Jakie dalibyście parametry dla takiego przedmiotu?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
piernik
Postów w temacie: 8
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2024, 13:44
Drukarka: Artillery SW X2

Re: Jakie dalibyście parametry dla takiego przedmiotu?

Post autor: piernik »

Igor pisze: 22 kwie 2024, 09:59 Eksportuj do STEP i korzystaj ze slicera który przyjmuje STEP. PrusaSlicer i chyba Orca. Każdy CAD ma swoje narowy, choć niektóre hurtem. W Creo z którego często musze korzystać, eksport do STL jest wadliwy (artefaktogenny) i domyślnie "low poly", nie da się zapisać parametrów eksportu o większej dokładności, za każdym "zapisz jako STL" trzeba je wprowadzać ręcznie. Walec zostaje graniastosłupem jeśli przeoczysz ręczną zmianę parametrów przy eksporcie.
Czy Freecad eksportuje do STEP?
--
piernik
--
piernik
Artillery SW X2
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 493
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

Re: Jakie dalibyście parametry dla takiego przedmiotu?

Post autor: Igor »

W File->Export masz wszystkie formaty. Step with colors i StepZ są, wybierz ten pierwszy.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
piernik
Postów w temacie: 8
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2024, 13:44
Drukarka: Artillery SW X2

Re: Jakie dalibyście parametry dla takiego przedmiotu?

Post autor: piernik »

morf pisze: 21 kwie 2024, 19:32 Tak więc "burchle" to kwestia ustawienia szwu...
Czy mógłbyś przybliżyć temat?
--
piernik
Artillery SW X2
--
piernik
Artillery SW X2
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Jakie dalibyście parametry dla takiego przedmiotu?

Post autor: morf »

Odsyłam do jednego z wielu artykułów dot seam (szew)
https://help.prusa3d.com/article/seam-position_151069
Done is better than perfect.
piernik
Postów w temacie: 8
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2024, 13:44
Drukarka: Artillery SW X2

Re: Jakie dalibyście parametry dla takiego przedmiotu?

Post autor: piernik »

Igor pisze: 22 kwie 2024, 11:52 W File->Export masz wszystkie formaty. Step with colors i StepZ są, wybierz ten pierwszy.
Próbowałem. Wydaje mi się, że u mnie nie działa eksport do step. Nic się nie dzieje, plik nie powstaje. Próbowałem wyeksportować zarówno body jak i wygenerowaną siatkę - plik step nie powstaje.
Poradziłem sobie tak, że zrobiłem siatkę z body, nadałem jej mały kąt graniczny (0,75 stopnia) i na wydruku trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby zobaczyć, że nie jest to koło. Pewnie jest lepszy sposób.
--
piernik
Artillery SW X2
piernik
Postów w temacie: 8
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2024, 13:44
Drukarka: Artillery SW X2

Re: Jakie dalibyście parametry dla takiego przedmiotu?

Post autor: piernik »

morf pisze: 22 kwie 2024, 12:51 Odsyłam do jednego z wielu artykułów dot seam (szew)
https://help.prusa3d.com/article/seam-position_151069
No więc puściłem wydruk ze szwem "losowym" i powierzchnia ściany bocznej wygląda nieco gorzej niż ze szwem "w jednym miejscu", chociaż faktycznie szwu nie ma. Czy mi się wydaje, że głowica drukująca musi zrobić znacznie więcej ruchów gdy szew jest ustawiony na "losowy", drukarką bardziej "rzuca".
--
piernik
Artillery SW X2
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1798
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Jakie dalibyście parametry dla takiego przedmiotu?

Post autor: Andrzej_W »

Jak szew masz w jednym miejscu do kończy i zaczyna warstwę w tym samym miejscu. Jak losowo to slicer rozrzucił po całym modelu łączenie warstwy i drukarka skacze sobie głowicą po całym wydruku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”