Filamenty do QUIDI

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
dario
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2024, 08:51

Filamenty do QUIDI

Post autor: dario »

Hej, chcę kupić drukarkę do drukowania tabliczek o wymiarach 270x200mm, czy QUIDI X-PLUS będzie waszym zdaniem ok? Ma pole druku maksymalnego idealnie odpowiadające wymiarom mojej tabliczce lecz nie wiem czy można tak na max wykorzystać pole druku. Kolejne pytanie czy w przypadku tej drukarki jest jakieś ograniczenie w kwestii fiamentu, da się stosować zamienniki innych firm.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
lukk
Postów w temacie: 1
Posty: 287
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Filamenty do QUIDI

Post autor: lukk »

270x200 to ma już sam stół. Wykorzystanie co do milimetra to raczej możliwe tylko w teorii, w praktyce jak chcesz cały czas takie coś drukować to będzie ciężko, nawet "rozbiegówki" drukarka nie będzie miała gdzie narysować. A co do filamentu to nie ma zadnego ograniczenia producenta. Jeśli zaczynasz przygodę z drukowaniem to najlepiej zacząć od wybrania jakiegoś polecanego materiału.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1379
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 754

Re: Filamenty do QUIDI

Post autor: JGFTW »

Musisz znaleźć drukarkę ze stołem 300x300 [mm] i tu nie ma innej rady.

Niestety nie ma wiele w sprzedaży gotowych drukarek z takim polem, ja kojarzę w rozsądnych cenach: Creality K1Max, Qidi Max3.
Nowy Sovol Sv08.

Teraz sprawdziłem na szybko, że jest QIDI Plus3 (pole robocze 280x280x270 [mm], więc jak dla mnie na styk, bezpieczniej wziąć te 300 w XY).
Zakładam, że nie rozważasz kupno kita do złożenia samemu (Voron, Ratrig)?

Jak chodzi o filament to dopiero niedawno wszedł trend, że producenci maszyn sprzedają również filament (przy czym chodzą głosy, że to i tak wszystko sunlu u siebie nawija;) ), jak narazie żadna firma, która się liczy nie blokuje filamentu dla jednej maszyny czy odwrotnie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8959
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: Filamenty do QUIDI

Post autor: dziobu »

JGFTW pisze: 26 kwie 2024, 14:45(...) jak narazie żadna firma, która się liczy nie blokuje filamentu dla jednej maszyny czy odwrotnie.
Nie wiem czy "jak na razie" czy jednak "już". Kiedyś masa firm blokowała użycie niefirmowych filamentów lub to mocno utrudniała. Dzisiaj takie coś to raczej strzał w stopę. Chyba nawet Stratasys pozwala już tworzyć profile pod dowolne druty.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1631
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 375

Re: Filamenty do QUIDI

Post autor: Jarewa »

A nie było tak z DA VINCI? tanie fajne drukarki jak na tamte czasy, tylko no właśnie blokowała filament.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”