Bambu Lab P1S

Jakość druku Cię nie zadowala?
IceNuke
Postów w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2023, 11:35

Bambu Lab P1S

Post autor: IceNuke »

Chłopaki, problem tego typu, że bambus nie trzyma wymiaru elementu. Sporą odchyłka, testowa tulejka 15mm zmierzona suwmiarka ma 14,5mm.

Skalowanie jako taki pomaga. Zew wymiar testowej tulejki się zgodzi ale wewnętrzny już nie. Skalowanie inne dla XY i dla Z.

Da się to jakoś skorygować na stałe?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: mcxmcx »

Paski naciagnik
roman
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
IceNuke
Postów w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2023, 11:35

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: IceNuke »

mcxmcx pisze: 14 mar 2024, 22:25Paski naciagnik
Naciągnięte, szescian/kostka wymiary 30x30x30 wychodza niemalze idealnie (wiadomo, scisniecie materialu ale to mala odchylka)

Problemem są ksztalty owalny, otwory, wszelakie "dziury". Wtedy jest rozjazd, z czego to wynika?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3234
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: morf »

z tymi otworami to chyba znany case
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: majek »

Z otworami to jest #winaslicera.
Slicery mają kompensację do tego, np. w Cura nazywa się to 'horizontal expansion' i jest osobne ustawienie też dla otworów, gdzie można zrobić, żeby korekcja była coraz większa dla coraz mniejszych otworów.

Jak silniki tnące zaczną uwzględniać, że drukując łuk jest mniej materiału na zewnątrz, a więcej wewnątrz, to pewnie problem zniknie, ale na razie nie słyszałem, żeby któryś slicer to uwzględniał tak sam z siebie.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: JGFTW »

majek pisze: 15 mar 2024, 09:18 Jak silniki tnące zaczną uwzględniać, że drukując łuk jest mniej materiału na zewnątrz, a więcej wewnątrz, to pewnie problem zniknie, ale na razie nie słyszałem, żeby któryś slicer to uwzględniał tak sam z siebie.
Musisz opisać problem, potencjalne rozwiązanie i napisz feature request na githubie.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: majek »

JGFTW pisze: 15 mar 2024, 09:30
majek pisze: 15 mar 2024, 09:18 Jak silniki tnące zaczną uwzględniać, że drukując łuk jest mniej materiału na zewnątrz, a więcej wewnątrz, to pewnie problem zniknie, ale na razie nie słyszałem, żeby któryś slicer to uwzględniał tak sam z siebie.
Musisz opisać problem, potencjalne rozwiązanie i napisz feature request na githubie.
Użyj szukaj, było, zamykam temat :DD
JGFTW, morf
Awatar użytkownika
adikx5
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 01 gru 2016, 06:56
x 2

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: adikx5 »

Mam podobny problem. Od około 3 miesięcy walczę z supportem. Żadne naciąganie pasków czy zmiana slicera nie rozwiązało problemu. Co ciekawe u mnie jest odchyłka dla osi Xrzędu 0.1-0.15mm przy kostce 40x40 względem osi Y. Oś Z jedynie trzyma wymiar.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: dragonn »

Do 0.2mm jest kompletnie normalne w FDM i nie ma co z tym walczyć. Szczególnie że pewnie jak wydrukujesz coś 200mm to nadal będzie 0.2mm.
Walczysz z wiatrakami, jeśli potrzebujesz większą dokładność to kup sobie żywicę.
musk75
Awatar użytkownika
adikx5
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 01 gru 2016, 06:56
x 2

Re: Bambu Lab P1S

Post autor: adikx5 »

U mnie problemy zaczęły się kiedy drukowałem projekt/model od kolegi - wszystkie łożyska, albo za ciasno albo wypadały. Elementy też nie bardzo pasowały. Stąd też w moim przypadku kontakt z supportem i próba ogarnięcia co jest nie tak...
Dodam, że te same elementy drukowane na i3 mega czy Vyper już są ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”