Bambulab x1/p1 VFA

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 2
Posty: 981
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 180

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: artur_n »

Od jakiegoś czasu stałem się posiadaczem P1S i jako że mam również MK4 to po kilku wydrukach z PET-G patrzyłem z przerażeniem na tą super drukarkę VFA, występuje i jest bardzo widoczne. Jednak elementy od których oczekuję jakości puszczam na MK4 a prototypy i całą resztę na P1S.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: morf »

A po tych update firmware na "cichy" VFA nic się nie poprawiło?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 9
Posty: 431
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: denior »

Być może przeoczyłem te posty choć długo czytałem i szukałem zanim napisałem tego posta,
w sumie kupiłem tą drukarkę żeby spróbować sił z materiałami wysokotemperaturowymi, więc może rzeczywiście trzeba zmienić materiał z PET-G na coś bardziej matowego np ASA lub ABS
ps
mam wrażenie że w p1s paski są bardzo luźno naciągnięte pomimo wykonania procedury napinania
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: morf »

U mnie w robocie chodzą chyba 4 x1c i 2 p1s
Ale na petg widać i to bardzo. Na szczęście to nie musi wyglądać, a I tak wygląda lepiej niż że starego zortraxa.
Załączniki
20240414_181225.jpg
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 9
Posty: 431
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: denior »

kurcze u mnie paski są mniejsze ale ghosting za otworem to ma 2-3 odbicia
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: Marcin1415 »

VFA są od kiepskiej jakości silników krokowych XY ewentualnie jeszcze słaby naciąg pasków może mieć znaczenie. U mnie w Ratrigu wymiana kół pasowych na zębate nic nie daje.
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 1
Posty: 207
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: rafly »

artur_n pisze: 14 kwie 2024, 18:04 Od jakiegoś czasu stałem się posiadaczem P1S i jako że mam również MK4 to po kilku wydrukach z PET-G patrzyłem z przerażeniem na tą super drukarkę VFA, występuje i jest bardzo widoczne. Jednak elementy od których oczekuję jakości puszczam na MK4 a prototypy i całą resztę na P1S.
Wreszcie jakiś obiektywny użytkownik :D A jak z PLA? Widziałem test "silniczka" na PLA, też dość słabo to wyglądało.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1371
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 742

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: JGFTW »

Czy ktoś z użytkowników próbował starych dobrych sposobów na tłumienie drgań?
Płyta betonowa pod drukarkę lub podkładki z korka/elastomeru pod mocowanie silników? ;)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to może nie być takie proste, bo z tego co czytałem to uwidoczniają się te VFA poniżej 150-200mm/s, więc trzeba wytłumić specyficzny rezonans na niższych prędkościach.
Najlepiej jakby jakoś dowiedzieć się jaka jest częstotliwość i spróbować zastosować inny rodzaj aktywnego tłumienia drgań (TMD).
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 2
Posty: 981
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 180

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: artur_n »

rafly pisze: 15 kwie 2024, 08:17
artur_n pisze: 14 kwie 2024, 18:04 Od jakiegoś czasu stałem się posiadaczem P1S i jako że mam również MK4 to po kilku wydrukach z PET-G patrzyłem z przerażeniem na tą super drukarkę VFA, występuje i jest bardzo widoczne. Jednak elementy od których oczekuję jakości puszczam na MK4 a prototypy i całą resztę na P1S.
Wreszcie jakiś obiektywny użytkownik :D A jak z PLA? Widziałem test "silniczka" na PLA, też dość słabo to wyglądało.
Z PLA puściłem tylko benchy na samym początku z karty dołączonej do drukarki. Wyszło nie najgorzej ale jakaś duża warstwa tam jest (0.28?). 95% drukuje z PETG czasem z ASA albo ABS
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 3
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambulab x1/p1 VFA

Post autor: RevanitaPL »

Ja powiem tak, z VFA jest różnie, bardzo wiele zależy od modelu. Czasem pojawia się z dupy i jest bardzo widoczny, a tak to nie jest on raczej widoczny. Korzystam regularnie z Zortraxa, 3DGence'a, Sobola SV06+, i żadna z tych drukarek pod względem wygody i jakości wydruków, nawet nie zbliża się do Bambusa. No są błędy, nie jest to idealna drukarka.
Po 5000 godzinach to mam nawet kilka więcej narzekań niż tylko te nieszczęsne VFA, ale to głównie popierdółki. A o Zortraxie mógłbym pisać poematy, dlaczego ich ekosystem ssie.
morf, dragonn
2x Bambu Lab P1P
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”