Strona 1 z 1

KISSlicer 1.6 RC 1

: 26 sie 2017, 19:48
autor: FlameRunner
Panowie, jest Release Candidate wersji 1.6 KISSlicera.
Mimo że jest to slicer chyba już nieco zapomniany, autor ciągle go rozwija i dodaje naprawdę ciekawe funkcje.

http://www.kisslicertalk.com/viewtopic.php?f=6&t=1902

Link do folderu z instalkami jest w pierwszym poście.

Co do changelogów, trochę się pogubiłem. CHYBA:
- ten w drugim poście dotyczy pierwszej bety 1.6
- potem w temacie przewijają się informacje o zmianach w kolejnych betach
- nie ma changeloga 1.5 final -> 1.6 RC

Tak czy siak, widzę bajery takie jak:
- Preload - modelowanie "jak dysza ekstruduje", czyli kolejny sposób na radzenie sobie z bezwładnością ekstruzji (coś jak "advance" w niektórych firmware)
- Tuning Wizard - czyli asystent kalibracji, zmieniający wybrany parametr w funkcji Z
- Zmiany w przechowywaniu profili, od teraz jeden profil = jeden plik
- Niecałkowite liczby obrysów, na przykład 3,5 da na przemian trzy i cztery obrysy, coś jak "alternate extra wall" w Cura.
- Stepover Control (tutaj nie dam sobie głowy uciąć, że poprawnie to rozumiem) - czyli jakiś rodzaj inteligentnej zmiennej wysokości warstwy, który będzie próbował osiągnąć efekty takie jak:
* dopasowanie wysokości warstwy tak, by pozioma powierzchnia była na właściwej wysokości;
* zmiany wysokości warstwy, by offset w płaszczyźnie XY między obrysami kolejnych warstw był nie większy od zadanej wartości
- Join-Loop - nowa technika ukrywania szwu
- rozwinięcie możliwości konfiguracji interfejsu podpór, dodanie warstw interfejsu dla raftu
- usprawnienia w generowaniu ścieżek, jak wykrywanie niepodpartych fragmentów, dokładniejsze upraszczanie ścieżek, możliwość niegenerowania zbyt krótkich segmentów
- "KISSlicer tracks the streamed path-node-per-second info, and will slow down a path it if would have caused a buffer under-run"

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 07 paź 2017, 13:58
autor: TDI-CAD
Żeby nie zakładać nowego tematu, wyszedł już stabilny KS 1.6.1
Trochę musiałem się doszkolić bo sporo nowości. Wyszukałem ciekawy blog. Gość bardzo fajnie i zrozumiale tłumaczy kolejne funkcje.
I na przykład cięcie modeli ze zmiennymi parametrami, opcje ukrywania szwu i sporo innych wiadomości o obrysach i wypełnieniu znajdziemy tu:

https://www.youtube.com/watch?v=C-AtA_DGiBk

O nowej funkcji poprawiającej zespolenie obrysów z wypełnieniem, czyli możliwość ustawienie 3,5 obrysu. Jak to działa tu:
http://www.sublimelayers.com/2017/09/ki ... cy-or.html

Zresztą warto pooglądać cały blog i kanał yt od gościa, warto...

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 07 paź 2017, 15:15
autor: mcxmcx
Ale ta wersja nie trzyma wymiarów.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 07 paź 2017, 15:32
autor: TDI-CAD
W 1.6.1 jest zdecydowanie lepiej. Różnice miałem na poziomie 0,2mm a nie 1,8mm jak w wersji RC2
mcxmcx pisze:Ale ta wersja nie trzyma wymiarów.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 07 paź 2017, 15:33
autor: mcxmcx
To sprawdzę, ale ściągałem w tym tygodniu, to chyba najnowsze, nie?

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 09 paź 2017, 11:18
autor: emartinelli
Musze przetestować. Ja bardzo sobie chwaliłem wersje 1.1.0.14, późniejsze jakoś mi nie przypadły do gustu zwłaszcza nowy raft.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 23 gru 2017, 17:10
autor: McKee
I jak wrażenia?

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 23 gru 2017, 19:04
autor: emartinelli
Mieszane uczucia... niby nie jest źle czyli niektóre modele wychodzą nawet ładniej niż z repetiera i cury ale zdarzyło się też przy modelu z dużą ilością zakrzywień, że kiss nie radził sobie z cięciem i na wydruku jakieś bloby powstawały.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 11:29
autor: SteFan
Widziałem że na forum kilka osób używa Kisslicera dlatego mam kilka pytań.

Od wersji 1.6 zmienili ustawienia retrakcji, zmieniły się nazwy niektórych parametrów i jest ich więcej) czy ktoś mógł by wrzucić tu przykładowe ustawienia dla bowdena?

Chodzi mi głownie o wyjaśnienia takich parametrów jak:
1. Destring
2. velDstr
3. Wipe
4. Min Jump
5. Trigger
Obrazek

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 11:49
autor: olo2000pm
Destring - retrakcja
VelDstr- prędkość retrakcji
Wipe- czyszczenie dyszy
Min Jump- wysokość uniesienia głowicy w trakcie retrakcji
Trigger- nie wiem;)

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 11:57
autor: SteFan
Min Jump to odległość poniżej której nie występuje Wipe, jak wpiszemy 0 to wyłączamy Wipe.
Trigger to odległość powyżej której włącza się retrakcja i wipe.
Z-lift to wysokość uniesienia głowicy.

Nie wiem natomiast:
1.Jak działa Wipe/Czyszczenie głowicy ?? i co daje zmiana tego parametru??
2. Czy jest opcja jak w Cura która po retrakcji przed drukiem wysuwa więcej filamentu aby zapobiec przerwą w wydruku, czyli przy retrakcji cofa 4mm filamentu a przy druku wysuwa 4,5mm.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 12:11
autor: olo2000pm
Jak działa wipe? Najlepiej to zobaczyć na filmie, ale przy włączonym głowica robi ruch o zadana wielkość po ścieżce bez ekstruzji. Gdy to jest wyłączone, to w miejscu w którym powstaje szew, czyli na początku ekstruzji powstaje glut. Efektem ubocznym wipe jest ślad na wewnętrznej ściance wydrukowanego elementu.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 12:24
autor: emartinelli
olo2000pm pisze:Destring - retrakcja
VelDstr- prędkość retrakcji
Wipe- czyszczenie dyszy
Min Jump- wysokość uniesienia głowicy w trakcie retrakcji
Trigger- nie wiem;)
Trzy ostatnie pozycje to trochę nie tak.
Wipe - czyszczenie ale poprzez cofnięcie się głowicy na końcu ścieżki o wskazana ilość mm
Min Jump - to wymuszenie retrakcji ale dopiero przy ruchu jałowym powyżej wskazanej wartości w mm, jeśli masz np wartość 2mm to przy ruchach jałowych krótszych niż 2mm nie będzie zastosowana retrakcja
Trigger - powyżej wskazanej wartości wymusi i retrakcje i Wipe

Ja ustawienia dla PLA delty Anycubic (bowden) mam takie:
PLA-delta.JPG
PS.
Człowiek nie zdąży napisaś posta a już są inne wpisy :(
Wszystko jest fajnie opisane tutaj: https://atom3dp.squarespace.com/kisslicer-en (ale po angielsku)

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 12:32
autor: olo2000pm
A tak przy okazji, czy po wyłączeniu kisslicera i ponownym włączeniu w pozycji init zerują się Tobie ustawienia średnicy dyszy? Domyślnie jest tam 2,85

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 12:57
autor: emartinelli
olo2000pm pisze:A tak przy okazji, czy po wyłączeniu kisslicera i ponownym włączeniu w pozycji init zerują się Tobie ustawienia średnicy dyszy? Domyślnie jest tam 2,85
2,85 to chyba filament a nie dysza? A tak w ogóle to nie załapałem o jaką pozycję i w jakiej zakładce ci chodzi :( może o "Diameter [mm]"?
Ale swoją droga to nic mi się nie zeruje, zawsze po zamknięciu pamięta wszystkie ostatnio wprowadzone wartości.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 13:16
autor: olo2000pm
Oczywiście chodzi o średnicę filamentu. Mam na myśli ustawienia parametrów w zakładce zaznaczonej na zdjęciu

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 13:39
autor: emartinelli
OK, tam mam niezmiennie wartość 0.75 i nie zmienia się po zamykaniu/otwieraniu programu.
A jak zmienię to pamięta ostatnio wpisaną wartość więc u mnie wszystko OK.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 18:11
autor: SteFan
@olo2000pm ma chyb na myśli kreator który otwiera się po naciśnięciu tego zaznaczonego przycisku Init > Experimental.

Mnie też się tam średnica nie zapisuję, ja nigdy nie używałem tego kreatora bo nawet nie wiem co to za parametr PreloadVE.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 05 lut 2019, 18:21
autor: olo2000pm
SteFan pisze:@olo2000pm ma chyb na myśli kreator który otwiera się po naciśnięciu tego zaznaczonego przycisku Init > Experimental.

Mnie też się tam średnica nie zapisuję, ja nigdy nie używałem tego kreatora bo nawet nie wiem co to za parametr PreloadVE.
Dokładnie. Mi to poprawia jakość retrakcji i to zdecydowanie.

Re: KISSlicer 1.6 RC 1

: 06 lut 2019, 00:40
autor: emartinelli
Aaaa, o to chodzi. Przyznam, że tego nie próbowałem i rzeczywiście w części Experimentally nie zapisuje tej wartości po wyjściu.
Z retrakcji jestem zadowolony więc dalej nie kombinowałem.