Petrzak powrócił

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 633
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Petrzak powrócił

Post autor: Rozarh »

Od kilku miesięcy Artur Petrzak wrzucał już nowe filmiki na swoim kanale ale w końcu pojawił się nowy film "branżowy":



Miło się wspomina czasy gdzie człowiek robił pierwsze kroki w budowie drukarek. Ten kanał w obecnych czasach mocno się zdewaluował, choć niektóre porady były ponadczasowe. W tym filmiku ciekawostką jest chłodzenie modelu przy użyciu "sprężarki" (pompki) powietrznej.
Trolinka, Berg
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: Petrzak powrócił

Post autor: @GUTEK@ »

Na prawdę chcemy go tutaj reklamować?

Jest wiele lepszych kanałów gdzie osoby je prowadzące znają się na rzeczy, a nie tylko coś wyczytają w necie, zadziała, to nagrywają filmik dla wyświetleń.
WillingMagic, panWiadr0, dragonn
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Petrzak powrócił

Post autor: JGFTW »

Dla mnie również ten kanał nie jest żadnym autorytetem.
Oglądałem kiedyś parę filmików i porady w nich były dość słabe, często już nawet wtedy nieaktualne.

Teraz oglądając ten filmik, również raczej słabo jak chodzi o efekt (finalna wersja tego TT Sapphire Pro), taki ulep na kanale jutubera, który się produkuję się od lat jak kalibrować, przerabiać drukarki sprawia wrażenie jak otyły trener personalny ;) ... zdejmowanie druku ze stołu tłuczać szpachelką też dobre ;)

Podłączam się do prośby Gutka - oglądajcie lepsze kanały na jutubie :D
(Może warto zrobić jakiś temat zbiorczy pt. "Warte oglądnięcia filmiki na YouTube o tematyce drukarkowej"?)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Petrzak powrócił

Post autor: dziobu »

JGFTW pisze: 19 lut 2024, 14:12(Może warto zrobić jakiś temat zbiorczy pt. "Warte oglądnięcia filmiki na YouTube o tematyce drukarkowej"?)
viewtopic.php?t=10581
Andrzej_W
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Petrzak powrócił

Post autor: Andrzej_W »

dziobu pisze: 19 lut 2024, 14:17
JGFTW pisze: 19 lut 2024, 14:12(Może warto zrobić jakiś temat zbiorczy pt. "Warte oglądnięcia filmiki na YouTube o tematyce drukarkowej"?)
viewtopic.php?t=10581
Może by to jakoś przypiąć bo szybko znikają tematy w czeluściach forum
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Petrzak powrócił

Post autor: Jarewa »

Ciekawe co tam za pompke ma do chłodzenia wydruku
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Petrzak powrócił

Post autor: Berg »

czas mija a chłop trzyma poziom.
panWiadr0
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Petrzak powrócił

Post autor: JGFTW »

dziobu pisze: 19 lut 2024, 14:17
JGFTW pisze: 19 lut 2024, 14:12(Może warto zrobić jakiś temat zbiorczy pt. "Warte oglądnięcia filmiki na YouTube o tematyce drukarkowej"?)
viewtopic.php?t=10581
Fajnie, ale ja nie chcę przeglądać ciekawych kanałów, ale po prostu wybrane z nich filmiki, które są najciekawsze- nie mówcie, że ten chociażby InżynierProgramista ma same dobre, ciekawe i wartościowe filmiki ;) albo po prostu trzeba posortować od najbardziej popularnych.

Wiecie, żeby ktoś proponując filmik w temacie wybrał go dość starannie, a nie wklejał wszystkie po kolei filmiki CNC Kitchen, Thomasa Sanlanderera, itp - w ten sposób to można własnie wklejać linki do ciekawych kanałów w rzeczonym wątku, jednak mi chodzi o pojedyncze filmiki jak ktoś na shoutboxie wkleił dość niszowy kanał jak gościu porównywał przepływy powietrza dla różnych kształtów nawiewów albo jak VZbot tłumaczył dlaczego nie wybrał serw zamiast silników krokowych w szybkiej drukarce.

Tak tylko rzucam propozycję ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Petrzak powrócił

Post autor: dziobu »

JGFTW pisze: 19 lut 2024, 14:53Fajnie, ale ja nie chcę przeglądać ciekawych kanałów, ale po prostu wybrane z nich filmiki, które są najciekawsze- nie mówcie, że ten chociażby InżynierProgramista ma same dobre, ciekawe i wartościowe filmiki ;)
(...)

Tak tylko rzucam propozycję ;)
Ale jedno to wrzuca filmiku w jakimś temacie i guwnoburza potem a co innego zapisanie innym sensownego kanału o wyciskaniu pryszczy.
Tamten temat zdycha bo zdycha. Jutubów jest od uja, wartościowość ich umowna i każdy wrzuca loklanie w aktualny temat. Jak (gdy/jeśli) tamten wątek się rozrośnie to po prostu zrobi się nowe forum i tam porozdzielam jakoś sensownie te posty.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Petrzak powrócił

Post autor: roman »

ja myślę, że wielu tu obecnych byłoby w stanie zrobić taki kanał o drukarkach. Wiadomo, profit z tego niewielki, a roboty trochę, no i biurko by trzeba było posprzątać, co by bałąganu nie było widać ;). Tematów, które by się klikały jest wiele, od tych "dla początkujących" po bardziej zaawansowane. Poza tym, jest zaplecze w postaci tego forum (w sensie, zaplecze wiedzy, jak coś pomóc, albo wypożyczyć jakiś sprzęt do testów, czy tam coś, itd.). To wciąż tylko polski youtube, ale grono potencjalnych odbiorców wciąż rośnie, szczególnie początkujących ale nie tylko.
JGFTW
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”