Identyfikacja ekstrudera HyperCube Evolution.

Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 68

Identyfikacja ekstrudera HyperCube Evolution.

Post autor: atom1477 »

Jako że budowa własnego ekstrudera idzie mi bardzo powoli, to postanowiłem na szybko uruchomić jakiegoś gotowca.
Kupiłem za grosze części do HyperCube Evolution, i w zestawie był jakiś element nośny ekstrudera.
Tak wygląda:
EX1.jpg
EX2.jpg
EX3.jpg
EX4.jpg
Ma otwory pasujące do wypustków w karetce:
https://hevobr.wordpress.com/assembling ... rriage-en/
Pliki karetki, czy inne montażowe osi X/Y, znalazłem na thingiverse. Wszystkie się trochę różnią, ale przynajmniej główne wymiary są zgodne.
Natomiast tak wyglądającego ekstrudera nie znalazłem nigdzie. Jest wiele różnych wersji, ale akurat nie taka.
Widać że montuje się tam standardowy silnik NEMA23. Ma otwory pasujące chyba pod radiator V6 Voron (ten z czterema otworami), i miejsce na dwa wentylatory po bokach.
I tu pytanie, czy to ja źle szukam, czy po prostu nie było takiego ekstrudera tylko jest to jakiś jednorazowy wynalazek prywatnej osoby?
Pytam bo osoba od której to kupiłem od tamtej pory się nie odzywa.
Ja wiem że mogę złożyć po swojemu. No ale chciałbym jednak zobaczyć jak to było w oryginale.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2015
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Identyfikacja ekstrudera HyperCube Evolution.

Post autor: Pjoter »

Hotend to dragon hotend (ten "voronowy" też pasuje). A ekstruder obstawiam poczciwe BMG z eliexpress. A silnik to raczej nema 17 ;)
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Borasek5
Postów w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:15
x 6

Re: Identyfikacja ekstrudera HyperCube Evolution.

Post autor: Borasek5 »

O, znajoma część!

Zamodelowałem to pod chińskiego klona Bondtech BMG. To była wersja z dociskiem z prawej strony, patrząc od frontu. Chyba mam jeszcze ten ekstruder, odezwę się na priv ;) Silnik NEMA17 (ja używałem pancake).
Hotend: Phaetus Dragon HF.
Generalnie wymiary mogą się troszkę różnić, bo trochę modowałem drukarkę i korzystałem z plików z różnych źródeł (głównie thingiverse).


PS. Wybacz, że nie odpisywałem, ale rzadko loguję się na forum, za to często przeglądam tematy - szkoda, że nie pisałeś SMS to sprawę raz dwa byśmy ogarnęli ;)
atom1477
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 68

Re: Identyfikacja ekstrudera HyperCube Evolution.

Post autor: atom1477 »

No to sprawa rozwiązana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”