Strona 1 z 1

Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 16:06
autor: virgin71
Hej,
kojarzycie wałki liniowe, nie? ;)
Szukam kogoś, kto mam możliwość ucięcia mały kawałek wałka 5mm. Teraz najciekawsze: widzieliście gdzieś taki wałek ścięty w D, jak w niektórych silnikach? Jest mi to szalenie potrzebne, a nie chcę tego jechać szlifierką, bo już widzę oczami wyobraźni jak dwoma palcami zamawiam 4 piwa.

Gdzie zamawiacie wałki z przycięciem, bo tam gdzie zamawiałem wcześniej nie chcą mi ucinać małych kawałków ostatnio?

Re: Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 16:11
autor: Berg
zamow dłuższy wałek i skocz do marketu po brzeszczot, imadelko i dobry pilnik. wyjdzie szybciej i taniej ;)
chyba że walki są chromowane. to będzie ciężko się przebić przez pierwsze 0.1mm .

Re: Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 16:19
autor: S3b
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale ja jak potrzebowałem kawałek wałka 5mm to kupiłem coś takiego: EMAX - Wał do silników serii GT3520 - 5mm

Re: Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 16:29
autor: Boston
Wałka liniowego pilnikiem nie ruszysz raczej. Na frezarce węglikiem słychać, że ma ciężko przejść przez powierzchnię.

Re: Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 17:10
autor: virgin71
S3b pisze:Nie wiem czy to Ci pomoże, ale ja jak potrzebowałem kawałek wałka 5mm to kupiłem coś takiego: EMAX - Wał do silników serii GT3520 - 5mm
To jest to! Ukłony w Twoją stronę kolego. Czyżbyś używał przekładni meduzy... ? :D
Dziękuję wszystkim!

Jeszcze powiedzcie, skąd bierzecie przycinane na wymiar wałki, bo potrzebuję kilka na 11cm. Brzeszczot odpada.

Re: Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 18:08
autor: Kopytko
Virgin nie wierze:). Obcinasz wałek. Wkladasz w wkretarke i uruchamiasz szlifierke. Ktos trzyma szlifierke a ty przykladasz krecacy sie walek w wkretarce, do tarczy. 2 min i gotowe. Palcow tam nie zblizasz:) ale we wricku na miejscu od reki pewnie wykonasz u Tdi cad.

Re: Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 18:34
autor: TDI-CAD
Jak masz wałek to utnę prosto na przystawce.

Re: Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 19:01
autor: S3b
virgin71 pisze:Czyżbyś używał przekładni meduzy... ? :D
Tak :smile2: - a niebawem x2 + chimera :D

Tak coś czułem, że potrzebujesz tej ośki właśnie do meduzy :rotfl:

Re: Wałek 5mm najlepiej D

: 21 wrz 2017, 22:53
autor: virgin71
Tomek, jak kupię wałek to podjadę.