Sruby pokryte teflonem

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Michał_L
Postów w temacie: 2
Posty: 194
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Sruby pokryte teflonem

Post autor: Michał_L »

Choć jak widzę, większość pytań tu to "Jaką drukarkę kupić" to zaryzykuję...
Warte są coś te śruby pokryte teflonem? Przykładowy link do Ali: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ry_from%3A
Używa tego ktoś? Niby smarować nie trzeba, ale czy jakieś inne zalety to ma? Jak z żywotnością takich śrub - parę garnków pokrytych teflonem już wyrzuciliśmy, a chyba na mniejsze obciążenia mechaniczne były narażone.
Podpowiecie coś?
lukk
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Sruby pokryte teflonem

Post autor: lukk »

Już sama nakrętka POM jest tworzywem samosmarnym/o bardzo niskim tarciu i nie trzeba jej smarować. Więc co by miało dać używanie takiej śruby...przedłużenie już i tak długiego życia takiej nakrętki?
Za to zastanawiałbym się jak z jakością wykonania i twardością tej powłoki. Kupiłem kiedyś na ali dysze pokryte PTFE. Z wyglądu to wykończenie było może kolorem podobne do niektórych powłok na garnkach, ale było dużo bardziej miękkie. Zresztą już na tych fotach na ali widać, że powłoka na tych śrubach też nie jest idealnie gładka.
Michał_L
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Sruby pokryte teflonem

Post autor: roman »

Trudno powiedzieć... Ja mam wrażenie, że chińczyki czasami wpadają na jakiś pomysł na zasadzie:
mam linie produkcyjną do czegoś, która nakłada teflon na coś tam, to może wrzuce tam śruby trapezowe i zobacze czy ktoś to później kupi.

Tak było z "chińskimi dyszami CHT" na początku. Mieli magazyny zawalone dyszami pod filamenty 3mm to stwierdzili, że dorobią tam inserty wprasowane i sprzedadzą pod 1.75
Michał_L, lukk, bukszpryt
Michał_L
Postów w temacie: 2
Posty: 194
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Re: Sruby pokryte teflonem

Post autor: Michał_L »

dzękuję, w sumie to smarowanie tak bardzo mi nie przeszkadza...
lukk
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Sruby pokryte teflonem

Post autor: lukk »

Michał_L pisze: 05 lut 2024, 22:42 dzękuję, w sumie to smarowanie tak bardzo mi nie przeszkadza...
smarowanie warto wyeliminować. Miałem kiedyś spore problemy z osią Z, nierówne warstwy, ciężko to było zdiagnozować. W końcu trochę tak na ślepo wymieniłem mosiężną nakrętke osi Z na POM z kasowaniem luzu a śrubę umyłem ze smaru. Problem zniknął i już nie powrócił, a było to ponad rok temu.
Wtedy na oko nie było widać na śrubie żadnych problemów, a na wydruku już tak. Więc jeśli na tych "teflonowych" śrubach już widać jakieś nierównosci to ciekaw jestem jak by to wpłynęło na wydruk.
Michał_L
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”