Strona 1 z 1

Miękka guma

: 29 sie 2017, 10:28
autor: Artur13579
Witam,

Z jakich gumowych materiałów drukujecie?
Potrzebuje super miękkiego materiału, aby się bardzo rozciągał.

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 10:32
autor: marek91
NinjaFlex jest dużo bardziej miękki od naszego TPU...

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 10:47
autor: Berg
a od NinjaFlex znacznie bardziej miękka jest guma od 3dColor

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 10:55
autor: dziobu
NinjaFlex jest _dużo_ elastyczniejszy od tejże gumy. I pewnym utrudnieniem jest fakt że 3dColor już jej nie robi.

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 11:04
autor: Artur13579
a drukował ktoś z PU od ArtFlex?

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 11:06
autor: dragonn
Artur13579 pisze:a drukował ktoś z PU od ArtFlex?
poliuretan? paski GT2 z tego materiału są bardzo sztywne

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 11:43
autor: Artur13579
mam TPU i TTpu od ArtFlex, więc PU będzie mniej elastyczne zapewne.

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 11:55
autor: Berg
dziobu pisze:NinjaFlex jest _dużo_ elastyczniejszy od tejże gumy. I pewnym utrudnieniem jest fakt że 3dColor już jej nie robi.
Można wciąż kupić. Widocznie mówimy o różnych gumach i/albo różnych NinjaFlexach :cool2: Guma od 3dcolor jest jak guma od majtek. I tak ciężkio z niej drukować na direct. NIe wyobrażam sobie by mógł być materiał bardziej elastyczny, bo całkiem nie będzie się dało z niego drukować.
U mnie porównanie wygląda tak, a u Ciebie?
https://youtu.be/LYXYhNRLyh4

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 12:41
autor: dziobu
Gdzie można kupić? To co się gdzieniegdzie przewija to leżaki magazynowe i dostępne są już tylko niektóre kolory.

Sam filament może i jest elastyczniejszy, ale o wydruku już bym tego nie powiedział. Nie mam konkretnie tego samego wydrukowanego z tych dwóch materiałów, ale rozciągliwe uchwyty z NinjaFlexu są faktycznie rozciągliwe. Z gumy już gorzej, tzn jest wyraźnie twardsza i trudniej się rozciąga. Żeby była taka wiotka trzeba zrobić cieniutkie ścianki, a wtedy łączenie puszcza (NinjaFlex trzyma duuużo lepiej między warstwami).
Ale fakt, sam drut z gumy jest elastyczniejszy.

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 14:45
autor: Artur13579
Z drukiem z gumy od 3dColor nie mam żadnych problemów na direct. Problem tkwi tylko w tym, że mam kolor pomarańczowy, a potrzebuję czarny :(

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 14:59
autor: Berg
Na targach była taka firma 3duniversal.eu. tak przynajmniej mam próbki podpisane. Jeszcze tego nie sprawdziłem:
http://www.3duniversal.eu/pl/flex/25-fi ... 175mm.html

ale na tym filmiku z lewej u dołu wygląda na dość żelkowate :D

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 15:02
autor: dziobu
Artur13579 pisze:Z drukiem z gumy od 3dColor nie mam żadnych problemów na direct. Problem tkwi tylko w tym, że mam kolor pomarańczowy, a potrzebuję czarny :(
A dużo tego potrzebujesz?

[EDIT]
rafaljot pisze:Na targach była taka firma 3duniversal.eu
Aż mi się przypomniało - mam pudło ze szpulami z których nie byłem w stanie nic wydrukować. Jest tam szpula z wytłoczonym "3duniversal" i jakąś gumą. Fakt, bardzo elastyczne. Tylko nie pamiętam teraz dlaczego ta szpula wylądowała w tym pudle. Ale aż chyba sprawdzę (to może z czasów gdy nie potrafiłem z gumy drukować, nie pamiętam).

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 20:10
autor: Artur13579
Szpulę na początek.

Re: Miękka guma

: 29 sie 2017, 21:20
autor: dziobu
A to nie; mam tylko jakieś resztki ;/
Ale jak rafaljot zasugerował, co i ja potwierdzę - kup gumę od 3duniversal. Będzie OK.