w temacie: 20
Posty: 51
Rejestracja: 25 cze 2022, 14:15
x 3

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Mecenas »

Robię to na szczelinomierz 0,15mm.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 14
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Jarewa »

I to jest błąd, bo jak juz robisz na szczelinomierz 0,15 to możesz tak robić ale powinieneś o tyle podnieść oś Z. Czyli homing osi, podnieść Z o 0.15mm i dopiero ustawiać z zablokowanymi silnikami.
Mecenas
Postów w temacie: 20
Posty: 51
Rejestracja: 25 cze 2022, 14:15
x 3

Re: Ender 3 Max problem z Z offset

Post autor: Mecenas »

I wtedy nie musiałbym regulować z offset?
Jeszcze jedno..
Przyjmijmy teoretycznie, że przestawiłem z home o 0,15. W menu drukarki na LCD jest opcja do poziomowania stołu - nie pamiętam teraz jak się nazywa, ale polega na tym, że karetka jeździ sobie po narożnikach i na środek stołu ale w osi z cały czas zjeżdża do zadziałania krańcówki. I teraz, gdy ja ustawię stół o te 0,15 wyżej to głowica mi udeży w stół? Tak mi się wydaje, bo miałem taką akcję jak ustawiłem pierwszą warstwę na oko, podczas drukowania. Tę opcję do poziomowania stołu odkryłem później i gdy ją włączyłem, to głowica uderzała w stół.
Dodam tylko, że na oryginalnym firmware regulowałem.stół na szczelinomierz i wszystko było ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”