Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: kaworu »

Panowie, albo Panie, czy mamy jakiś biały, ewentualnie kolorystycznie neutralny, jak jasno szary/srebrny PET, który przy grubości 1.2mm skutecznie blokuje światło?
Szukam czegoś żeby mi sąsiednie piksele nie prześwitywały przez przegrody.
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: lukk »

Raczej ciężko. Z tych co używałem to wydawało się, że Print Me ma dość sporo pigmentu, ale i tak właśnie przy ściance 1.2mm prześwituje bardzo mocno, widać to tu: download/file.php?id=61029&mode=view (ten wewnętrzny element lampki jest drukowany z białego PETG, dno ma bodajże 1.5mm, a te boczne ścianki własnie 1.2mm).
U mnie pryśnięcie cienką warstwą podkładu Epoxy i potem białego akrylu skutecznie zablokowało prześwity.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: majek »

Sprawdź od Devil Design - oni mają bardzo kryjące.
Z drugiej strony na pewno odpuść Sunlu, bo te mają tak mało pigmentu, że świetnie nadają się na klosze :-)
lukk, roman
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: kaworu »

lukk pisze: 07 lut 2024, 16:04 Raczej ciężko. Z tych co używałem to wydawało się, że Print Me ma dość sporo pigmentu
No właśnie ten sprawdziłem i efekt jest, uhh:
image.png
, i spradziłem też "aluminium" Rosa 3D, na nim jest lepiej, ale znacznie gorzej niż myślałem, że będzie.
lukk pisze: 07 lut 2024, 16:04ale i tak właśnie przy ściance 1.2mm prześwituje bardzo mocno
Wiesz, to nie musi byc idealne, bo nikt tego nie będzie nocą (kiedy to widać najbardziej) używał na pełnej mocy, ale jak na 20% bleed jest na 2 komory w bok, to za dużo.
lukk pisze: 07 lut 2024, 16:04U mnie pryśnięcie cienką warstwą podkładu Epoxy i potem białego akrylu skutecznie zablokowało prześwity.
Wole uniknąć, bo niby moge cokolwiek pomalować na czarno a potem na biało, ale bardzo nie chce, bo to dużo manualnego grzebania, juz i tak mam dość, że musze polutować z 2000 elementów, to chociaż obudowa by mogła wyjść mniej irytująca. :D
majek pisze: 07 lut 2024, 16:19Sprawdź od Devil Design - oni mają bardzo kryjące.
Tylko czy bardziej niż PM, ale ok, moge sprawdzić, najwyżej będę miał zapas. ;D
majek pisze: 07 lut 2024, 16:19Z drugiej strony na pewno odpuść Sunlu, bo te mają tak mało pigmentu, że świetnie nadają się na klosze :-)
Za to dobre na dyfuzor ;)
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: lukk »

A, czyli to ma być taka matryca typu plaster miodu? Fajne, do czego to?

A musi to być PETG? On z natury ma przejrzystą bazę. Może ASA byłaby lepsza? Mam jakąś jasną żółtą z Rosy (kupowałem przejściową szpulę i taka się trafiła) i wydaje się, że to już by robiło dużo lepszą robotę.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: kaworu »

lukk pisze: 07 lut 2024, 19:57A, czyli to ma być taka matryca typu plaster miodu? Fajne, do czego to?
Mojej dziewczynie zachciało się święcących sześciokątów więc jak to ja przesadziłem z projektem, planuje połączyć takich 30.
lukk pisze: 07 lut 2024, 19:57A musi to być PETG? On z natury ma przejrzystą bazę. Może ASA byłaby lepsza? Mam jakąś jasną żółtą z Rosy (kupowałem przejściową szpulę i taka się trafiła) i wydaje się, że to już by robiło dużo lepszą robotę.
Nie musi być, ale preferuję go z tego powodu, że praktycznie nie ma skurczu a na górze musi być równy bo planuje tam przykleić dyfuzor, a na dole musi być równy bo musi dolegać do PCB. Ale jak mamy jakieś bezskurczowe ASA, czy cokolwiek innego poza PLA (ma paskudna tendencje do zapychania mi głowicy), to też spoko.
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 1
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: arek »

Dać osobny kolor na wnętrze i osobny na górę czy nawet po prostu na górną warstwę - nie wystarczy?
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: Igor »

ASA też przejrzysta. Przy tej grubości ścianki to może Prusament Tungsten 75% dałby radę.

Z rzeczy bardziej realnych powleczenie czemkolwiek sensownem a nieprzezroczystem. Np alucynk i na to biała emalia. Oba spraye są szybkoschnące.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: kaworu »

Dać osobny kolor na wnętrze i osobny na górę czy nawet po prostu na górną warstwę - nie wystarczy?
O jakbym miał podwójny ekstuder to jasne, ze białe wnętrze i czarne "działówki" byłyby idealne, ale nie mam. Zmiana filamentu na górę/dół niestety nic nie da.

Wiecie, ja to też moge zrobić z aluminium wrzucając na frezarkę, ale wyjdzie czasochłonne i drogo. ;D Dlatego chciałbym jasny filament, ale jak takiego nie mamy to cóż, będziem cierpieć i malować.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Jasny filament PET nie przepuszczący swiatła

Post autor: mcxmcx »

Przecież to jest jedna zmiana filamentu na cały druk.

Robisz jasna pokrywkę, zmiana filamentu i lecisz czarnym resztę pudełka.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”