Ender 3 V3 KE

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
zloty_2000
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2024, 13:40

Ender 3 V3 KE

Post autor: zloty_2000 »

Planowany zakup (okolice połowy marca, jednak jeśli pokaże się okazja będzie wcześniej) drukarki 3d dla nastolatka. W cenie około 1-1,2k PLN szukam czegoś w miarę bezproblemowego w wersji sklepowej (jak będzie później chciał sobie ulepszać to ok, oczekuję jednak czegoś z czym nie trzeba walczyć od odbioru ze sklepu).W miarę bezproblemowe oznacza, że nie będę musiał od ręki robić modyfikacji i dokupować połowy drukarki by ją usprawnić do akceptowalnej jakości wydruku.

W moich typach (pojęcie słabe mam raczej, parę liźnięć tematu i fizycznego kontaktu):

- Anycubic Kobra 2 Pro
- Creality Ender 3 V3 KE (jeśli trafi się promocja i okolice 1kPLN będzie cena)
- Artillery Sidewinder X3 Pro (choć wolałbym coś z automatycznym levelingiem)


A może coś innego?
Zakładam, że jeśli naprawdę będzie warto mogę wydać 10% ale by to nie było na zasadzie, jak dołożysz kolejne 200PLN to będzie.... bo w ten sposób okaże się iż budżet będzie rozdęty do 150-200% startowego.
Proton
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 28 gru 2023, 19:57

Re: Ender 3 V3 KE

Post autor: Proton »

Ja posiadam V3 KE jest to moja pierwsza drukarka. Na ten moment stoi niesprawna przez zepsutą grzałkę ceramiczną. Wcześniej padł mi wentylator hotendu(możliwe że przez to też awarii uległa teraz grzałka). Mam ją od stycznia i w sumie połowe tego czasu stoi bo części idą bardzo długo. Może to przez mój brak doświadczenia, ale gdybym mógł cofnąć czas dołożył bym te 1000-1500 zł i chyba kupił bambusa.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Ender 3 V3 KE

Post autor: JGFTW »

Mam Endera 3v3 SE, Anycybica Kobra 2 i niedawno koledze poradziłem E3v3 KE, więc widziałem sprzęt na żywo i wiem jak pracuję.
Co do obu tych Enderów to bardzo porządne maszyny w tych dwóch wersjach biją na głowę inne (segmenty cenowe do 1000 PLN i do 1250PLN, kolejno) sądzę, że nie ma nic lepszego.
Ostatnio kupiłem drugiego E3v3SE, bo jest bardzo tani ale trzeba dokupić inną blachę (jak się chce drukować z PETG) i pogrzebać w głowicy (jeżeli chce się mieć allmetal hotend) - koszt części to jakieś 40 i 40-80zł.
E3v3KE ma już te usprawnienia plus interfejs sieciowy (klippera). Wentylatory dość głośne i na pewno ten od chłodzenia radiatora głowicy jest albo słabej jakości albo źle skręcony (za mocno) w obu modelach. Nie spotkałem się z żadną tanią drukarką made in chrl, która by nie miała problemu z wentylatorami. Świetne sprzęty i poleciłbym oba początkującemu.

Bardzo dużo części do Endera kupiłem i czas wysyłki (od momentu zamówienia do dostania paczki) to zazwyczaj 7-12 dni, a dodatkowo Creality ma sklep na allegro i można kupić coś z wysyłką do paczkomatu w max 2 dni, ale nie jest tak super tanio jak na aliexpress.

Wspomniałem o Anycubicu, bo jest to sprzęt tej samej klasy co te Endery, ale jednak wykonanie trochę mniej dopracowane (wersja zwykła Kobra2 od Kobra2Pro różni się tylko tym, że jedna ma klippera, a druga nie), sprzęt ma auto Z offset krańcówką obok stołu i ABL czujnikiem indukcyjnym, więc stołem nie trzeba sie przejmować. Prowadnice na XY to kółka metalowe typu U-groove, co nie jest złym rozwiązaniem, ale to wraz z bardzo głośnym (wydajnym) wentylatorem daję ciężkie do wytrzymania kombo - jak nie możesz dać drukarki gdzieś, gdzie hałas nie przeszkadza to się nie nadaję.
Nie licząc hałasu to sprzęt działa bardzo dobrze i jestem z niego zadowolony.
Proton
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 28 gru 2023, 19:57

Re: Ender 3 V3 KE

Post autor: Proton »

do endera V3 KE? bo z części do tego w 7-12 dni raczej nie przyjdą orginalne a z zamiennikami też ciężko
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Ender 3 V3 KE

Post autor: JGFTW »

Zależy jakie konkretnie, ale dysze, głowice, blachy, cr-touch, wentylatory i inna taka drobnica, która się łatwo zużywa jest dostępna w sklepie creality na aliexpress i allegro:

https://allegro.pl/uzytkownik/CREALITY3D_PARTS
https://pl.aliexpress.com/store/1102542 ... match_sort

To nie są jedyne sklepy jakie sprzedają części. Zamienniki też są i jest ich sporo.
Najlepiej jak będziesz szukał w aplikacji aliexpress, bo wtedy dostajesz w podobnych / polecanych lepsze wyniki na podstawie wyszukiwań.
Gorąca strefa głowicy w KE jest taka sama jak w K1 (dysze również), więc można brać nawet jak nie jest napisane, że to dla KE, tylko K1.
Jedynie SE ma unikalną tą strefie gorącą i jako jedyna nie pasuję do niczego innego, ale za to radiator i łącznik w KE i SE jest ten sam.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 1
Posty: 618
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Ender 3 V3 KE

Post autor: malyhenio1 »

A może Prus i3 MKS3 nie koniecznie oryginał za 1000 pewnie się da. Drukarka bezproblemowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”