Sapphire Pro problem ze stołem przed startem wydruku oraz slicerem

Jakość druku Cię nie zadowala?
TorFPV
Postów w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2024, 23:00

Re: Sapphire Pro problem ze stołem przed startem wydruku oraz slicerem

Post autor: TorFPV »

Jarewa pisze: 07 lut 2024, 20:56 Jak konfigurowałeś swojego to rzuć plikami, a jak masz ori soft lub jakiegoś gotowca, to zapomnij o tym problemie i drukuj dalej.
Korzystam z gotowca ale jest tam plik o nazwie "robin_nano35_cfg" w którym edytowałem ilość kroków na mm, pidy i inne wartości.
Poniżej link do softu razem z moimi parametrami.

https://we.tl/t-Lzkl77Sicm
marcin-1125 pisze: 07 lut 2024, 22:42 Cześć. Odnośnie Problemu 2.
Sprecyzuje słowa "dziobu"
Jest to opcja "Tryb kombinowania" (Combing mode)w zakładce "Ruch jałowy" (Travel). Masz tam do wyboru kilka możliwości w jaki sposób ma poruszać się dysza podczas ruchów "na pusto".
Dzięki wielkie, to było to :)
majek pisze: 07 lut 2024, 23:34
TorFPV pisze: 07 lut 2024, 18:42 Po rozpoczęciu wydruku kiedy już stół oraz dysza osiągną zadane temperatury to stół jedzie w dół na około 3cm, następnie podjeżdża do krańcówki, ponownie 2x jedzie w dół i do krańcówki i dopiero rozpoczyna się wydruk.
Mi to wygląda na zwykłe 'home' (G28 w startowym).
Zastanawiam się czy da się ten "home" jakoś zmienić żeby drukarka nie opuszczała i podnosiła stołu bez sensu. W tym momencie przekopuję Internet ale jeśli ktoś wie czy i jak to zrobić to będę wdzięczny za info/linka.


Jeszcze tak zapytam, z jakimi prędkościami drukujecie ? Producent podaje do 300mm/s. Skalibrowałem wszystko i aktualnie drukuje 150mm/s, wydruk jest okej. Po wpisaniu w CURA wartości większych jak 150, pole świeci już na pomarańczowo. Dodatkowo silniki dosyć mocno się grzeją, na oko 60-70 stopni ale wyczytałem, że krokowce tej drukarki mogą osiągnąć maks 80stopni.
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 15

Re: Sapphire Pro problem ze stołem przed startem wydruku oraz slicerem

Post autor: JohnJames »

TorFPV pisze: 08 lut 2024, 17:39 Korzystam z gotowca ale jest tam plik o nazwie "robin_nano35_cfg" w którym edytowałem ilość kroków na mm, pidy i inne wartości.
TorFPV pisze: 08 lut 2024, 17:39 Zastanawiam się czy da się ten "home" jakoś zmienić żeby drukarka nie opuszczała i podnosiła stołu bez sensu. W tym momencie przekopuję Internet ale jeśli ktoś wie czy i jak to zrobić to będę wdzięczny za info/linka.
Ktoś tego gotowca przygotował, razem z obsługą tego pliku .cfg
Marlin sam w sobie nie posługuje się tego typu konfiguracją. W ogóle, jak patrzę na to, co podlinkowałeś, to jest to jakaś nieźle modowana wersja i tylko autor wie, co tam jest porobione.
Cała konfiguracja "waniliowego" Marlina zaszyta jest w plikach Configuration.h i Configuration_adv.h, które są dodawane do obrazu firmware podczas kompilacji. IMHO dużo szybciej i z większym pożytkiem będzie się zająć przygotowaniem konfiguracji najnowszego stabilnego Marlina pod Twoją maszynę, niż rzeźbić paczki z nieznanych źródeł.
Sapphire Pro - coś tam dłubię
TorFPV
Postów w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2024, 23:00

Re: Sapphire Pro problem ze stołem przed startem wydruku oraz slicerem

Post autor: TorFPV »

JohnJames pisze: 09 lut 2024, 08:56
TorFPV pisze: 08 lut 2024, 17:39 Korzystam z gotowca ale jest tam plik o nazwie "robin_nano35_cfg" w którym edytowałem ilość kroków na mm, pidy i inne wartości.
TorFPV pisze: 08 lut 2024, 17:39 Zastanawiam się czy da się ten "home" jakoś zmienić żeby drukarka nie opuszczała i podnosiła stołu bez sensu. W tym momencie przekopuję Internet ale jeśli ktoś wie czy i jak to zrobić to będę wdzięczny za info/linka.
Ktoś tego gotowca przygotował, razem z obsługą tego pliku .cfg
Marlin sam w sobie nie posługuje się tego typu konfiguracją. W ogóle, jak patrzę na to, co podlinkowałeś, to jest to jakaś nieźle modowana wersja i tylko autor wie, co tam jest porobione.
Cała konfiguracja "waniliowego" Marlina zaszyta jest w plikach Configuration.h i Configuration_adv.h, które są dodawane do obrazu firmware podczas kompilacji. IMHO dużo szybciej i z większym pożytkiem będzie się zająć przygotowaniem konfiguracji najnowszego stabilnego Marlina pod Twoją maszynę, niż rzeźbić paczki z nieznanych źródeł.

To jest oryginalny soft dostarczany przez firmę TwoTrees.

Wgl udało mi się ten problem rozwiązać wywalając z początkowego gcode linię hołmowania "G28" a wstawiając "G0 X0 Y0 Z0". Po tej komendzie wstawiłem jeszcze komendę żeby stół odsunął się od dyszy na 5mm i dalej wykonuje się reszta kodu startowego. Na razie działa ale czy przyniesie to jakiś negatywny skutek w późniejszym czasie to tego nie wiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”