Jaka płyta z matowa strukturą

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Jaka płyta z matowa strukturą

Post autor: Igor »

Czyżby o to żeby nie było widać ścieżek? W takim przypadku najlepsza jest tekstura i wyregulowanie z jakim nadmiarem ma być wytłaczana pierwsza warstwa.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Andrzej99
Postów w temacie: 5
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2024, 14:02
x 1

Re: Jaka płyta z matowa strukturą

Post autor: Andrzej99 »

@Igor
Dzięki, za podpowiedź z tą prusą. Ciekawy trop.
JGFTW pisze: 12 mar 2024, 08:23 Szczerze mówiać to ja nie wiem o jaki efekt Ci chodzi :D
Widoczność ścieżek jest spoko. Jak jeszcze ustawię sobie koncentryczne to nawet lepiej, że je widać. Chodzi o połyskliwość, efekt odbicia światła i wrażenie większej nierówności. Czyli o to, żeby tego nie było :D . Jakieś kompendium n.t. struktur w druku 3d by się przydało to bym podał numerek i po problemie a tak to weź człowieku szukaj porównań... Ogólnie to efekt z wrażaniem płaskości, matowy i dobrze znoszący rysy. Trochę jak papier ścierny 120.

Ten Buildtak to ciekawa opcja. Widzę, że nie ma enderowych rozmiarów i są to głównie naklejki. Chyba bym musiał do mojej blachy przykleić, żeby to miało sens.

Mocne trzymanie to właśnie bardzo duży plus bo nie trzeba stołu grzać przez cały wydruk jak się w PLA pracuje. A że to blacha magnetyczna to potem wystarczy wygiąć i odchodzi. Sztywnego materiału bym nie chciał bo wtedy miałbym duże problemy z odczepianiem.

Widzę, że bliżej mi do tego aliexpress i to chyba o ten pierwszy link by mi chodziło. Wiem, że za 30 zł nie ma się czego spodziewać, ale z drugiej strony zapewne taki badziew miałem oryginalnie w tej taniej chinolskiej drukareczce. Co ciekawe tam pisze, żeby nie drukować pow 70'C a ja ostatnio lecę z PETG na 80. Więc albo mój blacik nie wyciąga tej temperatury w rzeczywistości (co bardzo możliwe), albo zaraz reszta podkładki padnie już na amen od tego grzania.

Dzięki za pomoc. :piwo:
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Jaka płyta z matowa strukturą

Post autor: Igor »

Prusa na płytach "textured" drukuje części do swoich drukarek. efekt bardziej niż znakomity.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”