Strona 1 z 1

Marlin-problem z wgraniem

: 30 kwie 2016, 21:47
autor: Misiek
Witam,
Dopiero zaczynam swoją przygodę z drukiem 3D, aktualnie bawię się Marlinem, niestety napotkałem problemy, czy ktoś wie co zrobić z takim komunikatem(załącznik)?

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 30 kwie 2016, 22:15
autor: feriar
Spróbuj wypakować Marlina na nowo, bo może gdzieś coś przy konfiguracji źle zrobiłeś. BTW zerknij do mnie na stronę, tam masz opisanie jak skonfigurować całą drukarkę na tip-top :)

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 01 maja 2016, 11:51
autor: Misiek
Dziękuje bardzo:)
Czy podrzuciłby ktoś swojego Marlina który działa z wyświetlaczem "Smart controller Reprap 3D Ramps 1.4 LCD 12864"??

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 01 maja 2016, 12:08
autor: FlameRunner

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 01 maja 2016, 12:16
autor: Misiek
Niestety problem z biblioteką cały czas występuje, arduino oraz reszta była wgrywana kilka razy.

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 01 maja 2016, 12:24
autor: feriar
A napisz jak dodales bibliotekę

Tapnięte z M2 Note

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 01 maja 2016, 12:26
autor: Misiek
Arduino-->Szkic--->Dodaj biblioteke-->Dodaj biblioteke.ZIP

Błąd występuje, udało sie wgrać program na tyle że jest wyświetlana startowa strona na panelu LCD ale nie ma możliwości poruszania się po menu

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 02 maja 2016, 07:46
autor: virgin71
Jak wgrałeś Marlina - pewnie nie było problemu na tym etapie, to po menu nie możesz się ruszać, bo nie masz wpiętego czujnika temperatury.
U mnie Marlin się wysypuje bez czujnika. Musiałem albo wetknąć ntc na czas testów, albo ustawiłem, że używam termoparę (tutaj dowolność) i wskazuje, że mam 300'C i można testować.

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 02 maja 2016, 07:59
autor: Artu
A nie prościej, łatwiej, i przyjemniej jest skorzystać z: http://www.repetier.com/firmware/v092/ :roll:

Re: Marlin-problem z wgraniem

: 02 maja 2016, 09:04
autor: virgin71
Artu pisze:A nie prościej, łatwiej, i przyjemniej jest skorzystać z: http://www.repetier.com/firmware/v092/ :roll:
Jednemu leży, drugiemu nie. Nigdy nie miałem problemu z wgrywaniem marlina, zatem, kolega równie dobrze może mieć problem z repetierem