Co teraz drukuje sie dla ludzi

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 2
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: fyme »

Tu pełna zgoda. Nie sama drukarka wygrywa ale możliwość zamówienia czegoś czego inni nie mają / nie potrafią narysować.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: Jarewa »

W Polsce mało firm obsługuje SLM nawet bym powiedział że zerowe zainteresowanie prywatnymi zamówieniami.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: roman »

Nie tylko bambusy, te z niższej półki (np endery) stają się łatwiejsze i prostsze do startu. Jak sprzedawano pierwsze seryjne auta to w instrukcji obsługi było jak kalibrować zapłon czy zawory, a później się to zmieniało, aż do stanu dzisiejszego, czyli instrukcja sprowadzona do tego w który otwór lać paliwo a w który płyn do spryskiwaczy. Podobnie jest teraz, jesteśmy "w środku" tej transformacji (jeśli tak to można ująć).

Ja tu pisałem rok temu, że hajp na druk 3d dopiero nadchodzi;) Był falstart parę lat temu, trochę szumum itp. a teraz to powraca w formacie rzeczywistej użyteczności. Ale z drugiej strony nie spowiedziałbym się jakiegoś "medialnego szału", myślę, żę mamy do czyniania ze stabilnym wzrostem i rozwojem branży. Kolejną rzecz, którą widzę to transformacja katalogów STLi. Łatwiejsze, gradacja trudności projektów , więcej kategorii, mniejszy burdel, i wiele innych. Jeśli chodzi UI usability to one muszą przypominać bardziej ofertę sklepu internetowego - ale nie chodzi o wygląd, a o obsługę i przelądanie. Większa ofeta, lepiej przygotowane projekty, itd. Być może jakiś rodzaj subskrypcji, one nadal pozostaną "społecznościowkami", ale rola zarządzania tym bałaganem ze strony serwisu musi być większa. Tu z kolei AI pomoże, ale to już za daleko wybiegam na ten moment.... ;)
J.A.
Postów w temacie: 1
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: J.A. »

Ten moment nadejdzie lada moment
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 967
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: artur_n »

Ostatnio dla ludu bulbulator do nabulgotnicy drukowałem...
A później taki tenteges.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: roman »

J.A. pisze: 30 sty 2024, 15:29 Ten moment nadejdzie lada moment
A to zobaczymy ;) Jestem ostrożny co do podawania horyzontów czasowych, pamiętam jak 25 lat temu wchodziły w kraju internety i zaczynała się bańka dot-netowa. Najczęstszym hasłem w kontekście byznesów, które było powtarzane to "kogo nie ma w internetach nie instnieje". No i rzeczywiście, to jest prawda dzisiaj, ale bądźmy uczciwi - nie zajęło to roku, ale dekade lub dwie (zależy oczywiście jak na to patrzeć).

AI w CADach, slicerach, katalogach "STLi" będzie i będzie to bardzo użyteczne, ale zajmie to trochę czasu... ale to też zależy jaką kto ma wizje przyszłości
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 1
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: Trolinka »

sagittario, Adinfo, emartinelli
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3234
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: morf »

Trolinka pisze: 31 sty 2024, 09:24 Mass production :P
https://www.youtube.com/watch?v=gGCD03feE9E
Fajne, ciekawe czym to wypelniają, chyba nie zywica epoksydową, bo tak łatwo od szklanego stołu by nie odeszła.
Efekt lepiej niz dobry
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: Igor »

Firmy w której pracowałem w zeszłym roku (niemałej - 1000 luda w kraju i ze 300 za granicą w oddziałach), nie ma w necie poza Goworkiem. Ale dzisiaj to już rzadkośc.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8950
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Co teraz drukuje sie dla ludzi

Post autor: dziobu »

morf pisze: 31 sty 2024, 09:38Fajne, ciekawe czym to wypelniają, chyba nie zywica epoksydową, bo tak łatwo od szklanego stołu by nie odeszła.
Np płynny akryl. Takie coś:
https://ataszek.pl/778-pleksi-w-plynie- ... 10-12.html
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”