Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

NieJestemPROO
Postów w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2023, 11:48
x 1

Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: NieJestemPROO »

Witam. Byłem kilka lat posiadaczem Endera 3 Pro, sprawował się całkiem dobrze. Miałem okazję zakupić za naprawdę małe pieniądze Endera 5 plus, miał kilka wad typu urwany przewód od termistora i pęknięte ramie ekstrudera. Ogarnąłem to i drukuje, nawet o dziwo dobrze jak na podstawową wersję.
Zakupiłem do niej płytę BTT SKR mini E3 V3 być może się pośpieszyłem (zwrócić jeszcze mogę jak cos, nie używana jeszcze), jak się okazało wyświetlacz podobno działać nie będzie. Zalecają TFT35, ale który? Podobno jest jakiś który pasuje bez przeróbek. Czy ktoś mógłby wskazać który to.

Jeśli chodzi o soft, myślę nad klipperem, ale nie mam raspberrypi, czy jest ono wymagane obowiązkowo? Myślę też mocno aby zostać przy Marlinie, chociaż gdzie się nie patrzy każdy mówi klipper. Wątpię też abym poradził sobie z jego instalacją :D . Patrząc na intrenecie to najprawdopodobniej będzie to czarna magia, z marlinem przy enderku starym jakoś sobie poradziłem, ale jest masa opisów i tutroiali, przy ender 5 plus już nie,

Pozdrawiam.
Roon7
Postów w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: Roon7 »

NieJestemPROO
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: Jarewa »

Roon7 pisze: 02 mar 2024, 21:57 ten powinien pasować:
https://biqu.equipment/products/btt-tft ... 9686285410

Każdy host czy to btt lub mks tych wyświetlaczy jest od groma. A że nie sprecyzował wymagań to trudno polecić. Oczywiście dedykowane endera też będą na nim działać ale tylko niektóre.
NieJestemPROO
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: Mati »

W przypadku Klippera host jest konieczny. Jednakże zamiast rpi może być praktycznie dowolny inny komputer będący w stanie odpalić Linuxa.
NieJestemPROO
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: marcin-1125 »

Witam. Mam rozbudowanego Endera 5 pro. Płyta główna BTT Manta E3EZ + CB1 wyświetlacz - BTT Waveshare 4,3'' IPS 800x480px HDMI. Działa to wspaniale. Troche problematyczne są kable bo aż trzy w tym jeden HDMI ale za to mam elastyczny ekran na metrowym sznurze.
NieJestemPROO
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: marcin-1125 »

Jeśli chodzi o kompilacje Marlina w porównaniu do instalacji i puźniejszej konfiguracji Klipper to niewiem co jest trudniejsze. Z tym że jak zdecydujesz się na gotowy Marlin to trochę jak byś zatrzymał się w miejscu. Z Klipper jest tak że trzeba trochę poczytać pooglądać jednym słowem postudiować ale jak już przez to przejdziesz to pużniesza obsługa to niebo a ziamia. Zresztą jak byś chciał skompilować Marlin to tak samo trzeba trochę wiedzy mieć. Dla mnie największa różnica między Marlin a Kliper to to że w Klipper mogę w każdej chwili zmienić najmniejsze ustawienie w programie układowym, w Marlin trzeba kompilować za każdym razem cały firmware i na nowo wgrywać na płytę główną.
NieJestemPROO
NieJestemPROO
Postów w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2023, 11:48
x 1

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: NieJestemPROO »

Jarewa pisze: 02 mar 2024, 22:01
Roon7 pisze: 02 mar 2024, 21:57 ten powinien pasować:
https://biqu.equipment/products/btt-tft ... 9686285410

Każdy host czy to btt lub mks tych wyświetlaczy jest od groma. A że nie sprecyzował wymagań to trudno polecić. Oczywiście dedykowane endera też będą na nim działać ale tylko niektóre.
W jakim sensie wymagań? Do wyświetlacza nie mam żadnych wymagań :D , byle pasował, działał z tą płytą i nie było problemów w kompilacji. Podobno jest wyświetlacz który przykręca się zamiast oryginalnego i nie wymaga przerabiania, drukowania itp. Ale ten wyświetlacz który został przedstawiony to też fajna opcja.
Jeśli zaś chodzi o same funkcje, to nie potrzebuję np zdalnego wrzucania pików, podglądów wydruku przez kamerkę itp. Zdaję sobie sprawę, że Marlina za każdym razem trzeba kompilować, niejednokrotnie przechodziłem przez to przy swoim Ender 3 PRO, tylko do 3 pro jest masa poradników. Klippera oglądałem to faktycznie zmieniało się ustawienia i tylko save/restart(?). Tylko nie chcąc póki co wrzucać raspberry pi, ani kombinować z dodatkowym komputerkiem zostaje mi wtedy tylko marlin.

Z Endera 3 PRO na marlin 2.1 jestem bardzo zadowolony, śmiga bez zarzutów, jakość druku jest okej. Endera 5 Plus wybrałem z tego względu, że ma spore pole robocze którego niejednokrotnie mi brakowało przy 3 Pro.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: Jarewa »

NieJestemPROO pisze: 03 mar 2024, 20:04

W jakim sensie wymagań? Do wyświetlacza nie mam żadnych wymagań :D , byle pasował


Wyświetlacze są od 2,4cala do chyba 7cali. Ogólnie to polecam btt niż mks
Fest, NieJestemPROO
NieJestemPROO
Postów w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2023, 11:48
x 1

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: NieJestemPROO »

Zamówiłem BIGTREETECH TFT35 V3.0.1, Z pokrętełkiem ale mniejszy:
https://biqu.equipment/collections/lcd/ ... king-modes

Dziękuję wam za wasze odpowiedzi. Teoretycznie w czwartek powinien przyjść, zamówiłem u nas. No i zostaje jednak przy Marlinie, ale póki co to jest problem z podłączeniem BLToucha i kompilacją marlina bo cały czas różne błędy wywala.

Pozdrawiam, was. Dziękuję. :piwo:
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Ender 5 Plus BTT SKR mini E3 V3 wyświetlacz i oprogramowanie

Post autor: Jarewa »

W twojej płycie używasz tylko czarnego kabelka, podłączasz pod gniazdo tft konfiguracji praktycznie nie ma aby tylko uart włączyć odpowiedni i prędkość. Pamiętaj że wyświetlacz też się konfiguruje plikiem i kartą sd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”