Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

przemek123@@
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2023, 14:17
x 1

Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

Post autor: przemek123@@ »

Witam,
Problem z drukarką Ender 3 mam tego typu, że przy starcie urządzenia wyskakuje błąd Printer Halted. Odłączając termistory sprawdziłem czy płyta główna działa i okazuje się, że działa. Z termistorem od stołu też działa, a problem pojawia się gdy podepnę termistor od dyszy, w tedy wyskakuje błąd. Pomyślałbym, że ro wadliwy termistor, jednakże termistor wraz z grzałką jest świeżo kupiony i nieużywany.
Sam problem pojawił się po tym jak zacząłem majstrować przy hotedzie bo zatkała mi się dysza i część filametu wylała się po za dyszę. Stąd oprócz oczyszczenia układu chciałem również wymienić łącznik PTFE. Niestety po wielu próbach mi się to nie udało i na koniec spróbowałem rozgrzać dyszę bez chłodzenia obok i wtedy pojawił się pierwszy raz błąd. Także skręciłem wszystko z powrotem, błąd dalej pozostał stąd zdecydowałem się na wymianę całego układu, ale niestety to nic nie dało.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

Post autor: JGFTW »

Czy nowy termistor jest taki sam jak poprzedni?
Jak zamienisz termistor stołu i dyszy to nie działa termistor czy to konkretne gniazdo na płycie? (jeżeli termistory stołu i dyszy nie są takie same to może dać na dwóch błąd)
Rozumiem, że jak podłączysz termistor głowicy to zaraz po włączeniu drukarki pokazuję błąd, a nie dopiero jak dasz nagrzewanie?
przemek123@@
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2023, 14:17
x 1

Re: Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

Post autor: przemek123@@ »

Termistor jest prawie taki sam. W sensie bardziej zamiennik, bo nie szukałem nic takiego żeby upgrade zrobić, tylko zamienić poprzedni oryginalny i kupiłem ten: https://allegro.pl/oferta/zestaw-hotend ... 1019063731
Zamieniłem termistory, w sensie podpiąłem termistor stołu do gniazda dyszy i działa. Natomiast jak podpiąłem termistor dyszy do gniazda stołu to wyrzuca błąd.
Tak, zaraz po włączeniu i zagaczeni napisu creality wyskakuje błąd
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

Post autor: Artu »

W szklanych termistorach potrafi się coś ukruszyć, i są z nimi problemy. Kup sobie taki:
Termistor NTC 100k.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

Post autor: Mati »

Tylko do niego musisz również mieć blok pod taki termistor. Nie są zamienne 1:1.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

Post autor: Fest »

A jak już będziesz kupował i miał blok pod niego to nie idż w taki jak Artu pisze, bo to badziew. Szukaj 104GT-2 Lub 104-nt4 u Ali....cośtam kupisz za kilkanaście zł.

Rozumiem, że nie próbowałeś rozgrzewać, ani stołu, ani hotendu przy zamianie termistorów? Pokazywały temperaturę pokojową?

Po wymianie robiłeś PID?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

Post autor: JGFTW »

przemek123@@ pisze: 24 lut 2024, 13:01 Zamieniłem termistory, w sensie podpiąłem termistor stołu do gniazda dyszy i działa. Natomiast jak podpiąłem termistor dyszy do gniazda stołu to wyrzuca błąd.
Tak, zaraz po włączeniu i zagaczeni napisu creality wyskakuje błąd
Może być uszkodzony sam termistor (sprawdź multimetrem rezystancję czy ma te 100kOhm czy coś w tym stylu, jak nic to uszkodzony, może przerwany) albo jest tak różny, że firmware źle odczytuje jego wartości i pokazuję ujemną temperaturę lub bardzo wysoką.

Najłatwiej kupić taki sam termistor jak miałeś i tyle :D
przemek123@@
Postów w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2023, 14:17
x 1

Re: Printer Halted podczas startu drukarki Ender 3

Post autor: przemek123@@ »

Dziękuję wszystkim za porady :-) Ogólnie postanowiłem przy okazji kiedyś kupić nowy taki sam termistor. Odpalałem drukarkę bez termistora i działa, czyli innymi słowy najprawdopodobniej wysłali mi nowy hotend z wadliwym termistorem. I jeszcze odpowiadając na pytanie przedostatniego kolegi, to nie, nie podgrzewałem żadnego z wymienionych, bo tak jak wspomniałem, albo i nie, że poprzedni termistor odmówił współpracy kiedy zacząłem rozgrzewać dyszę bez chłodzenia w kombinerkach, bo chciałem rozkręcić łącznik od bloku bo mi go zalało filamentem. I na ten moment wychodzi na to czego raczej się nie spodziewałem, że jak kupię cały blok z termistorem to okaże się że nie działa. I nie robięłm PID tak na marginesie. Tak czy siak póki co Ender czeka w poczekalni na powrót do żywych, a na ten moment zastępuje go Prusa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”