Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: dziobu »

O, tego nie znałem.
Pewnie nie poznam bo mi na nic, ale dobrze wiedzieć że jest.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: kaworu »

dziobu pisze: 08 lut 2024, 15:39Nie rozumiem.
Już tłumaczę. Drukuję w dowolnym kolorze, maluje na czarno dla izolacji, i na biało dla efektu.
dziobu pisze: 08 lut 2024, 15:39I nie ma tu żadnego manualnego grzebania. Myślę że pomalowanie detalu takiego jak w pierwszym poście zajmie Ci mniej niż przeczytanie tego tekstu.
Malowanie liczymy jako dodatkowa pracę, nie mówiąc już o tym, że na 100% będą poprawki, bo idealnie się nie uda za pierwszym razem. Ale tak, ludzie moi kochani, wiem, że tak mogę, tylko to jest plan B, którego chce uniknąć, dlatego w ogóle ten temat, aby ustalić czy jest jakiś sposób na niemalowanie. :D
dziobu pisze: 08 lut 2024, 15:39(Filamentarno Ceramo, ABS+GF; chyba większość bajeranckich mieszanek typu stonefill; OIDP Skulpt fajnie tłumi światło ale jego nie polecam - i nie jest biały; TPU...)
TPU nie przejdzie, bowden. ABS+ tak bardzo może, musiał bym sprawdzić. Bo zwykły na pewno nie. Oraz to nie musi być biały, osobiście liczyłem na to, że srebrny będzie ok, ale wyszło na to, że wiele lepszy od białego to nie jest. Ewentualnie jakiś w stylu kości słoniowej, kremowy. A tak poza tym to rzucę sobie okiem na w/w propozycje.
Oooo, to brzmi wręcz idealnie. No prawie bo cena, ale chyba i tak wolę to niż malowanie. ;D

W ogóle, zmieniłem troche projkekt, dodałem "reflektory" jakkolwiek nazwać te zwężenia, idea była taka, że 4 ścianki zamiast 2, to na pewno dużo pomogą... nope, prawie nic nie dało w wypadku białego (poza tym, że drukuje się to prawie 2x dłużej). Ale teraz niby mam jeszcze opcje wypełnienia czymś czarnym tych cosiów od tyłu.
2024-02-08 15.54.07.jpg
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: roman »

(Być może już było, bo nie czytałem całego wątku, ale...) może po prostu wylutuj te ledy, które "mają" nie świecić, wtedy "zaślepisz" to prawie każdym ciemnym kolorem.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: kaworu »

Noo tylko, że to są adresowalne ledy :D

Ale myślę, że na pierwszy ogień pójdzie HDGlass Blinded White, ewentualnie wrócę do kombinowania.
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: lukk »

jak już zmieniłeś projekt na taki jak ten po lewej z takimi jakby "reflektorami", to można go zrobić tak, aby dało się go wydrukować na tej wierzchniej części leżącej na stole, i potem ściany puste w środku (np. 1 wall, 0 wypełnienia i 0 top). Wtedy dostałbyś taką jakby formę, którą mógłbyś zalać np. sylikonem albo żywicą z dużą ilością barwnika.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: kaworu »

Pomysł ciekawy (swoja droga to się drukuje górą docelową do dołu w obu wersjach), tylko mam pewne wątpliwości do emm, małej upierdliwości tej metody. ;D
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: majek »

A czemu nie wydrukujesz plastra po prostu z czarnego? Ewentualnie porobić wkładki sześciokątne później z jednej ścianki białego jeżeli nie chcesz, żeby pod spodem było ciemno.
J.A.
Postów w temacie: 3
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: J.A. »

rafly pisze: 08 lut 2024, 15:44 Form futura blinded white https://www.3djake.pl/formfutura/hdglasstm-bialy
Ale wiecie, że nieprzezroczysty, to nie to samo co nie przepuszczający światła?
atom1477
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 2
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: atom1477 »

https://c-3d.niceshops.com/upload/file/tds-hdglass.pdf
W nocie pisze że transmitancja optyczna to 90%. A więc prawie zupełnie nie jest nieprzepuszczający.

Moim zdaniem malowanie na czarno a potem na biało to najprostsza metoda. Nie wiem w czym problem.
Przecież sprayem to są dosłownie sekundy roboty.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: kaworu »

atom1477 pisze: 09 lut 2024, 15:26 https://c-3d.niceshops.com/upload/file/tds-hdglass.pdf
W nocie pisze że transmitancja optyczna to 90%. A więc prawie zupełnie nie jest nieprzepuszczający.
To jest oczywisty błąd, bo 90% to jest przeźroczysty, gdzieś poziom zwykłej szyby. Zrobili pdf dla przeźroczystej wersji i skopiowali do wszystkiego.
atom1477 pisze: 09 lut 2024, 15:26Moim zdaniem malowanie na czarno a potem na biało to najprostsza metoda. Nie wiem w czym problem.
Przecież sprayem to są dosłownie sekundy roboty.
A malowałeś kiedyś cos takiego od środka? I to nie jest "pomaluj i gotowe", to jest "pomaluj, sprawdź, popraw, sprawdź, popraw, sprawdź popraw", jak się uda to może zamknie się 3 warstwach. I to nie jeden element a 30.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”