Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Breyger
Postów w temacie: 6
Posty: 188
Rejestracja: 03 mar 2024, 18:29
x 1

Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: Breyger »

Podłączyłem pod Klippera znaczy pod Raspberry Pi kamerkę Tracer FHD WEB007 i działa jakoś dziwnie wolno. Czy to tak działa mulasto czy ja mam coś źle skonfigurowane i czy kamerka nie teges? Pod Windowsem działa w miarę normalnie, wiadome... opóźnienia, jakieś drobne lagi itp ale było w miarę ok. Niżej filmik jak to wygląda w mailsail
Mój konfig do crowsnest:

Kod: Zaznacz cały

[crowsnest]
log_path: /home/breyger/printer_data/logs/crowsnest.log
log_level: verbose                      # Valid Options are quiet/verbose/debug
delete_log: false                       # Deletes log on every restart, if set to true
no_proxy: false

[cam 1]
mode: camera-streamer                  # ustreamer - Provides mjpg and snapshots. (All devices)
                                        # camera-streamer - Provides webrtc, mjpg and snapshots. (rpi + Raspi OS based only)
enable_rtsp: false                       # If camera-streamer is used, this enables also usage of an rtsp server
rtsp_port: 8554                         # Set different ports for each device!
port: 8080                              # HTTP/MJPG Stream/Snapshot Port
device: /dev/v4l/by-id/usb-Xiongmai_web_camera_12345678-video-index0                   # See Log for available ...
resolution: 1920x1080                     # widthxheight format
max_fps: 30                             # If Hardware Supports this it will be forced, otherwise ignored/coerced.
#custom_flags:                          # You can run the Stream Services with custom flags.
#v4l2ctl:                               # Add v4l2-ctl parameters to setup your camera, see Log what your cam is capable of.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1615
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 371

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: Jarewa »

Lagi jednak straszne a ja już cały rok szukam fajnej z dużym fps.
Breyger
Breyger
Postów w temacie: 6
Posty: 188
Rejestracja: 03 mar 2024, 18:29
x 1

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: Breyger »

Jak ktoś ma jakąś fajną najlepiej do 300 zł to kupię na kolejną wypłatę. Teraz nie starczyło na nic lepszego niż ten Tracer za 90 zł. :(
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 799
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 453

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: majek »

Może to kwestia wydajności tej maliny? W końcu trzeba przekodować ten obraz w czasie rzeczywistym.
Co pokazuje 'top' na malinie w czasie streamowania?
Jarewa pisze: 19 kwie 2024, 10:26 Lagi jednak straszne a ja już cały rok szukam fajnej z dużym fps.
Kup kamerę IP co sama koduje obraz, są specjaliści na forum, co doradzą jaką ;)
Breyger
Breyger
Postów w temacie: 6
Posty: 188
Rejestracja: 03 mar 2024, 18:29
x 1

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: Breyger »

To Raspberry pi 4B. Nie jest chyba mocno przeciążona. Jak sam Klipper na Malinie Zero ciągnie to tej kamerki nie da rady? Może w sumie też tak być.
Do wypłaty wystarczy bo mam chociaż podgląd, ale razi w oczy jak cholera i trzeba coś z tym zrobić albo teraz jak się da albo na wypłatę :D
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-04-19 105101.png
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 799
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 453

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: majek »

Zainstaluj wersję 64 bitową systemu i zobacz czy to coś zmieni.
Swoją drogą to patologia, że RPI dalej tkwi w średniowieczu i domyślnie daje 32 bitowy system na 64 bitowe procki :facepalm:

A 'top' pokazuje jednak więcej użytecznych informacji niż to gui. No i Klipperów to tam można zainstalować ze dwadzieścia i dalej nie obciążysz procka tak jak kodowaniem jednego strumienia video w FHD. Zakładając, że usb się wyrabia.
Breyger
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1615
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 371

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: Jarewa »

majek pisze: 19 kwie 2024, 10:47
Jarewa pisze: 19 kwie 2024, 10:26 Lagi jednak straszne a ja już cały rok szukam fajnej z dużym fps.
Kup kamerę IP co sama koduje obraz, są specjaliści na forum, co doradzą jaką ;)
Z ip też jest niewesoło spore lagi
Breyger
Garreth
Postów w temacie: 3
Posty: 183
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 35

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: Garreth »

RTSP probowales? Jak malina do sieci podlaczona? Kabel czy wifi?
Breyger
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1615
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 371

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: Jarewa »

I tak i tak kamerki 35fps poprostu są za słabe do drukarek, dlatego od dawna szukam czegoś taniego do testowania w okolicach 120fps. Testowałem nawet sportowa 60-120fps jest ok ale przeważnie takie mają tylko zapis na kartę


A zapomniałem o najważniejszym, oczywiście mowa o dobrej rozdzielczości i jakości. Bo jak najniższe rozdzielczości i kiepska jakość to i esp CAM daje rade.
Breyger
Breyger
Postów w temacie: 6
Posty: 188
Rejestracja: 03 mar 2024, 18:29
x 1

Re: Kamera pod Klipperem - wolno działa.

Post autor: Breyger »

Nie zależy mi oczywiście na "4K 300fps". Wystarczy mi zwykłe FHD i 30 klatek, może być nawet lekko mniej. Da radę się zmieścić z 300 zł i kupić pod to coś dobrego? Ewentualnie 500zł jak zrezygnuje z czegoś to kupię. Trudno. Kamera i drukarka i tak zostają ze mną już chyba na zawsze. Bynajmniej jak sprzedam kiedyś drukarkę to bez kamerki.

Maline mam po kablu nie po wifi.

To 32 bity dałem przypadkowo, bo już któryś raz z kolei wrzucałem na kartę system a rekomendowany jest 32 i tak po prostu kliknąłem, kapnąłem się już o wiele później.

RTSP chyba nie próbowałem. Powiem szczerze że już sam nie wiem bo różne opcje próbowałem, ale jak to się włącza? Mam pewien poradnik ale jest tam akurat z tym pomieszane coś i nie działa mi albo źle robie.

@Majek, nie zauważyłem w twoim poście że pytałeś o "top" w sensie komendy albo nie skumałem na szybko bo wychodziłem powoli połamany z domu na rehabilitacje. Daję więc top.
Zrzut ekranu 2024-04-19 154214.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”