Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Jakość druku Cię nie zadowala?
milu_
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2021, 23:27
x 7

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: milu_ »

To co zaznaczyłeś czerwonym prostokątem na zielonym hipopotamie wygląda na szew ze slicera. Podejrzyj przed puszczeniem wydruku czy dysza w tym miejscu nie zaczyna/kończy warstwy.
massior
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2024, 08:07
x 1

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: massior »

wydrukuje coś nowego pod wentylator i spróbuje bo faktycznie dość wysoko wieje.
Ktoś ma jakiś sensowy projekt ? Obecnie mam Minimus i druknięty mam Mini Satsana ale coś jakaś lipna jest bo praktycznie mi po stole wieje zamiast na dysze.
massior
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2024, 08:07
x 1

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: massior »

milu_ pisze: 08 lut 2024, 16:59 To co zaznaczyłeś czerwonym prostokątem na zielonym hipopotamie wygląda na szew ze slicera. Podejrzyj przed puszczeniem wydruku czy dysza w tym miejscu nie zaczyna/kończy warstwy.
No tak to się zgadza, tylko czemu jest to tak widoczne a wcześniej nie było.
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 5
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: marcin-1125 »

massior pisze: 08 lut 2024, 17:32 wydrukuje coś nowego pod wentylator i spróbuje bo faktycznie dość wysoko wieje.
Ktoś ma jakiś sensowy projekt ? Obecnie mam Minimus i druknięty mam Mini Satsana ale coś jakaś lipna jest bo praktycznie mi po stole wieje zamiast na dysze.
To nie może wiać na dysze tylko w świeżo rozłożony, gorący plastyk. Pod dyszę. Próbowałeś na tej "Satsana mini"? Miałem kiedyś na ender 5 pro zwykłą Satsana i bardzo dobrze się sprawowała.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: Jarewa »

massior pisze: 08 lut 2024, 17:34
No tak to się zgadza, tylko czemu jest to tak widoczne a wcześniej nie było.
Może grzebałeś w ustawieniach silcera? bo w tej chwili masz wyrównany, a są pewnie ustawienia najbliższy lub dowolny wiec nie występuje w jednym miejscu.

O chłodzeniu nawet nie ma co komentować jaka to kicha, ten wentylatorek niezbyt się nadaje do pla na szybki wydruk.
massior
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2024, 08:07
x 1

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: massior »

marcin-1125 pisze: 08 lut 2024, 22:55 To nie może wiać na dysze tylko w świeżo rozłożony, gorący plastyk. Pod dyszę. Próbowałeś na tej "Satsana mini"? Miałem kiedyś na ender 5 pro zwykłą Satsana i bardzo dobrze się sprawowała.
Dzisiaj jadę do gościa po oryginalne graty z chłodzenia z tej drukarki bo jednak je znalazł. Z tymi Satsanami i Minimusa jest taki problem że one nie są stricte pod Endera 2 Pro a przy nim są jakieś tam delikatne niuanse. I tak jak widać przy Minimus to wylot na dysze za wysoko (brak regulacji Z) a przy Mini Satsanie obudowa mi praktycznie tarła o stół bo była ciut niżej niż dysza (również brak reg. wys. Z).
Jarewa pisze: 08 lut 2024, 23:07 Może grzebałeś w ustawieniach silcera? bo w tej chwili masz wyrównany, a są pewnie ustawienia najbliższy lub dowolny wiec nie występuje w jednym miejscu.

O chłodzeniu nawet nie ma co komentować jaka to kicha, ten wentylatorek niezbyt się nadaje do pla na szybki wydruk.
Co do slicera to może i być przyczyna bo akurat ten różowy Hipcio był na Slicer z Crealita a ten kolorowy z Cury (niby te same softy tylko wersje inne) - oba domyślne profile 0.2mm.
Dla porównania drukne to jeszcze w tym Slicerze z Crealita :-) A gdzie znalezć te ustawienia w Curze ???
Wentylator, rozumiem aby wymienić ten co dmucha na dysze ?? Obecnie mam 4010 a myślałem o dodaniu dwóch ale na jakieś przeróbce musiałbym jechać. Chyba że zmiana na 4020 jest opcją czy to dalej lipa ???

PS: w nocy poszedł wydruk pudełka z 2 przegródkami o wymiarach 10x6x6 -> podstawa wygięta po rogach, jakby ściany ściągnęły dno do góry. Wróce z roboty to wrzuce fotke :-)
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 5
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: marcin-1125 »

Do chłodzenia wydruku najlepiej sprawdzają się wentylatorki promieniowe 5020 tak czy inaczej musisz zrobić jakiś system. Jak dostaniesz oryginalne chłodzenie to zakładaj i testuj. I masz tu coś takiego https://www.thingiverse.com/thing:5340261
Niestety zabawa w drukowanie do niekończące się próby.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: Jarewa »

Mi się wydaje że bez sensu zmienia ten Satsana, co prawda nie pasuje inne a dysza chłodząca daje po bloku. Moim zdaniem ma nieodpowiednią standardowa długość łącznika albo radiatora że tak to wychodzi, następny wydruk wyjdzie podobnie bo raczej projekty zakładają do standardowych długości.
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 5
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: marcin-1125 »

Możliwe że jest tam nagmerane. Najlepiej złożyć oryginalny kanał powietrzny. Tylko jak pooglądałem kilka filmików z Ender 2 Pro to tam też wieje w blok. Myślę że można było podciąć tą dysze trochę nożykiem od dołu i było by dużo lepiej.
Załączniki
IMG_20240209_120313.jpg
IMG_20240209_120313.jpg (29.53 KiB) Przejrzano 471 razy
massior
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2024, 08:07
x 1

Re: Ender 2 Pro - rozjechana kostka

Post autor: massior »

marcin-1125 pisze: 09 lut 2024, 10:16 Do chłodzenia wydruku najlepiej sprawdzają się wentylatorki promieniowe 5020 tak czy inaczej musisz zrobić jakiś system. Jak dostaniesz oryginalne chłodzenie to zakładaj i testuj. I masz tu coś takiego https://www.thingiverse.com/thing:5340261
Niestety zabawa w drukowanie do niekończące się próby.
Właśnie ten projekt mam i była z tym lipa bo dysze powietrza ryły po stole przez co musiałem go minimalnie dźwignąć a potem już tak fajnie 1 warstwy nie kleiło.

Wieczorem (o ile to będzie kompletne) to wróce to pierwowzoru i zobacze. Po za tym zamówiłem 5015 i poszukam czegoś pod Ender 3 Neo bo niby to samo tylko mniejsze.
Chce jechać PETG ale przy tych problem z PLA to wątpie żeby się to udało.

Aha - zmieniłem jeszcze sprężyny na te silikonowe - macie jakieś z tym doświadczenie czy warto to zostawić ?
Załączniki
Zdjęcie WhatsApp 2024-02-09 o 15.06.19_7634acfb.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”