[ZU] Zlecę wycięcie stołu z aluminium

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
Awatar użytkownika
zen
Drukarka: Too many
x 23
Kontaktowanie:

Re: [ZU] Zlecę wycięcie stołu z aluminium

Postautor: zen » 27 cze 2018, 20:36

Wysłałem zapytanie do:
Agritech
http://metconcept.com/
Azmar
Kafra
Laserspec

Odpowiedzi przysżły tylko od Laserpsec i Agritech, reszta zlała. W zapytaniu prosiłem również o wycięcie otworów. Zamówiłem w Agritech, bo było najtaniej.
Stół (hmm, mocno powiedziane) przyszedł dzisiaj. Projekt, który wysłałem miał zaokrąglone rogi i oczywiście otwory. Dostałem kawał poodzieranej blachy, bez rogów i otworów, z brzegami do wyszlifowania, bo cięte było tarczą. Średnio jestem zadowolony, ale może mam wygórowane wymagania :(
i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus
Awatar użytkownika
Pajacyk0v
Drukarka: Tatara A6
x 106

Postautor: Pajacyk0v » 27 cze 2018, 23:35

Ja mogę polecić http://ekolaser.pl/ tną stal i alu.

Jakość cięć możecie sobie sprawdzić na mojej Tatarynie. Dla mnie wycięte ideolo (wg DXF).
Awatar użytkownika
zen
x 23
Kontaktowanie:

Postautor: zen » 28 cze 2018, 13:57

Dodatkowo po bliższych oględzinach odkryłem wżery, chyba od latających gorących wiórów :( Stół średnio się nadaje do użytku samodzielnego, będzie musił być czymś przykryty
Awatar użytkownika
kapi
Drukarka: Vertex 8400
x 88

Postautor: kapi » 28 cze 2018, 14:50

zen pisze:Dodatkowo po bliższych oględzinach odkryłem wżery, chyba od latających gorących wiórów :( Stół średnio się nadaje do użytku samodzielnego, będzie musił być czymś przykryty

czy możesz pokazać rysunek jaki im przekazałeś do wykonania ? czy na rysunku były jakieś tolerancje ?
wiem, że łatwo jest podsumować prace na podstawie "produktu", lecz należy też przyjąć podstawy do takiej oceny.
również borykam się z procesem oceny półwyrobów i za każdym razem patrze na kryteria od klienta.

jeśli nie ma narzuconych symboli chropowatości lub innych, to "technolog" (jeśli taki występuje w firmie) ocenia stan opracowania detalu i często jest tak, że sama blacha jest lepsza niż po obróbce.

mój np. wygląda tak :
blacha_alu_1.JPG

i otrzymałem to, co zamawiam. oraz liczę się z ceną wykonania.
element był cięty laserem, później niektóre otwory były poprawiane i wykonana powierzchnia.

:piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400 ; CoreA8+Vertex+cośtam-in-one :)
Awatar użytkownika
zen
x 23
Kontaktowanie:

Postautor: zen » 28 cze 2018, 15:06

No ale nie przesadzajmy, to była prosta, kwadratowa formatka 310x310, z 4 otworami 3mm. Dołączony był opis słowny - przede wszystkim wymóg gładkości powierzchni. NIkt mnie nie prosił o więcej szczegółów. Wżery w środku materiału to chyba nie jest normalne, szczególnie w przypadku aluminium.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarka: Vertex 8400
x 88

Postautor: kapi » 28 cze 2018, 15:41

może mieli "jakiś kawałek" i go użyli .... kto wie. zapomnieli przeszlifować, co podbiło by cenę.
tak gdybam.

podsumowując - jeśli chcemy mieć wyrób spełniający nasze oczekiwania a zlecamy to do firmy - posługujmy się językiem międzynarodowym - rysunkiem technicznym.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400 ; CoreA8+Vertex+cośtam-in-one :)
Awatar użytkownika
Cosik
Drukarka: Mono Zircon, AA6
x 63
Kontaktowanie:

Postautor: Cosik » 05 gru 2018, 17:23

Dobra, to jak z tą firmą Azmar? Płaskie są te formatki frezowane? Stół 5mm czy grubszy brać u nich?
Wolność wariacie w swoim warsztacie...

Moje projekty 3D
SanFable
x 16

Postautor: SanFable » 05 gru 2018, 18:24

Do ultimakera zamawiałem od agritech, poza postrzepionymi krawędziami było okej.

Azmar polecam, powierzchnia gładka, do ultimakera 4mm starczy, ja do hevo brałem 5 albo 6 mm nie pamiętam, PA11 niecale 60zl z wysyłką to było, 330x330 kwadrat

Wróć do „Usługi”