Strona 1 z 1

Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 18:34
autor: guzio14
Witam, kupiłem swoją drukarkę printo h2 z drugiej ręki, I mam problem z drukowaniem z PLA ponieważ filament blokuje się w głowicy w losowych momentach, jak filament wyjmuje z głowicy jest on trochę spuchniety (pogrubiony) . U mnie wygląda to tak jak jest na zdjęciach w załączniku. Oczywiście wiatrak przesunąłem na bok by zrobić zdjęcia. Przy drukowaniu z ABS nic takiego się nie dzieje. Głowica to J-head All-metal Hotend 1.75
Korzystam z filamentu o grubości 1.75 mm temperatura dyszy 200'C dysza 0.2 mm druga dysza 4.0 mm . Liczę na podpowiedzi co mogę zrobić by sytuacja się poprawiła.
ObrazekObrazek

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 18:43
autor: PrzemoS
O Cie Panie ...Chlodzenie GLowicy widze 1-klasa :D Najpierw to dostosuj odpowiednie chlodzenie glowicy nie dosc ze nie jest chlodzone od pierwszego zeberka to jeszcze zamontowane byle jak:)

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 18:47
autor: dragonn
kolejna sprawa, nie wypada Ci czasem grzałka głowic?

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 18:48
autor: guzio14
Właśnie to kolejna sprawa to jest luźna grzałka. Myślę jak ją zamocować.
A co do chłodzenia to muszę je wydrukować lepsze ale muszę mieć jak. Chyba że kupię z ABS i wydrukuje.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 18:50
autor: dragonn
dokrecic a nie zamocować, na bloku powinna być odpowiednia śruba do tego

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 18:52
autor: guzio14
Muszę obejrzeć ta głowice bo szczerze nie widziałem nic do dokręcenia grzałki.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 18:55
autor: FlameRunner
Nie drukuj dopóki grzałka i termistor nie będą pewnie zamocowane.

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 19:13
autor: anraf1001
Tak jak mówią koledzy. Najpierw grzałka i termistor. Chyba nie musimy mówić jak szybko rozgrzeje się do czerwoności grzałka wyciągnięta z bloku grzejnego.

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 19:42
autor: marek91
Na spodzie bloku grzejnego masz tgz. "robaczka" który trzyma grzałkę na miejscu. Robaczek może być słabo widoczny zalepiony plastikiem itp. Termistor i grzałka muszą być dobrze przymocowane - grozi awarią lub pożarem.
Chłodzenie wentylatora - super! Radosna twórczość :yahoo:

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 19:58
autor: guzio14
Dlatego muszę doprowadzić do stanu użytecznego. Jestem świeży w tej dziedzinie. Każda rada lub uwaga jest na wagę złota.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 03 wrz 2017, 22:38
autor: grawires
https://github.com/printo3d/PrintoH2

Jak masz na czym to spróbuj wydrukować właściwe mocowanie chłodzenia głowicy, przynajmniej dmucha już od najniższego żeberka. STL jest na githubie pod podanym wyżej adresem. Filament może się blokować jeśli rurka teflonowa wewnątrz heatbreak'a jest na "wykonczeniu" (łącznik gwintowany między blokiem grzejnym a radiatorem). Ew można dokupić drugą rurkę z teflonem powinno pomóc. No i jak poprzednicy radzili, termistor i grzałka do poprawy bo w powietrzu wisi jakiś pożar.

Pozdrawiam!

Re: Problem z drukowaniem

: 04 wrz 2017, 08:38
autor: guzio14
Grzałka i termistor już poprawnie zamocowane. Rozbieralem cały Hotend i nie mam tam rurki teflonowej, jest poprostu łącznik z otworem ok 1.75 mm. Więc muszę zakupić heatbreak'a

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 04 wrz 2017, 08:40
autor: Kopytko
Nie , na poczatek musisz dać mocne chłodzenie radiatora, które już będzie chłodzić pierwsze zeberko. To podstawa w full metal, jaki masz Ty. Czyli uchwyt wentylatora do hotendu w wersji v5.

Re: Problem z drukowaniem

: 04 wrz 2017, 08:49
autor: guzio14
Ok. To teraz pierwsze kroki jakie poczynić to mocne chłodzenie. Czyli drukować to z hithub?
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 04 wrz 2017, 08:54
autor: Kopytko
Nie widze tam uchwytu chłodzenia:/

Re: Problem z drukowaniem

: 04 wrz 2017, 08:55
autor: Kopytko

Re: Problem z drukowaniem

: 04 wrz 2017, 09:08
autor: guzio14
Jak się uporam z wydrukiem chłodzenia to będziemy dalej działać :) . Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 04 wrz 2017, 10:05
autor: dragonn
guzio14 pisze:Jak się uporam z wydrukiem chłodzenia to będziemy dalej działać :) . Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Spróbuj całkiem wyłączyć retrakcję, większa szansa na to że się uda wydrukować.

Re: Problem z drukowaniem

: 04 wrz 2017, 10:37
autor: grawires
Kopytko pisze:Nie widze tam uchwytu chłodzenia:/
Na githubie sie to nazywa docisk-glowicy.stl bodajże i jest to element który dociska jhead'a i ma zintegrowane mocowanie na wentylator. Na zdjęciach z pierwszego posta widać, że poprzedni właściciel z sobie znanych tylko przyczyn odciął ten plastik i usunął to mocowanie stosując dodrukowany przez siebie zamiennik.
Głowice v5 bywają upierdliwe dla PLA bez teflonu wewnątrz łącznika, gdy są słabo chłodzone, teflon załatwia sprawę.

Pozdrawiam!

Re: Problem z drukowaniem

: 07 wrz 2017, 09:31
autor: guzio14
Chłodzenie wydrukowane :) założone, grzałka i termistor już poprawnie i stabilnie zamontowane. Jak skręcałem hotend nałożyłem pastę do procesora na gwint między radiator a łącznik. Zrobiłem próbny wydruk z użyciem retrakcji i temperze bloku grzejnego 235* C (max zalecana temp. przez producenta mojego PLA). Wydruk przebiegł pomyślnie :)ObrazekObrazekObrazekObrazek
Teraz pora na chłodzenie wydruku :)
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 07 wrz 2017, 10:09
autor: Kopytko
NAjlepiej jak dałbyc ten wentylator aby dmuchał w bok, wówczas powietrze nie będzie blokowane przez tylne mocowanie całości.

Re: Problem z drukowaniem

: 08 wrz 2017, 08:01
autor: guzio14
To tylnie mocowanie nie pozwala mi na obrót lub montaż bokiem, za mało miejsca.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 08 wrz 2017, 13:42
autor: virgin71
Jak już zaczniesz drukować tym PLA, to pamiętaj, że chłodniej. 235 to już pod ABS temperatura. PLA lubi 190-210 najbardziej. Są tacy co w 170 drukują, ale powyżej 230 to raczej rzadko.

Re: Problem z drukowaniem

: 18 wrz 2017, 19:56
autor: guzio14
Jednak zakupiłem łącznik z teflonową wkładką. Dodrukowałem chłodzenie wydruku i je zamocowałem do chłodzenia z linku od kolegi Kopytko. Podłączyłem chłodzenie pod d9 w ramps. Już jakoś to przypomina drukarkę :) Całość wygląda tak: ObrazekObrazek
Testowałem też drukowanie na 190*C i wydruk ładniejszy niż na temp. zalecanych przez producenta.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 18 wrz 2017, 20:57
autor: Kopytko
wywal te pseudo wentylatorki firmy S, one sa dobre do komputera nie do chłodzenia. Kup coś porzadnego na TME sunona. daj z 20mm grubości wentylatorki.

Re: Problem z drukowaniem

: 18 wrz 2017, 23:43
autor: virgin71
Bardzo fajne wentylatory.

Re: Problem z drukowaniem

: 19 wrz 2017, 00:23
autor: MarCiu
Że tak pozwolę się wciąć w temat.
A czy muszą być to wentylatory z TME? Te Sunony Choć by z Allegro nie są dobre? Pytam, nie szydzę.

Re: Problem z drukowaniem

: 19 wrz 2017, 06:52
autor: McKee
Liczy się konkretny model a nie miejsce zakupu.
Na TME możesz wybrać, bo tam są dobrze posortowane / dobrze się wyszukuje i są podane dane katalogowe (m.in. przepływ i ciśnienie - allegro to trochę loteria).
A potem kupuj gdzie chcesz (ale na TME masz już opcję "kup" obok wybranego modelu, a cena nie różni się więcej niż kilka zł i masz gwarancję, że dostaniesz to co chcesz, a nie to co sprzedawca akurat miał pod ręką i niedokładne opisał).

Re: Problem z drukowaniem

: 19 wrz 2017, 07:18
autor: guzio14
Te wentylatory miałem i je zamontowałem do chłodzenia i testowania. Jeśli coś będzie nie tak to najpewniej wymienię na lepsze.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Problem z drukowaniem

: 19 wrz 2017, 18:30
autor: MarCiu
Spoko, rozumiem.

Re: Problem z drukowaniem

: 14 lis 2017, 13:18
autor: damanmk
Cześć, mam drukarkę hp printo h2 i mam pewny problem z krańcówką. Złożyłem całą drukarkę, wszystkie elementy zostały podpięte i niestety problem pojawia się podczas testów silnika a właściwie każdy z silników Z i Y pracują prawidłowo jednak jeden silnik X kręci mi się tylko w jedną stronę - powodem jest komunikat "endstop X" tak jakby krańcówka była naciśnięta jednak tak nie jest. Zauważyłem też ze jeżeli mam podpiętą krańcówkę na górne piny w endstopie silnik kręci mi się tylko w lewo, a jak zejdę poziom niżej tuż nad endstopem Y to silnik kręci mi się tylko w prawo. Co może być tego przyczyną?

Re: RE: Re: Problem z drukowaniem

: 14 lis 2017, 13:25
autor: guzio14
damanmk pisze:Cześć, mam drukarkę hp printo h2 i mam pewny problem z krańcówką. Złożyłem całą drukarkę, wszystkie elementy zostały podpięte i niestety problem pojawia się podczas testów silnika a właściwie każdy z silników Z i Y pracują prawidłowo jednak jeden silnik X kręci mi się tylko w jedną stronę - powodem jest komunikat "endstop X" tak jakby krańcówka była naciśnięta jednak tak nie jest. Zauważyłem też ze jeżeli mam podpiętą krańcówkę na górne piny w endstopie silnik kręci mi się tylko w lewo, a jak zejdę poziom niżej tuż nad endstopem Y to silnik kręci mi się tylko w prawo. Co może być tego przyczyną?
Odłacz kańcówke i sprawdź co się dzieje.
Możesz mieć źle podpięte endostop.
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: RE: Re: Problem z drukowaniem

: 14 lis 2017, 13:30
autor: damanmk
guzio14 pisze: Odłacz kańcówke i sprawdź co się dzieje.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
wtedy silnik nie pracuje w żadną stronę - ani w lewo, ani w prawo i nadal jest komunikat "endstop X"

Re: RE: Re: RE: Re: Problem z drukowaniem

: 14 lis 2017, 13:33
autor: guzio14
damanmk pisze:
wtedy silnik nie pracuje w żadną stronę - ani w lewo, ani w prawo i nadal jest komunikat "endstop X"
Napewno wszystko wg instrukcji podłączone?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: RE: Re: RE: Re: Problem z drukowaniem

: 14 lis 2017, 13:34
autor: damanmk
guzio14 pisze:
damanmk pisze:
wtedy silnik nie pracuje w żadną stronę - ani w lewo, ani w prawo i nadal jest komunikat "endstop X"
Napewno wszystko wg instrukcji podłączone?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Tak, pozostałe dwa działają bez zarzutów

Re: Problem z drukowaniem

: 14 lis 2017, 14:22
autor: sorgenskammer
guzio14 pisze:Muszę obejrzeć ta głowice bo szczerze nie widziałem nic do dokręcenia grzałki.
W swojej drukarce oryginalnie miałem blok grzewczy też bez śrubki. Więc albo wymienisz blok na taki ze śrubką albo owiniesz cieńką taśmą kaptonową. Najlepiej owinąc cały blok wtedy głowica się tak nie brudzi.

Re: RE: Re: Problem z drukowaniem

: 14 lis 2017, 14:31
autor: guzio14
sorgenskammer pisze:

W swojej drukarce oryginalnie miałem blok grzewczy też bez śrubki. Więc albo wymienisz blok na taki ze śrubką albo owiniesz cieńką taśmą kaptonową. Najlepiej owinąc cały blok wtedy głowica się tak nie brudzi.
Ja już sobie poradziłem :) trzeba koledze podpowiedzieć co powinien sprawdzić.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Problem z drukowaniem

: 14 lis 2017, 14:35
autor: guzio14
damanmk pisze:
Tak, pozostałe dwa działają bez zarzutów
Poczytaj tu
http://www.mojreprap.pl/viewtopic.php?t=362

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka