twotres sapphire plus -sp5

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Fuszido
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2024, 10:28

twotres sapphire plus -sp5

Post autor: Fuszido »

Witam
Moja przygoda z przerwami zaczęła się z tym żelastwem jakiś rok temu z małymi przerwami .
Bywało między nami różnie raz lepiej raz gorzej .

1- W danym momencie potrzebuje pomocy z działającym wsadem marlina lub przywróceniem oryginalnego oprogramowania które też jest jakąś formą graficznego marlina - z tego co zrozumiałem .
Próbowałem dołożyć BLTouch ale oryginalne oprogramowanie wywalało błąd na ofset ,raz udało się pomierzyć stuł ale po restarcie drukarki BLTouch
nie zapisał ustawień potem nie potrafił podać wysokość na jakiej zatrzymał się stuł po próbkowaniu tym przyrządem ehh....
Postanowiłem że przejdę na marlina wiele się o tym pisze i poleca - pobrałem przypadkową kompilacje z filmu na Youtube (pasował model drukarki ) i zadziałała od kopa kilka błędów wysypała ale się skompilowała i ruszyła , była źle poustawiana podejrzewam źle dobraną ilość kroków na MM lub inne stepery .
Postanowiłem to poustawiać według tej konfiguracji z drobnymi zmianami - poprawkami na nowszej wersji marlina skompilowało i ruszyło tylko wyświetlacz jest do góry nogami .
Teraz nic nie chce się kompilować nie wiem co robię źle próbowałem na najnowszym marlinie programem VSC .

2- Powoli kończą się gwinty w hotend-ie te od trzymania grzałki i czujnika oraz od trzymania heatbreak-a więc szukał bym coś nowego lepszego bo na fabrycznym to za szybko nie polecisz i ogólnie jest słabym ogniwem drukarki.
Czy mogli byście coś polecić - hotend - chciał bym drukować po prostu szybciej bo zhodzi długo czasu nawet przy dyszy 0.6

3- Wyszedł jakiś pakiet poprawkowy do tej drukarki w składzie [ https://pl.aliexpress.com/item/10050063 ... 4itemAdapt ]

Czy taki zestaw ma sens w tych pieniądzach -jest tam dysza typu volcano i płyta główna robin nano 3.1 czy zmiana z płytr robin nano1.2 ma sens , czy lepiej samemu poskładać .

Wstępnie proszę o pomoc z softem moja płyta to MKS Robin nano V1.2 procesor to STM32F103 , VET6 -napis na kość procesora ,
stepery to TMC2209 V2.0 MKS w takiej konfiguracji została zakupiona z przeróbek to tylko odłączyłem krańcówkę osi Z i podłączyłem w to miejsce BLTouch

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”