Strona 1 z 1

Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 13:15
autor: Rozarh
Od kilku miesięcy Artur Petrzak wrzucał już nowe filmiki na swoim kanale ale w końcu pojawił się nowy film "branżowy":



Miło się wspomina czasy gdzie człowiek robił pierwsze kroki w budowie drukarek. Ten kanał w obecnych czasach mocno się zdewaluował, choć niektóre porady były ponadczasowe. W tym filmiku ciekawostką jest chłodzenie modelu przy użyciu "sprężarki" (pompki) powietrznej.

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 13:47
autor: @GUTEK@
Na prawdę chcemy go tutaj reklamować?

Jest wiele lepszych kanałów gdzie osoby je prowadzące znają się na rzeczy, a nie tylko coś wyczytają w necie, zadziała, to nagrywają filmik dla wyświetleń.

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 14:12
autor: JGFTW
Dla mnie również ten kanał nie jest żadnym autorytetem.
Oglądałem kiedyś parę filmików i porady w nich były dość słabe, często już nawet wtedy nieaktualne.

Teraz oglądając ten filmik, również raczej słabo jak chodzi o efekt (finalna wersja tego TT Sapphire Pro), taki ulep na kanale jutubera, który się produkuję się od lat jak kalibrować, przerabiać drukarki sprawia wrażenie jak otyły trener personalny ;) ... zdejmowanie druku ze stołu tłuczać szpachelką też dobre ;)

Podłączam się do prośby Gutka - oglądajcie lepsze kanały na jutubie :D
(Może warto zrobić jakiś temat zbiorczy pt. "Warte oglądnięcia filmiki na YouTube o tematyce drukarkowej"?)

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 14:17
autor: dziobu
JGFTW pisze: 19 lut 2024, 14:12(Może warto zrobić jakiś temat zbiorczy pt. "Warte oglądnięcia filmiki na YouTube o tematyce drukarkowej"?)
viewtopic.php?t=10581

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 14:33
autor: Andrzej_W
dziobu pisze: 19 lut 2024, 14:17
JGFTW pisze: 19 lut 2024, 14:12(Może warto zrobić jakiś temat zbiorczy pt. "Warte oglądnięcia filmiki na YouTube o tematyce drukarkowej"?)
viewtopic.php?t=10581
Może by to jakoś przypiąć bo szybko znikają tematy w czeluściach forum

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 14:52
autor: Jarewa
Ciekawe co tam za pompke ma do chłodzenia wydruku

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 14:52
autor: Berg
czas mija a chłop trzyma poziom.

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 14:53
autor: JGFTW
dziobu pisze: 19 lut 2024, 14:17
JGFTW pisze: 19 lut 2024, 14:12(Może warto zrobić jakiś temat zbiorczy pt. "Warte oglądnięcia filmiki na YouTube o tematyce drukarkowej"?)
viewtopic.php?t=10581
Fajnie, ale ja nie chcę przeglądać ciekawych kanałów, ale po prostu wybrane z nich filmiki, które są najciekawsze- nie mówcie, że ten chociażby InżynierProgramista ma same dobre, ciekawe i wartościowe filmiki ;) albo po prostu trzeba posortować od najbardziej popularnych.

Wiecie, żeby ktoś proponując filmik w temacie wybrał go dość starannie, a nie wklejał wszystkie po kolei filmiki CNC Kitchen, Thomasa Sanlanderera, itp - w ten sposób to można własnie wklejać linki do ciekawych kanałów w rzeczonym wątku, jednak mi chodzi o pojedyncze filmiki jak ktoś na shoutboxie wkleił dość niszowy kanał jak gościu porównywał przepływy powietrza dla różnych kształtów nawiewów albo jak VZbot tłumaczył dlaczego nie wybrał serw zamiast silników krokowych w szybkiej drukarce.

Tak tylko rzucam propozycję ;)

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 14:57
autor: dziobu
JGFTW pisze: 19 lut 2024, 14:53Fajnie, ale ja nie chcę przeglądać ciekawych kanałów, ale po prostu wybrane z nich filmiki, które są najciekawsze- nie mówcie, że ten chociażby InżynierProgramista ma same dobre, ciekawe i wartościowe filmiki ;)
(...)

Tak tylko rzucam propozycję ;)
Ale jedno to wrzuca filmiku w jakimś temacie i guwnoburza potem a co innego zapisanie innym sensownego kanału o wyciskaniu pryszczy.
Tamten temat zdycha bo zdycha. Jutubów jest od uja, wartościowość ich umowna i każdy wrzuca loklanie w aktualny temat. Jak (gdy/jeśli) tamten wątek się rozrośnie to po prostu zrobi się nowe forum i tam porozdzielam jakoś sensownie te posty.

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 17:30
autor: roman
ja myślę, że wielu tu obecnych byłoby w stanie zrobić taki kanał o drukarkach. Wiadomo, profit z tego niewielki, a roboty trochę, no i biurko by trzeba było posprzątać, co by bałąganu nie było widać ;). Tematów, które by się klikały jest wiele, od tych "dla początkujących" po bardziej zaawansowane. Poza tym, jest zaplecze w postaci tego forum (w sensie, zaplecze wiedzy, jak coś pomóc, albo wypożyczyć jakiś sprzęt do testów, czy tam coś, itd.). To wciąż tylko polski youtube, ale grono potencjalnych odbiorców wciąż rośnie, szczególnie początkujących ale nie tylko.

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 20:15
autor: Fest
No to grzej kamerę roman.

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 20:36
autor: Andrzej_W
Nawet ci wyślę na potrzeby filmów mojego endera po przejściach :D
Potem do zwrotu

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 23:18
autor: Rozarh
roman pisze: 19 lut 2024, 17:30 Wiadomo, profit z tego niewielki
Ciekawostką jest fakt, że sprzęt do testów od firm już dostają osoby, których kanały mają po 10k subskrypcji. Może i taki nie zarabia jeszcze, ale sama zabawa z nowym sprzętem to już profit. Jak dla mnie :)

Re: Petrzak powrócił

: 19 lut 2024, 23:44
autor: Kopytko
A ja wsadzę kij w mrowisko, każdy z nas kiedyś zaczynał , każdy szukał w necie podstaw i bez takich filmów każdy z nas by to ebna**** ł i tyle by tego było.
Czy jest w 100% poprawnie? Czy to ważne? JAk każdy by tak podchodził to nie było by nic. JA tam propsuje mimo, że ze względu na zawartość oglądam wybiórczo. Bo nie ma zbyt wiele co tam by mnie zaskoczyło, ale początkujący na pewno znajdzie choć część wartościowych informacji.
A jak dzięki temu coś dostanie to jak najbardziej super, ze tak sie dzieje.

Re: Petrzak powrócił

: 20 lut 2024, 08:00
autor: Rozarh
Dla mnie to był pierwszy kanał, który z sensem i po polsku tłumaczył co i jak z drukiem 3d. Na co zwracać uwagę i co jest fajne a co nie. Z czasem jak zagłębiłem się w temacie to widzę trochę błędów merytorycznych. Mimo to, te filmy darzę sentymentem i tego już nic nie zmieni ;)

Poza tym moim zdaniem p. Petrzak raczej się już wycofuje z branży 3D - przynajmniej takie mam odczucia po obejrzeniu tej pozycji - zwłaszcza zakończenia.

Re: Petrzak powrócił

: 20 lut 2024, 09:54
autor: carving85
Z jednej strony jest tak że "każdy z nas mógłby zrobić to lepiej" no ale nie robi, po polsku jakoś wielu kanałów w tej tematyce nie ma więc miejsce jest.


Dla mnie również był to kanał z którym zaczynałem przygodę i do tych podstawowych rzeczy sprawdzał się świetnie.

Re: Petrzak powrócił

: 21 lut 2024, 13:41
autor: roman
Fest pisze: 19 lut 2024, 20:15 No to grzej kamerę roman.
Musiałbym posprzątać biurko, a to jest awykonalne ;)
Andrzej_W pisze: 19 lut 2024, 20:36 Nawet ci wyślę na potrzeby filmów mojego endera po przejściach :D
Potem do zwrotu
Spoko. Będe miał na to uwadze jakby co, przyda się do odcinka pt. "co się stanie gdy ustawimy jerk-i na 50" :D

Re: Petrzak powrócił

: 21 lut 2024, 14:15
autor: Rozarh
roman pisze: 21 lut 2024, 13:41 Musiałbym posprzątać biurko, a to jest awykonalne ;)
To zobacz pokój tego typa:


jak robisz coś fajnego, to nie wstydź się "nieładu artystycznego" :)

Re: Petrzak powrócił

: 21 lut 2024, 14:32
autor: morf
Krzeslo mnie urzekło

Re: Petrzak powrócił

: 21 lut 2024, 17:46
autor: artur_n
morf pisze: 21 lut 2024, 14:32 Krzeslo mnie urzekło
Trole nie zrozumieją etapu reprap 10 lat temu :rotfl: :rotfl:

Gość ogarniał temat ale niestety jego czas minął. To co prezentuje to czas przeszły, co nie zmienia faktu, że miał swój wpływ na reprap.

Re: Petrzak powrócił

: 21 lut 2024, 17:51
autor: morf
Jeśli to było do mnie: to rozumiem bo sam zaczynałem zabawę z reprapami chyba też 10lat temu i też potrafiłem mieć podobny bajzel w męskim pokoju ale wstyd byłoby mi taki chlew pokazywać komukolwiek.
Pomijam już inne aspekty. Kwestia podejścia wiadomo też człowiek się starzeje.

Re: Petrzak powrócił

: 21 lut 2024, 18:00
autor: artur_n
Każdy zaczynał, jeden miał odwagę pokazać choć miał "burdel" inny woli trolować ;-) (bez obrazy) *-)