creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Jakość druku Cię nie zadowala?
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: 777raizu »

Cześć :wave:, mam pewien problem a mianowicie moja drukarka Creality CR6SE, drukuje ,,cienko i kropkami"
Próbowałem drukować inne stl gdzie wszystko było ok, zmieniałem filament ale nadal to samo, temperaturami też próbowałem się bawić.
Dorzucam nagranie jak to wygląda, oraz zdjęcie pierwszej warstwy.
Korzystam z filamentu PLA, temperatury to: 205 na 60.
(Proszę nie zwracać uwagi na to, że druk odkleja się od stołu ale nie zastosowałem kleju adhezyjnego, to był tylko druk testowy aby nagrać jak to wygląda.) Za pomoc wpłacę 10zł na wybrane przez was cele charytatywne. :D
Jeżeli coś źle opisałem, proszę pisać, jestem w tym nowy i o wielu szczegółach mogę nie wiedzieć.
~ Nagranie muszę wrzucić przez stronę Streamable, ze względu na to, że forum nie pozwala na załączanie filmików
Link: https://streamable.com/wi1h91
Załączniki
IMG_0678.jpg
ra40
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2024, 19:28

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: ra40 »

W mojej CR6SE było podobnie - w ekstruderze znalazłem pęknięcie. Po wymianie ekstrudera na nowy+nowa rurka bowden problem ustąpił.
Aczkolwiek ze względu na brak wiedzy zmieniłem na taki sam ekstruder - teraz założyłbym inny.
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: 777raizu »

przyjrzę się temu
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: 777raizu »

nie no kurcze, w ekstruderze żadnego pęknięcia nie ma...
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: JGFTW »

Jak uruchomię gcode zrobiony dla innej drukarki to tak mam ;)
Niestety w takich warunkach ciężko ocenić co dokładnie jest problemem, bo może być temperatura, niewłaściwe LA, przyspieszenia ekstrudera, prędkości, itp.

Nie sądzę, że to kwestia samego modelu (stl), ale jak masz gcode, który się drukował dobrze to w PrusaSlicer i Cura (chyba też) możesz przywrócić z niego profil. Dobry start, żeby jak się okaże że to nie profil to zacząć kalibrację pod dany filament (wyzerować LA, dobrać temperaturę, retrakcję, itp).
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: 777raizu »

JGFTW pisze: 20 lut 2024, 20:50 Jak uruchomię gcode zrobiony dla innej drukarki to tak mam ;)
Niestety w takich warunkach ciężko ocenić co dokładnie jest problemem, bo może być temperatura, niewłaściwe LA, przyspieszenia ekstrudera, prędkości, itp.

Nie sądzę, że to kwestia samego modelu (stl), ale jak masz gcode, który się drukował dobrze to w PrusaSlicer i Cura (chyba też) możesz przywrócić z niego profil. Dobry start, żeby jak się okaże że to nie profil to zacząć kalibrację pod dany filament (wyzerować LA, dobrać temperaturę, retrakcję, itp).
próbowałem wydrukować również stary gcode, który był ciągle zapisany na karcie sdhc, był drukowany na tej drukarce i było wszystko dobrze, no a teraz właśnie problem z tymi kropkami nawet na tym gcodzie
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: marcin-1125 »

Witam. Według mnie jest za wysoko. Spróbuj obniżyć z-offset i to tak z 0,1mm
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: 777raizu »

marcin-1125 pisze: 20 lut 2024, 21:02 Witam. Według mnie jest za wysoko. Spróbuj obniżyć z-offset i to tak z 0,1mm
prawdopodobnie mi pomogłeś :D 7minut druku i jest wszystko ok!
bede dawal znac co dalej
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: 777raizu »

ale dziwne, bo kiedys to ja na 0.30 ,,latalem" i bylo super a twraz na 0.10
777raizu
Postów w temacie: 7
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2024, 18:42

Re: creality cr6se drukuje ,,kropkami"

Post autor: 777raizu »

No dobra, można zamknąć, dziękuje każdemu kto próbował pomóc, życzę miłego dnia / nocy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”