Strona 1 z 1

Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 19:04
autor: trike3
Witajcie.

Pracowałem dość długo na Autocadzie,Inventorze, Catii, SolidWorks, chciałbym Was zapytać czy ten Fusion 360 jest darmowy do użytku domowego ??

Pozdrawiam Marcin

P.S. Te na których pracowałem są poza zasięgiem finansowym :-(. Wolałbym darmowy program.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 19:05
autor: dragonn
Tak, dla użytku domowego/hobbystów jest darmowy.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 19:12
autor: anraf1001
Jest darmowy nawet dla firm ale do jakiegoś progu dochodu. I nie wiem czy jeszcze nie ma jakiegoś ograniczenia.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 19:22
autor: DanyQsh
Tak jak poprzednicy piszą. Dla hobbystów lub firmy do pewnych przychodów za free. Osobiście mogę polecić. Mi bardzo pasuje - jest intuicyjny i ma praktycznie wszystko co potrzeba. Ostatnio dodali gięcia blach!

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 19:43
autor: trike3
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Trzeba nauczyć się czegoś nowego nauczyć, jak to na czym pracowałem poza zasięgiem.

Bardzo się Fusion360 różni od programów które wymieniłem??

I jeszcze jedno na stronie pisze ze trial wersja, skąd go pobrać ??

Pozdrawiam

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 19:48
autor: anraf1001
Fusion jest duchowym spadkobiercą Inventora ;-)

Skąd pobrać? Ze strony Autodeska najlepiej. To jest trial bo o ile pamiętam dopiero jak się zalogujesz do programu to będziesz mógł go "aktywować"

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 20:13
autor: DanyQsh
Jest inny. To na pewno. Ale dla mnie ten inny sposób funkcjonowania jest tylko na +.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 20:21
autor: virgin71
Generalnie jak obsługiwałeś wcześniej dość nowego inventora, to bardzo lekko przyjdzie Ci przesiadka. Jeśli jechałeś na dużo starszych wersjach, to będzie więcej zmian, ale i tak bez problemu. Jedynie wgryzienie się w opcje CAM sprawiają problemy, bo są bardzo inaczej.

Cena na pewno jest zaletą - próg płatności jest bardzo wysoki i większość firm spokojnie może go używać za darmo.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 20:27
autor: trike3
Czyli pobiera się Trial.

Jest wersja Polska ??

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 20:29
autor: DanyQsh
Niestety nie :/

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 20:30
autor: anraf1001
trike3 pisze:Czyli pobiera się Trial.

Jest wersja Polska ??
Nie :/ Ale nie jest to jakiś trudny angielski.

EDIT: O kurde. Post nr 1000 :D

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 21:07
autor: trike3
Zainstalowałem ale mam wersje 30 - o dniową.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 21:07
autor: anraf1001
trike3 pisze:Zainstalowałem ale mam wersje 30 - o dniową.
Zalogował się?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 21:36
autor: virgin71
Musisz się zarejestrować i wtedy licencja jest przedłużana. Generalnie angielski w programach CADowskich częściej pomaga niż przeszkadza.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 wrz 2017, 21:52
autor: trike3
Jest ok dzięki wszystkim.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 27 wrz 2017, 11:55
autor: trike3
Witam.

Zainstalowany, uruchomiony program.

Trzeba się pobawić tutorialami, żeby poznać mechanizm działania, ale jak na darmowy robi wrażenie :-)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 wrz 2017, 23:46
autor: corristo25
Fusion jest dobry, intuicyjny, dość rozbudowany jak na "darmowy" program. Ma wiele możliwości, ostatnio dodali opcje tworzenia z blach, gdzie po jednym kliknięciu masz gotowy rozkrój.
Cały czas rozwijany. Co miesiąc jest taki większy "update" z filmikiem na YT omawiającym dokonane zmiany.

To mój pierwszy program do 3d, zacząłem w hmm kwietniu chyba. Aktualnie w pracy próbuje ogarnąć CATIE ^^
Po pierwszych "macankach", wziąłem się za projekt... drukarki 3d. Po dwóch tygodniach grzebania w fusionie wyszło coś takiego.
W czerwcu było już składanie.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 paź 2017, 21:31
autor: dodi
Czy Fusion360 tylko na 64 bitmjets w przypadku win 10? Zrobiłem aktualizacje systemu, chciałem pobrać Fusion i mina :(

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 paź 2017, 21:44
autor: jestan
corristo25 pisze:Fusion jest dobry, intuicyjny, dość rozbudowany jak na "darmowy" program. Ma wiele możliwości, ostatnio dodali opcje tworzenia z blach, gdzie po jednym kliknięciu masz gotowy rozkrój.
Cały czas rozwijany. Co miesiąc jest taki większy "update" z filmikiem na YT omawiającym dokonane zmiany.

To mój pierwszy program do 3d, zacząłem w hmm kwietniu chyba. Aktualnie w pracy próbuje ogarnąć CATIE ^^
Po pierwszych "macankach", wziąłem się za projekt... drukarki 3d. Po dwóch tygodniach grzebania w fusionie wyszło coś takiego.
W czerwcu było już składanie.
No piknie!!!
Tylko często się zastanawiam nad faktem, że ludzie wytaczają ciężkie działa do wykonania byle śrubki, gdzie wystarczy użycie zwykłego 123D.
Akurat nie w tym przypadku... ;)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 paź 2017, 21:46
autor: dziobu
dodi pisze:Czy Fusion360 tylko na 64 bitmjets w przypadku win 10? Zrobiłem aktualizacje systemu, chciałem pobrać Fusion i mina :(
Microsoft® Windows® 7 SP1, Windows 8.1, or Windows 10 (64-bit only)
(https://knowledge.autodesk.com/support/ ... n-360.html)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 paź 2017, 21:49
autor: dodi
dziobu pisze:
dodi pisze:Czy Fusion360 tylko na 64 bitmjets w przypadku win 10? Zrobiłem aktualizacje systemu, chciałem pobrać Fusion i mina :(
Microsoft® Windows® 7 SP1, Windows 8.1, or Windows 10 (64-bit only)
(https://knowledge.autodesk.com/support/ ... n-360.html)
To wypadałoby wrócić do 7 :/

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 paź 2017, 21:50
autor: dziobu
A nie masz możliwości użycia x64? Tzn zainstalowania systemu x64?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 paź 2017, 22:18
autor: corristo25
jestan pisze: No piknie!!!
Tylko często się zastanawiam nad faktem, że ludzie wytaczają ciężkie działa do wykonania byle śrubki, gdzie wystarczy użycie zwykłego 123D.
Co fakt to fakt.
Odnośnie 123D, z tego co pamiętam to teoretycznie umarło z końcem marca.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 09:09
autor: samezrp
corristo25 pisze: Co fakt to fakt.
Odnośnie 123D, z tego co pamiętam to teoretycznie umarło z końcem marca.
No właśnie... Czekam kiedy F360 zostanie zamknięty przez Autodeska.
A co do śrubki projektowanej zaawansowanym narzędziem. No sorry, ale nie będę instalował 123D do zaprojektowania śrubki, kiedy mam inne narzędzie, które znam i używam do bardziej zaawansowanych celów. Poza tym nauka w las nie idzie, zawsze może sie przydać.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 09:12
autor: dragonn
123D był dość prymitywny względem Fusion360, trochę wątpię w zamknięcie go ale i tak sprawa cloud based mnie nie przekonuje ani trochę. Jeszcze jak by dzięki temu była wersja na Linuksa to jakoś bym to "przełknął", a tak to rzadko po niego sięgam... to już wolę Oneshape.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 09:19
autor: dodi
dziobu pisze:A nie masz możliwości użycia x64? Tzn zainstalowania systemu x64?
Czy sprzetowo tez trzeba być przygotowanym pod taki system?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 09:22
autor: dziobu
dodi pisze:
dziobu pisze:A nie masz możliwości użycia x64? Tzn zainstalowania systemu x64?
Czy sprzetowo tez trzeba być przygotowanym pod taki system?
Owszem. Tyle że od pewnego czasu spora część platform jest x64. Jedzie na tym system 32-bitowy, bo może i masz np <=4GB RAMu więc Ci x64 nie potrzebne. Ale jeśli platforma jest x64 to możesz mieć taki system.
Jaki masz procesor?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 10:41
autor: grzybu
AD z tego co czytam zamykać Fusion360 nie planuje, ale trochę mnie martwią plany zrobienia tego softu łatwiejszym i prostszym. To może oznaczać, że może zniknąć trochę funkcjonalności chyba, że po prostu utworzą dodatkową wersję interfejsu dla początkujących.
Z jednej strony sporo się dzieje w API dla autorów różnych generatorów itd, z drugiej strony od ponad roku nie mogę się doprosić o dodanie danych o UV do struktur danych geometrii. AD jeszcze chyba sam nie zdecydował w jakim kierunku F360 ma iść.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 11:28
autor: virgin71
Fusion ma wchłaniać Inventora, także nie zniknie. Gdzieś tam Autodesk wysyłał w newsletterze jakiś harmonogram tego procesu.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 15:43
autor: dodi
dziobu pisze:
dodi pisze:
dziobu pisze:A nie masz możliwości użycia x64? Tzn zainstalowania systemu x64?
Czy sprzetowo tez trzeba być przygotowanym pod taki system?
Owszem. Tyle że od pewnego czasu spora część platform jest x64. Jedzie na tym system 32-bitowy, bo może i masz np <=4GB RAMu więc Ci x64 nie potrzebne. Ale jeśli platforma jest x64 to możesz mieć taki system.
Jaki masz procesor?
Zabytek :) intel C2Duo E8200 2.66

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 15:44
autor: dodi
dodi pisze:
dziobu pisze:
dodi pisze:
Czy sprzetowo tez trzeba być przygotowanym pod taki system?
Owszem. Tyle że od pewnego czasu spora część platform jest x64. Jedzie na tym system 32-bitowy, bo może i masz np <=4GB RAMu więc Ci x64 nie potrzebne. Ale jeśli platforma jest x64 to możesz mieć taki system.
Jaki masz procesor?
Zabytek :) ale just sprawdziłem że obsługuje 64bity.

intel C2Duo E8200 2.66

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 16:18
autor: dziobu
dodi pisze:Zabytek :) ale just sprawdziłem że obsługuje 64bity.

intel C2Duo E8200 2.66
[/quote]
Dorzuć RAMu do oporu, wstaw SSD i instaluj x64 ;)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 16:23
autor: jestan
samezrp pisze: A co do śrubki projektowanej zaawansowanym narzędziem. No sorry, ale nie będę instalował 123D do zaprojektowania śrubki, kiedy mam inne narzędzie, które znam i używam do bardziej zaawansowanych celów. Poza tym nauka w las nie idzie, zawsze może sie przydać.
Chwalebne, że znasz bardziej zaawansowany program. Mnie chodziło o ocenę, przed rozpoczęciem nauki, która przecież trochę czasu pochłania, tego co się będzie robić w przyszłości. Jeśli mam drukować jakieś pierdołki dla domu, znajomych, prosty, a tym samym łatwiejszy program zupełnie wystarczy. Jednak "de gustibus non disputandum es" ;))

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 paź 2017, 22:44
autor: McKee
Prędzej czy później zorientujesz się, że ten łatwiejszy program ma ograniczenia, które ci przeszkadzają. W pewnym momencie stwierdzisz, że trzeba użyć bardziej zaawansowanego narzędzia, bo praca jest szybsza (!) i można zrobić więcej (i w krótszym czasie).
Okaże się że dużo czasu zmarnowałeś (bo mogłeś sprawniej działać) z prostym programem a Twoje wydruki były gorszej jakości (np.: zaokrąglanie brzegów w prostszym programie to mordęga).
Jeżeli myślisz perspektywicznie i zamierzasz się "pobawić w drukowanie" trochę dłużej, to zainwestuj czas na naukę - zwróci ci się kilkakrotnie.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 09:35
autor: dodi
Może trochę OT ale zapytam ,

Czy przy programach 3D , programach typu PS, Corel jest wykorzystywana dodatkowa karta graficzna (np.Ati Radeon) czy wystarczy karta zintegrowana (komputer Dell 7010 , procek I5-3470)?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 10:22
autor: McKee
Tak, jest wykorzystywana.
Oprogramowanie będzie działać i na "zwykłej", tylko że wolniej.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 11:31
autor: bART
Nie wszystkie programy wykorzystają konsumenckie karty graficzne, nie wspomnę już o zintegrowanych (no chyba że to jest jakieś Quadro mobilne :) )
PS - wykorzystuje, ale nie wszystkie - to trzeba sprawdzić na stronie adobe. Jednak większość GTX jest wspierana - Cuda.
Programy CAD - no tutaj już jest większy problem.
Bo te z wyższej półki raczej wymagają kart z serii Quadro lub w przypadku ATI seria Fire.
Jednak przy żwawym procku projekty jakoś nie specjalnie złożone będą chodzić w miarę przyzwoicie. Problem zaczyna się przy skomplikowanych złożeniach z większą liczbą elementów. Generalnie te programy - np. SW nie zauważą nawet najbardziej wypasionego GTX'a.
Fusion korzysta z kart konsumenckich zresztą tak jak Inventor i o ile dobrze pamiętam wykorzystuje DX.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 13:17
autor: mcxmcx
A możesz jakoś rozwinąć te skróty?

Bo za chwilę będzie kupowany komputer, AMD i 1060 na grafikę.

Głównie do gier, ale syn trochę też rysuje w CAD, nawet nie myślałem że może nie wykorzystywać karty software.

Która z kart by była najlepsza w podobnym przedziale wydajnościowym?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 13:53
autor: rmatysiak
polecam jednak intela, w grach jest lepszy od AMD, najlepiej chwile poczekać na nowe 6 rdzeniowe procki.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 14:03
autor: dragonn
różnica w grach jest max na poziomie 15% a w cenie tego samego Intela dostaniesz więcej rdzeni gdzie sumaryczna moc będzie większa. A 6 rdzeniowe procki intela.... popatrz na ich ceny.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 14:19
autor: rmatysiak
dragon:
zgodnie z tym testem średnio jest to więcej niż 15%
http://pclab.pl/art75579-45.html
między Ryzen 7 1800X a i5 8600K jest 21% realnej róznicy w fps.
i5 8600 kosztuje około 1300-1500 zł. a ile kosztuje Ryzen 7 ?
Ps teraz to średni czas na kupno komputera do grania, kopacze wykupują karty graficzne i kosztują one majątek.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 14:25
autor: dragonn
Ja zawsze przeglądam pojedyncze testy i w większości grach które mnie interesują różnica jest mała. Oczywiście zgodzę się że jak ktoś chce kompa typowo do gier to niech bierze jakieś i5, ale jak ktoś szuka kompa do pracy + gry dodatkowo to Ryzen będzie lepszą opcją, zobacz sobie jak duża różnica jest w typowo wielordzeniowych zastosowaniach http://www.benchmark.pl/ranking/cpu/cinebench-11-5
A przy okazji warto dodać że dzięki DirectX 12 lub Vulkanowi CPU ma mniejsze znaczenie w grach, oczywiście to dopiero przyszłość ale już to widać często.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 14:47
autor: rmatysiak
To zależny do jakiej pracy.
jak dla mnie kupno intela w zastosowaniach domowych czyli granie i praca hobbystyczna intel daje większa elastyczność.
Wyjątkiem są programy które są wstanie wykorzystać duża liczbę rdzenie podczas pracy np renderowanie itp.
Ps osobiście kupił bym AMD gdyby mieli lepszą ofertę, bardzo im kibicuje żeby dali procka który będzie takim przełomem jak Atlon.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 15:29
autor: SQ9KRD
rmatysiak pisze: Ps osobiście kupił bym AMD gdyby mieli lepszą ofertę, bardzo im kibicuje żeby dali procka który będzie takim przełomem jak Atlon.
Pamiętam te czasy jak Atlon`y paliły się jak kiełbaski na grillu mmmm ;)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 15:45
autor: dziobu
dodi pisze:Może trochę OT ale zapytam ,

Czy przy programach 3D , programach typu PS, Corel jest wykorzystywana dodatkowa karta graficzna (np.Ati Radeon) czy wystarczy karta zintegrowana (komputer Dell 7010 , procek I5-3470)?
Do 3D jednak fajnie jest mieć kartę dedykowaną. Nawet jak korzystasz z jakiegoś badziewia, jak Sketchup. Różnicę zobaczysz w każdym odświeżeniu ekranu (bez karty rysowaniem zajmuje się procesor), a karta da Ci moc np do włączenia antyaliasingu i praca wciąż będzie płynna.

Porównam Ci wrażenia z pracy w Sketchupie na dwóch kartach (ten sam PC): Quadro M3000M do Intela HD530 (6700HQ). Otóż: jak picie w Szczawnicy do szczania w piwnicy.

A jak dojdziesz do czegoś wymagającego, jak rendering - różnica wygląda tak:
https://www.youtube.com/watch?v=x8isf_4kPRo

Imho najlepiej jest zaopatrzyć się w kartę ze średniej/średnio-górnej półki. Te prawie zawsze mają sensowny stosunek jakości do ceny a do domowego rysowania 3D w przyjemnych warunkach więcej nie trzeba.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 16:03
autor: rmatysiak
SQ9KRD pisze:
rmatysiak pisze: Ps osobiście kupił bym AMD gdyby mieli lepszą ofertę, bardzo im kibicuje żeby dali procka który będzie takim przełomem jak Atlon.
Pamiętam te czasy jak Atlon`y paliły się jak kiełbaski na grillu mmmm ;)
a na p4 boczek można było smażyć :)
Ps Jak można się zapytać z kim się najdalej połączyłeś ?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 16:11
autor: SQ9KRD
Totalny OFF-Topic - Wyspa Wielkanocna

Aby nie było tak totalnie nie na temat to ten film dobitnie pokazuje czym jest karta dla gracza vs karta dla grafika/projektanta
https://www.youtube.com/watch?v=He4cG3jx1Os

Oczywiście epoka GTX980 już za nami lecz chodzi i porównanie kart z tego samego okresu a różnych zastosowań.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 17:39
autor: samezrp
mcxmcx pisze:A możesz jakoś rozwinąć te skróty?
PS - PhotoShop
GTX - GeForce Titan X (mam nadzieję)
Programy CAD - computer aided design, projektowanie wspierane komputerowo
SW - SolidWorks
DX - DirectX
:)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 17:50
autor: kretu
rmatysiak ale wiele rdzeni jest wykorzystywane również jak masz odpalone kilka aplikacji a to raczej nie jest rzadka sytuacja w zastosowaniach ogólnych. Akurat jestem odwrotnego zdania i do zastosowań domowych właśnie AMD Ryzen. Intel wygrywa jedynie przy zastosowaniach profesjonalnych gdzie jesteśmy nastawieni na pracę jednowątkową.

Gorzej z programami CAD bo tutaj należy rozróżnić dwie fazy pracy projekt/rendering bo o ile przy renderingu (+ pewne bajery podczas zwykłej pracy jak lepsze wygładzanie i ogólnie odrobinę lepszy wygląd) wiele wątków i wspomaganie kartą graficzną to podczas fazy projektowej przy bardziej skomplikowanym rysunku po dupie dostaje pojedynczy wątek procesora. Z tego co mi wiadomo jedynie najbardziej zaawansowane programy za olbrzymie pieniądze rozwiązały ten problem, a oprogramowanie z którym mam do czynienia czyli poziom Autodesk i tańsze nie:D

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 18:21
autor: chemik72
samezrp pisze:
mcxmcx pisze:A możesz jakoś rozwinąć te skróty?
PS - PhotoShop
GTX - GeForce Titan X (mam nadzieję)
Programy CAD - computer aided design, projektowanie wspierane komputerowo
SW - SolidWorks
DX - DirectX
:)
znalezione w sieci odnośnie grafik:
LE - low edition

Ge - galaxy edition

GS - Grand sport

GT - grand turismo

GTS - grand turismo sport

GTX - grand turismo extrem

ultra - to ultra

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 19:35
autor: corristo25
SQ9KRD pisze:Totalny OFF-Topic - Wyspa Wielkanocna
Oczywiście epoka GTX980 już za nami lecz chodzi i porównanie kart z tego samego okresu a różnych zastosowań.
eee ee moja 980ti daje rade! :P :cool2:

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 19:42
autor: dragonn
Ja lecę na GTX770 i tez daje radę :P, jak ktoś nie gra w ciągle w najnowsze gry na ultra to daje radę.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 26 paź 2017, 20:04
autor: dziobu
M3000M daje radę, a gdzie jej do powyższych kart...

Re: Fusion360 - Darmowy

: 27 paź 2017, 10:41
autor: rmatysiak
ja mam starego Xnona i daje czadu :)
dokupiłem mu 1070 i nie czuje braku mocy.

SQ9KRD- pracuje w UKE :) trochę wasze środowisko znam i lubię obawiam się ze bez wzajemności :)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 27 paź 2017, 11:37
autor: dziobu
McKee pisze:Prędzej czy później zorientujesz się, że ten łatwiejszy program ma ograniczenia, które ci przeszkadzają. W pewnym momencie stwierdzisz, że trzeba użyć bardziej zaawansowanego narzędzia, bo praca jest szybsza (!) i można zrobić więcej (i w krótszym czasie).
Okaże się że dużo czasu zmarnowałeś (bo mogłeś sprawniej działać) z prostym programem a Twoje wydruki były gorszej jakości (np.: zaokrąglanie brzegów w prostszym programie to mordęga).
Jeżeli myślisz perspektywicznie i zamierzasz się "pobawić w drukowanie" trochę dłużej, to zainwestuj czas na naukę - zwróci ci się kilkakrotnie.
100% racji.
Zwłaszcza że potencjalnie jestem w podobnej sytuacji, tyle że świadomie zostałem przy gorszym narzędziu (Sketchup).
Jedyne co, to trzeba świadomie określić zakres potrzeb (ja rysuję wszystko, tzn od zatyczki do przepustu, przez elementy montażowe do urządzeń aż po dom jednorodzinny ;p) i dopasować program. Imho lepiej opanować jeden, a dobrze niż kilka tak sobie.

Natomiast patrząc od strony druku 3D Sketchup ma jedną ogromną zaletę - w zasadzie operuje na trójkątach. I to nie tak że trójkąty pojawiają się podczas eksportu i potem trzeba (czasem) STLa naprawiać, tylko cały czas mam kontrolę gdzie jaki jest. Ot taki detal.

Niemniej też jestem za tym żeby od razu równać w górę (ja zacząłem od IronCADa ale ogólnie CAD mi nie podpasował dlatego zostałem przy Sketchupie). CO by nie było, akurat na sofcie nie warto oszczędzać.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 27 paź 2017, 14:29
autor: samezrp
dziobu pisze:CO by nie było, akurat na sofcie nie warto oszczędzać.
Wiesz, zależy ile możesz wydać. Mi idealnie podpasował SolidWorks. Idealnie wpasowany w mój sposób myślenia i moje odruchy. No niestety do takiego użytku jak my używamy nie zgodzę się co do "oszczędności" :)
Na tę chwilę jestem posiadaczem oficjalnej licencji edukacyjnej na 2 lata wydanej bezpośrednio na mnie, a co będzie potem obadamy.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 28 paź 2017, 20:51
autor: dodi
Stworzyłem w F360 element z kilu mniejszych i chciałem wyeksportować do Cura, niestety wyskakują błędy . Czy należy użyć funkcji która połączy elementy w jedną całość?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 28 paź 2017, 21:08
autor: dodi
Dwa błędy :
Autodesk Translation Services faulem to translate the current Documents to stl file

STL Translator failed to export data

Re: Fusion360 - Darmowy

: 28 paź 2017, 21:57
autor: jestan
U mnie w kompie pracuje teraz nieco już leciwa NVIDIA Quadro 2000 (1 GB), ale nie narzekam. Mam procesor i7 2600, w którym siedzi intelowska HD 2000 i szczerze mówiąc też się wyrabiała.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 29 paź 2017, 10:32
autor: dodi
Już wiem kiedy występuje powyższy błąd. Mogę eksportować projekt do STL do czasu kiedy nie zapiszę projektu . Później wyskakuje ten błąd.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 paź 2017, 10:54
autor: virgin71
dodi pisze:Stworzyłem w F360 element z kilu mniejszych i chciałem wyeksportować do Cura, niestety wyskakują błędy . Czy należy użyć funkcji która połączy elementy w jedną całość?
Możesz stworzyć komponent zawierający wszystkie elementy i drukować cały komponent.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 paź 2017, 10:58
autor: dodi
virgin71 pisze:
dodi pisze:Stworzyłem w F360 element z kilu mniejszych i chciałem wyeksportować do Cura, niestety wyskakują błędy . Czy należy użyć funkcji która połączy elementy w jedną całość?
Możesz stworzyć komponent zawierający wszystkie elementy i drukować cały komponent.
Wiem kiedy to się dzieje . Kiedy projekt zostanie zapisany w chmurze . Jak się już to zrobi nie ma możliwości wyeksportować go do STL. Nie można zapisywać projektu w chmurze , trzeba go eksportować na dysk, wtedy nie wyskakuje ten błąd przy zapisywaniu STL-a.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 paź 2017, 11:06
autor: virgin71
Kliknij "pracuj Offline" i spróbuj. Ja czesem w trybie on-line też mam dziwne zachowania F360.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 paź 2017, 17:55
autor: dodi
virgin71 pisze:Kliknij "pracuj Offline" i spróbuj. Ja czesem w trybie on-line też mam dziwne zachowania F360.
Doradź mi proszę jedna rzecz. Uczę się dopiero , przeglądam tutki na YT i coś powoli sklejam. Nie mogę znaleźć jedenej opcji (o ile wogóle jest)Mam wykonana bryłe i potrzebuje ja przeskalować ale nie we wszystkich kierunkach . Przykładowo mam wazon , chce zachować wysokość ale zmniejszyć średnicę.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 paź 2017, 18:00
autor: McKee
O tak to się robi: http://bfy.tw/Ekzf
:lol:

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 paź 2017, 18:31
autor: dodi
McKee pisze:O tak to się robi: http://bfy.tw/Ekzf
:lol:
A ty jesteś virgin71?

Jakbym wiedział to bym nie pytał Kapitanie Wszystkowiedzący :DD

Ale dzięki :good:

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 paź 2017, 20:50
autor: virgin71
Wybierasz "scale" i ustawiasz "non-uniform" i wtedy skalujesz w wybranych osiach.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 31 paź 2017, 10:10
autor: morf
Hejo,
i ja postanowilem sprobowac fusiona

Mam problem z przesuwaniem/obracaniem wstawionych komponentow.

Przykladowo wstawilem sobie model titana aero i zaraz po wstawieniu moge nim swobodnie "poruszac"
SNAG-1273.png
Natomiast jak chce go poruszyc juz chwile pozniej to mi sie zupelnie nie udaje, zaznaczam caly komponent i daje move/copy no i lipa, niby offsety sie zmieniaja ale sam komponent stoi w miejscu
efekt jak tutaj:
SNAG-1274.png

Co robie nie tak? Dzieki za pomoc.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 31 paź 2017, 16:40
autor: dodi
virgin71 pisze:Wybierasz "scale" i ustawiasz "non-uniform" i wtedy skalujesz w wybranych osiach.
Dziękuje .
Szukam jeszcze możliwości aby wykonać coś takiego . Mam np. model głowy i potrzebuje nałożyć na nią warstwę o grubości np. 10mm na całość równomiernie . Coś jakbym oblał ją .

Re: Fusion360 - Darmowy

: 02 lis 2017, 11:13
autor: virgin71
Ja po prostu wycinam w nowym modelu głowę, którą sobie wcześniej skopiowałem. Pewnie da się "lepiej", ale tak jest sprawnie i szybko.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 05 lis 2017, 08:23
autor: dodi
Wogóle to F360 jest darmowy? Pobrałem z ich strony zainstalowałem ale widzę że na pasku u góry odliczane są dni .

Re: Fusion360 - Darmowy

: 05 lis 2017, 08:44
autor: kretu
A zarejestrowałeś swoje konto? bez tego jest chyba na 30 dni. Jak się zarejestrujesz na rok z możliwością że za rok zwyczajnie znowu przedłużasz.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 05 lis 2017, 19:26
autor: dodi
Mas racje :)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 07 lis 2017, 09:37
autor: morf
morf pisze:Hejo,
Mam problem z przesuwaniem/obracaniem wstawionych komponentow.
Przykladowo wstawilem sobie model titana aero i zaraz po wstawieniu moge nim swobodnie "poruszac"
SNAG-1273.png
Natomiast jak chce go poruszyc juz chwile pozniej to mi sie zupelnie nie udaje, zaznaczam caly komponent i daje move/copy no i lipa, niby offsety sie zmieniaja ale sam komponent stoi w miejscu
efekt jak tutaj:
SNAG-1274.png
Ktos kojarzy temat? Walcze ale nie ogarniam co robie nie tak...

Re: Fusion360 - Darmowy

: 07 lis 2017, 09:52
autor: qczek
morf pisze:
morf pisze:Hejo,
Mam problem z przesuwaniem/obracaniem wstawionych komponentow.
Przykladowo wstawilem sobie model titana aero i zaraz po wstawieniu moge nim swobodnie "poruszac"
SNAG-1273.png
Natomiast jak chce go poruszyc juz chwile pozniej to mi sie zupelnie nie udaje, zaznaczam caly komponent i daje move/copy no i lipa, niby offsety sie zmieniaja ale sam komponent stoi w miejscu
efekt jak tutaj:
SNAG-1274.png
Ktos kojarzy temat? Walcze ale nie ogarniam co robie nie tak...
Hej,
Przy każdym komponencie jest taka opcja "ground", może o to chodzi, albo masz jakoś powiązany ten komponent z innym ....

Re: Fusion360 - Darmowy

: 07 lis 2017, 09:59
autor: morf
qczek dzieki za podpowiedz, no niestety ten obiekt nie jest uziemniony :) wiec musi to byc cos innego :/
Obrazek

Re: Fusion360 - Darmowy

: 07 lis 2017, 12:04
autor: grzybu
Ale masz go aktywny, więc nie możesz zmieniać jego położenia.
Kliknij z prawej strony carriage v4 i uaktywnij cały projekt. Wtedy będziesz mógł zmieniać wzajemne położenie komponentów.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 07 lis 2017, 14:52
autor: morf
grzybu pisze:Ale masz go aktywny, więc nie możesz zmieniać jego położenia.
Kliknij z prawej strony carriage v4 i uaktywnij cały projekt. Wtedy będziesz mógł zmieniać wzajemne położenie komponentów.
To niestety nie to...

Ale udalo mi sie znalesc przyczyne :yahoo:
Mialem wlaczony "Contact Set", po wylaczeniu moge swobodnie poruszac

Re: Fusion360 - Darmowy

: 17 lis 2017, 08:52
autor: SQ9KRD
Hejka
Mam pytanko przedłużał już ktoś licencje Fusion 360 na następny rok ??
Chodzi mi o tą wersje free. Dostałem mejla o kończącej się licencji free stąd moje pytanie.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 17 lis 2017, 11:53
autor: Marcin1415
SQ9KRD pisze:Hejka
Mam pytanko przedłużał już ktoś licencje Fusion 360 na następny rok ??
Chodzi mi o tą wersje free. Dostałem mejla o kończącej się licencji free stąd moje pytanie.
Przedłużyłem bez żadnego problemu.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 02 gru 2017, 00:22
autor: MarCiu
Pomocy :)

Mam pewien problem.

Mianowicie mam trzy rzuty, trzy profile.
Rzut podstawy, boku i przekrój poprzeczny i teraz na podstawie tych rzutów chcę wykonać bryłę.

Potrzebuję coś na kształt obłego kształtu góry myszki komputerowej uzyskać, lub co lepiej zobrazować wycinek piłki tenisowej po tych białych liniach - taką napompowaną "podpaskę" :D ...
2017-12-02_00h24_48.png
Rzut z góry (podstawa):
2017-12-02_00h13_02.png
2017-12-02_00h13_02.png (3.67 KiB) Przejrzano 4180 razy
Rzut z boku:
2017-12-02_00h12_10.png
2017-12-02_00h12_10.png (5.24 KiB) Przejrzano 4180 razy
Rzut od przodu (ogólny obły kształt):
2017-12-02_00h09_32.png
Możecie podpowiedzieć jak to zrobić?

Siedzę na tym już parę godzin i pomału wymiękam...

Re: Fusion360 - Darmowy

: 02 gru 2017, 07:14
autor: tig33r
Wyciągasz podstawę, a pozostałe dwa szkice przez intersection.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 02 gru 2017, 07:24
autor: virgin71
Wyciągasz wszystko. Intersection robisz na 3 bryłach.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 02 gru 2017, 12:36
autor: dziobu
Ale przecież nie wyciągnie ostatniego rzutu tak żeby pokrył się z taką podstawą. Jak rozumiem chodzi o uzyskanie czegoś takiego:
rys.png

Re: Fusion360 - Darmowy

: 02 gru 2017, 15:26
autor: tig33r
To niech zrobi ujemne wyciągnięcie po ścieżce obrysu.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 06 gru 2017, 19:31
autor: trike3
Witajcie

Mam taki nietypowy problem.

Kopiuje SVG do fusiona z Gear Generator, po tej czynności wywala mnie z fusiona. Co mogę z tym zrobić??

Jeszcze jedno jak pobiera się aktualizacje do tego programu ??

Re: Fusion360 - Darmowy

: 06 gru 2017, 19:37
autor: trike3
Generalnie próbuję narysować małą zębatkę ciężko w/w z wymiarować bo ma średnicę 22,6 i 36 zębów.

Na tej stronie gear generator jakoś dobrałem parametry, ale znowu fusion głupieje jak mu wrzucam plik SVG.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 06 gru 2017, 20:06
autor: kretu
A zobacz może dodatek spour gear jest oryginalnie w fusion w menu add-ins musisz go załadować i pojawia się dodatkowy przycisk w menu create. udało mi się nim niby wygenerować jakąś zębatkę z twoimi parametrami.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 06 gru 2017, 21:51
autor: trike3
Dzięki faktycznie lepiej tym spur gear, dopiero trenuję z fusionem.

Nie da się w tym programie zapisać na dysku dokumentacji ??

Nie mam możliwości zapisu np na dysku D

Hmm nawet nie mogę znaleźć zapisu w formacie STL :-)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 06 gru 2017, 21:58
autor: anraf1001
trike3 pisze:Dzięki faktycznie lepiej tym spur gear, dopiero trenuję z fusionem.

Nie da się w tym programie zapisać na dysku dokumentacji ??

Nie mam możliwości zapisu np na dysku D

Hmm nawet nie mogę znaleźć zapisu w formacie STL :-)
Żeby zapisać w STL klikasz prawym na wybrane Body lub Component i wybierasz Save As STL
Tak da się zapisać na dysku. Ikona kartki/pliku na górze ekrany -> Export.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 07 gru 2017, 13:40
autor: trike3
Dzięki

W sumie tak jak w SolidWorks coś mnie zaćmiło

Re: Fusion360 - Darmowy

: 11 gru 2017, 19:06
autor: trike3
Witajcie

Projektuję zębatkę składającą się z dwóch na jednej osi, projektuję pierwszą później drugą i tutaj mam problem.

1. Jak wstawiam drugą zębatkę to chwyta się płaszczyzny, a nie wskazanej powierzchni i wpada mi jedna w drugą.
(po odsunięciu powiedzmy jest dobrze, ale czy nie ma innej drogi ?? )

2. jak obie zębatki za sobą powiązać żeby powstał z nich jeden element, jak próbuje przesunąć łapiąc za zębatkę to mi ucieka jedna zamiast cały element. Nie potrafię ich ze sobą powiązać. :-(

Pozdrawiam Marcin

Re: Fusion360 - Darmowy

: 11 gru 2017, 19:15
autor: kretu
Jedna opcja zrób to najpierw jako dwa osobne komponenty. Użył funkcji joint z menu assemble. I na koniec combine aby mieć jedno body.

Druga opcja to samo ale opcja move zamiast joint z zaznaczeniem funkcji point to point
Trzecia od razu twórz jeden element tylko zrób dwa sketche na jednej płaszczyźnie ale wyciągnij je w przeciwne strony

I pewnie jeszcze wiele innych sposobów ale te pierwsze mi przyszły na myśl

Re: Fusion360 - Darmowy

: 11 gru 2017, 21:27
autor: pacy
Ja bym najpierw zrobił pierwszą zębatkę, potem w miejscu gdzie maja się stykać dodał nowy offset plane
i na nim narysował drugą. Powinny stworzyć jedno body i nie będzie trzeba joinować.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 11 gru 2017, 21:43
autor: trike3
Dzięki za porady

Re: Fusion360 - Darmowy

: 12 gru 2017, 08:16
autor: trike3
Witajcie z rana.

Jeszcze jednego nie rozumiem.

Jak rysuję część i daję new body czyli drugą część, później 3 itd. to czy da się później w/w zapisać osobno jako STL czy muszę robić części na osobnych arkuszach ??

Re: Fusion360 - Darmowy

: 12 gru 2017, 08:22
autor: anraf1001
trike3 pisze:Jeszcze jednego nie rozumiem.

Jak rysuję część i daję new body czyli drugą część, później 3 itd. to czy da się później w/w zapisać osobno jako STL czy muszę robić części na osobnych arkuszach ??
anraf1001 pisze: Żeby zapisać w STL klikasz prawym na wybrane Body lub Component i wybierasz Save As STL
Po pierwsze warto spróbować, a po drugie to z mojej odpowiedzi w tym temacie coś można chyba wywnioskować. Tak można każde Body osobno zapisać do STL.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 12 gru 2017, 08:23
autor: pacy
Jeśli masz dwa różne body to na drzewku po prawej klikasz prawym klawiszem myszki na danym body i tam masz save to stl.
Zapisze do stl tylko kliknięte body.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 12 gru 2017, 11:35
autor: kretu
Taka podpowiedz w fusion osobne części zaleca się rysować jako osobne komponenty (components) a nie body. Praca na samym body tylko dla projektów jednoelementowych. Ma to znaczenie przy odrobinę bardziej skomplikowanych operacjach ale warto się do tego przyzwyczajać od razu.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 14 gru 2017, 09:45
autor: virgin71
Jako jeden komponent, zawierający wiele body, chciałeś napisać;)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 14 gru 2017, 12:23
autor: kretu
Nie właśnie osobne komponenty. https://www.youtube.com/watch?v=l9dcWtefQ7E

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 sty 2018, 14:56
autor: trike3
Czy w Fusion 360 jest opcja spawów /spoin ??

Pozdrawiam

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 sty 2018, 15:33
autor: McKee
trike3 pisze:Czy w Fusion 360 jest opcja spawów /spoin ??
A co przez to rozumiesz / co chcesz uzyskać?
Obliczenia wytrzymałości połączeń spawów/spoin chyba nie ma, ale jeżeli np. chcesz mieć wygładzenie rogów / połączenie 2 ścian to jest opcja "Fillet" (Zaznacz krawędź i klawisz F wciśnij).

Re: Fusion360 - Darmowy

: 23 sty 2018, 17:41
autor: trike3
Nie sam efekt spoin, łączę 2 elementy spoiną.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 01 lut 2018, 14:53
autor: kapi
nowosci w F360: -> klik


wygląda ciekawie.
możliwość pracy offline do 360 dni ;)

nie używam, maila z autodesku dostalem ;)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 10 mar 2018, 10:07
autor: Berg
na rendering tego czegoś mam czekać 20 minu!? Rysowałem to przez 5 minut!
Jakieś 4 kredyty zużyć?! Nie no proszę Was. Dobrze rozumiem?!
Chmura to zło!
Zrzut ekranu 2018-03-10 o 10.05.20.png

Re: Fusion360 - Darmowy

: 10 mar 2018, 10:49
autor: anraf1001
rafaljot pisze:na rendering tego czegoś mam czekać 20 minu!? Rysowałem to przez 5 minut!
Jakieś 4 kredyty zużyć?! Nie no proszę Was. Dobrze rozumiem?!
Chmura to zło!
Zrzut ekranu 2018-03-10 o 10.05.20.png
Maksymalnie 20minut. Zależy od natłoku ludzi. A te kredyty brzmią myląca ale ich ilość to jest coś w rodzaju limitu funkcji, rozdzielczości itd. które możesz mieć włączone.
A jak się nie podoba to jest jeszcze local rendering :D

Re: Fusion360 - Darmowy

: 10 mar 2018, 18:22
autor: virgin71
Ja to wszystko w Local puszczam:) Ale mam do tego inny komputer:)

Re: Fusion360 - Darmowy

: 10 mar 2018, 18:53
autor: FlameRunner
A jak wygląda taki "Cloud" w jakości "Final"?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 10 mar 2018, 21:29
autor: virgin71
To nie ma znaczenia, czy Cloud, czy Local. Wersja Final jest po prostu bardzo ładna.

Re: Fusion360 - Darmowy

: 12 mar 2018, 08:29
autor: Hejterro
Wersja final nigdy mnie jakoś nie zadowalała. Niżej podrzucam render starego projektu z pracy...
Stanowisko_pokazowe.iam_2017-Jan-12_01-29-58PM-000_Current_View_png.png
Dla porównania, ta sama rzecz, jednak pd innym kątem, ale renderowana w inventorze bezpośrednio (F360 jeszcze nie było wtedy lub nie znałem go :P) Ale nie była to jeszcze finalna wersja renderu :D
17198468_1653999947960338_722926526_n.png

Re: Fusion360 - Darmowy

: 15 kwie 2018, 19:31
autor: SQ9KRD
POMOCY. Dziś zalogowałem się do F360 i utraciłem wszystkie projekty z 2018r. Logując sie na stronkę tez widzę tylko te z 2016/2017 żadnego z 2018 nawet z tego miesiąca. O co "kaman" ktoś coś miał już podobnego ??

Re: Fusion360 - Darmowy

: 30 cze 2018, 12:44
autor: Pajacyk0v
Fajny tutek jak przygotować obudowę pod elektronikę w F360.

Generalnie polecam kanał tego gościa. Cenię go za szczerość :]


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=2JxQZT2hYEs


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=9tpj0oeplyI


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=bZy9IxnEidE


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=UUW01D8-kaA


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OW9k0r2ni3c

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 lip 2018, 02:00
autor: belialek
Hmm a ja mam takie pytanie... Jak uzyskać licencję "individual"? Z tego co czytałem, to do 100k USD dochodu można używać na darmowej licencji - problem w tym, ze przy rejestracji mam do wybory tylko opcje związane z nauczaniem, czy już licencja "individual" nie istnieje? Po zarejestrowaniu się jako student w opcjach "subscribe" mam tylko opcję 180zl/miesiąc :D Coś robię źle?

Re: Fusion360 - Darmowy

: 24 lip 2018, 03:37
autor: zen