Druk nie przykleja się przy robieniu kółek - TARANTULA PRO

Jakość druku Cię nie zadowala?
ozzi91
Postów w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2024, 20:54

Druk nie przykleja się przy robieniu kółek - TARANTULA PRO

Post autor: ozzi91 »

Hej, znowu ja i znowu problem.

Drukarka przy takich bardziej kulistych ruchach (tu akurat hex) zamiast zostawić filament na stole to go jakby ciągnie za sobą - patrz rysunek. Czerwoną strzałką pokazałem jak dysza się porusza a niebieskim jak zostawia filament. Wiadomo, nie przykleja się po prostu do stołu.

Rezultatem jest znowu to co na zdjęciu czyli skoszona struktura. Na cały wydruk takich plastrów miodu mam dwa takie same miejsca. Reszta jest ok, stąd pytanie, bo jakbym miał tak wszędzie no to byłoby wiadomo co się dzieje.

Ustawienia: 60*C Stół, 210*C dysza, chłodzenie 100%, wyłączone dla pierwszej warstwy. Zmieniłem prędkość nawet pierwszej warstwy na 20 mm/s ale w sumie to tak właśnie wygląda przy tej prędkości. Umyłem też stół dokładnie i odtłuściłem. Używam 3d touch, więc stół też wypoziomowany.

Czy da się to jakoś naprawić? Może powinienem coś w CURA ustawić, nie interesuje mnie nawet zbytnio czas drukowania, o ile miało by być dobrze.
Pomóżcie proszę
Załączniki
434227991_402838076029142_5177451110670010847_n.jpg
rys pogl.jpg
rys pogl.jpg (7.58 KiB) Przejrzano 193 razy
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1796
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Druk nie przykleja się przy robieniu kółek - TARANTULA PRO

Post autor: Andrzej_W »

Spróbuj ustawić żeby drukowała najpierw wewnętrzne obrysy a potem zewnętrzne.
Czy to jest na pierwszej warstwie czy też wyżej??
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 799
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 452

Re: Druk nie przykleja się przy robieniu kółek - TARANTULA PRO

Post autor: majek »

Generalnie w tym miejscu po prostu dysza jest za wysoko nad stołem.

Ja bym stawiał na złą mapę krzywizny stołu. Nie wiem jak umieszczony masz ten czujnik poziomowania, ale jak do danej części krawędzi stołu czujnik nie dochodzi, to robiona jest interpolacja na brakujące punkty pomiaru i ona różnie wychodzi ;) Czasem tego bltoucha nie masz po drugiej stronie głowicy w stosunku do tych problematycznych miejsc? To dzieje się tylko na krawędzi?

Możesz zrobić:
- nową mapę stołu (może pomoże)
- wyedytować mapę w tym problematycznym miejscu (są np. wtyczki do Octoprinta, które to łatwo i przyjemnie robią) i poprawić tam korektę wysokości
- obejść trochę problem: zwiększyć wysokość pierwszej warstwy do 0.3 i ewentualnie zwiększyć szerokość ścieżki (to globalnie), a jak to nie pomoże, to jeszcze lekko obniżyć dyszę (ale na reszcie stołu będziesz miał lekką stopę słonia)
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 192
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Druk nie przykleja się przy robieniu kółek - TARANTULA PRO

Post autor: alucard321pl »

Swoją TTPRO dostałem z tak krzywym stołem, że nawet nie naklejałem na niego tej podkładki, tylko od razu położyłem lustro. O ile środek stołu był płaski, to jego krawędzie schodziły delikatnie w dół. Te zielone sprężyny pod stołem tez wymieniłem po kilku wydrukach na silikonowe tuleje, bo po każdym wydruku musiałem na nowo stół poziomować. Ogólnie trzeba było poprawić fabrykę tu i ówdzie.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
ozzi91
Postów w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2024, 20:54

Re: Druk nie przykleja się przy robieniu kółek - TARANTULA PRO

Post autor: ozzi91 »

Andrzej_W pisze: 30 mar 2024, 16:43 Spróbuj ustawić żeby drukowała najpierw wewnętrzne obrysy a potem zewnętrzne.
Tak mam ustawione w sumie
Andrzej_W pisze: 30 mar 2024, 16:43 SCzy to jest na pierwszej warstwie czy też wyżej??
W sumie to ciężko powiedzieć, raz jak się pierwsza nie przyklei to problem potem się jakoś naprawia i wygląda to jak na zdjęciu
majek pisze: 30 mar 2024, 17:13 Generalnie w tym miejscu po prostu dysza jest za wysoko nad stołem.

Ja bym stawiał na złą mapę krzywizny stołu. Nie wiem jak umieszczony masz ten czujnik poziomowania, ale jak do danej części krawędzi stołu czujnik nie dochodzi, to robiona jest interpolacja na brakujące punkty pomiaru i ona różnie wychodzi ;) Czasem tego bltoucha nie masz po drugiej stronie głowicy w stosunku do tych problematycznych miejsc? To dzieje się tylko na krawędzi?

Możesz zrobić:
- nową mapę stołu (może pomoże)
- wyedytować mapę w tym problematycznym miejscu (są np. wtyczki do Octoprinta, które to łatwo i przyjemnie robią) i poprawić tam korektę wysokości
- obejść trochę problem: zwiększyć wysokość pierwszej warstwy do 0.3 i ewentualnie zwiększyć szerokość ścieżki (to globalnie), a jak to nie pomoże, to jeszcze lekko obniżyć dyszę (ale na reszcie stołu będziesz miał lekką stopę słonia)
Spróbuję dać więcej punktów pomiarowych (o ile znajdę jak). Już drukuję na 0,3mm :P
alucard321pl pisze: 30 mar 2024, 17:48 Swoją TTPRO dostałem z tak krzywym stołem, że nawet nie naklejałem na niego tej podkładki, tylko od razu położyłem lustro. O ile środek stołu był płaski, to jego krawędzie schodziły delikatnie w dół. Te zielone sprężyny pod stołem tez wymieniłem po kilku wydrukach na silikonowe tuleje, bo po każdym wydruku musiałem na nowo stół poziomować. Ogólnie trzeba było poprawić fabrykę tu i ówdzie.
No myślę o tym lustrze, pewnie finalnie tak się skończy ale póki co muszę robić na tym co mam. Jakie silikonowe tuleje? Jakiś link proszę :)
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 192
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Druk nie przykleja się przy robieniu kółek - TARANTULA PRO

Post autor: alucard321pl »

Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”