[test] Filamenty drewnopodobne

Zapisy, próbki, testy.
bielawa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2017, 20:15
x 1

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: bielawa »

Przyszła do mnie dzisiaj paczka. 235*c extruder, 65 stół, szkło + ocet, 45 mm/s, dysza 0.4, w miarę zamknięte warunki. Od około połowy nawiew 20%.

fajnie to wygląda, ale -filament strasznie kruchy. Przy 2 wydruku mi się ułamał (chyba), ale to pewnie kwestia, że nie miałem go na szpuli. Brim 8mm dałem i na bokach wyglądał na sfajczony, ale w sumie może to resztki abs jeszcze były:)

To był materiał podpisany jako Fiberwood. Inne przetestuje po powrocie z wakacji
Załączniki
IMG_20170927_205306.jpg
IMG_20170927_205315.jpg
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: RE: Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: anraf1001 »

bielawa pisze:Przyszła do mnie dzisiaj paczka. 235*c extruder, 65 stół, szkło + ocet, 45 mm/s, dysza 0.4, w miarę zamknięte warunki. Od około połowy nawiew 20%.

fajnie to wygląda, ale -filament strasznie kruchy. Przy 2 wydruku mi się ułamał (chyba), ale to pewnie kwestia, że nie miałem go na szpuli. Brim 8mm dałem i na bokach wyglądał na sfajczony, ale w sumie może to resztki abs jeszcze były:)

To był materiał podpisany jako Fiberwood. Inne przetestuje po powrocie z wakacji
235C do drewnopodobnych materiałów??? Czytałeś co pisaliśmy wcześniej? 200-210C to jest maks.

Ps. Fiberwood to nie jest materiał który mieliśmy testować. Ttaj chodzi o te filamenty które dostałeś zawinięte w takie małe zwoje. Oak, bamboo, cork ;-)
dragonn
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
bielawa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2017, 20:15
x 1

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: bielawa »

Haha, źle sprawdziłem w necie i poszedłem na żywioł :D

To już wiem skąd grudki. Później sprawdzałem jeszcze resztkę jaka mi została i robiłem na 220*c i wychodziło malinowo ;-)
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 6
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: Julian »

Cześć,
Dawno się nie odzywałem w tym wątku.
Póki co mam dwie wiadomości.
Pierwsza: Dziś wysyłamy następną turę paczek
Druga: Materiał trafi oficjalnie do oferty jeszcze dzisiaj ;)
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 5
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: S3b »

Jak będzie wyceniony ten materiał za 1kg?
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: anraf1001 »

Ja dzisiaj potestowałem drewno (Oak dokładnie) z pomocą skryptu, który wysłał dragonn.
20170928_163554.jpg
Paski rzeczywiście są widoczne ale chyba muszę spróbować z trochę wyższą temp. Tutaj było 200-230C. Jeszcze spróbuję 200-240C. Może paski będą bardziej widoczne.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: Kopytko »

Nie zgłaszałem sie do testów , ale Oak bardzo fajnie się prezentuje:) Dzień ma sie ku końcowi a w ofercie nie widze:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
vegelus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2017, 10:03

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: vegelus »

Ja mam takie pytanie odnośnie tego materiału.
Czy można go szlifować tak jak drewno?
Może jakieś zdjęcie przykładowe jak to wygląda?
Chciałbym sobie wydrukować model do formy i zamiast szpachlować wolałbym dać naddatek 0,5 - 1 mm i to zeszlifować.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: anraf1001 »

vegelus pisze:Ja mam takie pytanie odnośnie tego materiału.
Czy można go szlifować tak jak drewno?
Może jakieś zdjęcie przykładowe jak to wygląda?
Chciałbym sobie wydrukować model do formy i zamiast szpachlować wolałbym dać naddatek 0,5 - 1 mm i to zeszlifować.
Szlifować można wszystko tylko nie wszystko wygląda potem tak dobrze ;-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: [test] Filamenty drewnopodobne

Post autor: Hejterro »

Jestem po wstępnych testach jeżeli chodzi o próbki od Primat3D. Wydrukowałem standard testowy, czyli 3x Benchy. Wszystkie na tych samych ustawieniach poza % ekstruzji. Dysza 0.4mm.
Ustawiony był profil dla PLA, czyli: 190 stopni dyszy, zimny stół z odrobiną lakieru do włosów, chłodzenie 100% i prędkość w okolicach 40mm/s, warstwa 0.3mm
P9280084.JPG
Od lewej kolejno: CORK (100% ekstruzji), OAK (102%), BAMBOO(102%)

Cork jest zdecydowanie najgładszy, czyli powinien przejść nawet na dyszach mniejszych niż 0.4. Przynajmniej tak się zdaje. Najmniej z całej trójki wydaje się być drewniany. Drukowany był pierwszy i widać było drobne szczeliny między warstwami, stąd zwiększenie ekstruzji.
Najjaśniejszy Oak ma chyba największe cząstki drewna i najbliżej mu do Fiberwood'a, który niestety moją dyszę 0.4 zatyka. Niemniej wszystko poszło cacy, mimo że drukował się jako ostatni.
Na koniec do opisu zostawiłem sobie Bambusa i to on spodobał mi się najbardziej. Dla mnie wydaje się być najbardziej naturalnym wyglądowo drewnem. Po wydrukowaniu dostaje bardzo ciekawy połysk, który dodaje mu uroku.

Nie wydrukowałem tych statków za dużo w mojej karierze drukarza, ale muszę przyznać, że te wyglądają z nich najlepiej i na pewno przyciągają najwięcej uwagi. Wszystko drukuje się pięknie, mosty nie zwisają, nic się nie zatyka, no cud, miód i orzeszki :D

Podsumowując, to może się okazać, że ten zestaw filamentów może zrobić małe zamieszanie w kwestii drewnopodobnych materiałów :)

PS. Wrzuciłbym więcej zdjęć, ale w większości wyglądają jak poniżej :( Może admin usunąć (albo poradzić co z tym zrobić) całego "PS'a" jak uzna za niestosowne :P
P9280102.JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”