Strona 1 z 1

Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 19 lip 2017, 21:51
autor: jankes0493
Witajcie. Udało mi się odpalić Octoprinta, elegancko puszczam z niego wydruki, wszystko działa jak powinno, prócz jednego.
Nie mogę odpalić Octoprinta z innego komputera czy telefonu (innej sieci) niż sieć domowa, do której podłączona jest płytka Raspbbery Pi 3.
Jestem dość zielony w tym temacie i szukając informacji na ten temat, nawet nie wiem czy szukam właściwie.
Miał ktoś kiedyś z tym do czynienia? Jednak dobrze by było sterować czy monitorować drukarkę z telefonu w każdym miejscu.

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 19 lip 2017, 21:55
autor: WillingMagic
Jak się nie boisz to polecam Dataplicity.

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 19 lip 2017, 21:58
autor: jankes0493
A czego mam się bać?:P

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 19 lip 2017, 22:00
autor: kretu
a testowałeś http://plugins.octoprint.org/plugins/polarcloud/ http://plugins.octoprint.org/plugins/anywhere/? Sam nie korzystam bo mi zbędne ale ostatnio "reklamowali" to w powiadomieniach octoprinta

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 19 lip 2017, 22:57
autor: jankes0493
Dopiero zaczynam ogarniać ten temat. Dziękuję za linki, jutro biorę się za testy :)

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 20 lip 2017, 02:02
autor: McKee
jankes0493 pisze:A czego mam się bać?:P
Tego, że jak udostępnisz Raspberry w Internecie (do tego sprowadza się rozwiązanie Twojego problemu) to przyjdą źli ludzie i ci zaszyfrują wszystkie komputery w domu / firmie.
:rotfl:

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 20 lip 2017, 08:24
autor: jankes0493
A co Ci źli ludzie, chcieliby od takiego zwykłego człowieka jak ja :p tym bardziej, że chyba można jakoś się zabezpieczyć przed takim czymś i takie włamanie nie jest zbyt proste :p?

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 20 lip 2017, 10:10
autor: grzybu
Na malinkę jest coś takiego jak remot3.it, które pozwala na utworzenie VPNa do swojej malinki dostępnego z zewnątrz.
Można utworzyć sobie serwisy np. dla weba i ssh i wtedy z telefonu można się dostać do octopi bez problemu.
Używam tego od dawna i działa całkiem fajnie.

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 20 lip 2017, 10:22
autor: jankes0493
Rozumiem, że to rozwiązanie jest bezpieczniejsze? I z taką konfiguracja tego, poradzi sobie prosty człowiek :p?

Re: Octoprint - pomoc w konfiguracji.

: 20 lip 2017, 10:33
autor: grzybu
Instalujesz klienta na malince i instalator poprowadzi Cię krok po kroku. Jest to bezpieczniejsze niż otwieranie portów na firewallu. Połączenia są inicjowane na życzenie tyle, że darmowe mają ograniczony czas trwania sesji do 30 minut czy coś koło tego. Później trzeba połączyć się jeszcze raz.
Aby sprawdzić czy wydruk leci bez problemu czy też czy karmnik do rybek działa poprawnie i dalej pływają żywe wystarczy ;)