Strona 1 z 1

Zatrzymanie programu. Repetier

: 28 lip 2017, 00:10
autor: Boston
Dlaczego nie mogę zatrzymać programu komendą? Próbowałem zarówno M0 jak i M1 z parametrm S, ale oba nie są nawet zauważane przez drukarkę.

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 28 lip 2017, 00:26
autor: dragonn
Nie wiem jak w Reptier ale w Marlinie trzeba po prostu czekać aż się buf opróżni, zazwyczaj jest to jakieś 16 komend.

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 28 lip 2017, 00:41
autor: Boston
Repetier tak działa po kliknięciu "Zabij", ale nie o to mi chodzi. Do programu wpisuję komendę M0 i na niej powinien się program zatrzymać.

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 28 lip 2017, 13:14
autor: kaworu
Może M25 - Pause SD print, albo M600 - Filament change pause?

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 28 lip 2017, 20:31
autor: jankes0493
M112?

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 02 sie 2017, 19:03
autor: Boston
M25 nie działa (przynajmniej puszczone z kompa). M600 działa. Wysuwa filament, kręcąc enkoderem możemy go wsuwać. Kliknięciem puszczamy program od nowa. I tu mam problem, bo drukarka chce zerować osie, a ja puki co nie mam krańcówek :(

M112 to reset, więc się nie nada ;)

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 02 sie 2017, 19:04
autor: anraf1001
Boston pisze: a ja puki co nie mam krańcówek :(
No to za dużo nie zrobisz. Ale spytam. Dlaczego nie masz krańcówek? :shock:

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 02 sie 2017, 21:39
autor: Boston
Drukarka niedawno ruszyła, drukuję różne elementy do jej dokończenia ;).

Widzę, że masz ramę Graber. Ja też, tylko, że stalową. Jak masz mocowane krańcówki?

Re: RE: Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 02 sie 2017, 21:57
autor: anraf1001
Boston pisze: Ja też, tylko, że stalową. Jak masz mocowane krańcówki?
Trytytkami na wałek [emoji14]



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 02 sie 2017, 22:03
autor: Boston
Ja Xa przykleiłem testowo na klej na gorąco, miałem drukować jakieś mocowanie, ale w sumie trzyma to nieźle :D. Chcę drukować mocowania z zatopionymi narętkami, do tego mi potrzebne zatrzymanie ;)

Re: RE: Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 02 sie 2017, 22:26
autor: anraf1001
Boston pisze:Ja Xa przykleiłem testowo na klej na gorąco, miałem drukować jakieś mocowanie, ale w sumie trzyma to nieźle :D. Chcę drukować mocowania z zatopionymi narętkami, do tego mi potrzebne zatrzymanie ;)
Ja na twoim miejscu zalozylbym tymczasowo krancowki np. na trytytke czy klej na goraco. Wydrukowalbym te twoje uchwyty na spokojnie z M600 i potem zamontowal krancowki juz na nowych uchwytach. ;-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Re: Zatrzymanie programu. Repetier

: 03 sie 2017, 06:24
autor: Boston
Tak chyba zrobię. Tylko nie wiem jak rozwiązać oś Z. Dysza ma zjechać poniżej stołu i w repetierze ustawione ile wyżej ma wyzerować? Jak rozkręcę ektruder np przy zaczopowaniu to nie skręcę w tej samej pozycji. Na nowo muszę wtedy ustawiać wartość w repetierze?