Strona 1 z 1

Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 19:32
autor: xyzyx
Jak w temacie, chodzi mi o 2-3 kg "zwitki", filamenty lokalnych producentów najlepiej DD, Plast-Spaw itd.
Dzięki

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 19:42
autor: Artu
A mogą być na szpuli :roll: oferta 3drukarki :git:

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 20:20
autor: virgin71
Do czego chcesz użyć? Ja bardzo nie polecam takie rozwiązania, bo kiedyś tak kupowałem.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 20:42
autor: TDI-CAD
Mam kilka kilo ABS osd PastSpaw
http://tdi-cad.pl/plastspaw

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 20:51
autor: xyzyx
To że na szpulach znajdę takiej wielkości to ja wiem i nie chcę oczywiście drukować, że tak brzydko się wyrażę z "kupy", w grę wchodzi szybkie i dosyć łatwe nawijanie na szpule we własnym zakresie i zagospodarowanie pustych szpul, z jednoczesnym obniżeniem kosztów materiału :-)

A gdzie kupowałeś filament bez szpuli jeżeli możesz się pochwalić?

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 20:52
autor: xyzyx
TDI-CAD pisze:Mam kilka kilo ABS osd PastSpaw
http://tdi-cad.pl/plastspaw
Tylko 3mm?

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 21:05
autor: TDI-CAD
xyzyx pisze:
TDI-CAD pisze:Mam kilka kilo ABS osd PastSpaw
http://tdi-cad.pl/plastspaw
Tylko 3mm?
Tylko 3mm, 1,75 nie nadaje się do sprzedaży w zwojach.
Jak potrzebujesz jakiś tani szit to mam kilka kilo 1,75 niewiadomego pochodzenia.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 21:32
autor: xyzyx
I pewnie do tego ABS, to podziękuję miałem kiedyś shit'owy ABS, poszedł do kosza nie szło nic wydrukować.
Zależało mi na czymś porównywalnej jakości np z DD tylko bez szpuli, ale rozumiem że raczej nic takiego dziś się nie oferuje.
Moja ciekawość została więc zaspokojona.
Dzięki

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 21:41
autor: mcxmcx
Powiem ci, że najtańszy ABS mam na eBay za 4.99£. i drukuje ładnie. Folia, pochłaniacz, rolka, wymiar trzyma, kolor jest.

Najtanszy pla za 6.75£.

Wszystko z dostawa kurierem dwa dni od zamówienia.

Jakoś nie ma chyba sensu patrzeć za zwojami, chyba że weźmiesz po 200 kg do konfekcjonowania to wtedy taniej ;)

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 03 paź 2017, 22:10
autor: TDI-CAD
Jest ABS i PLA, drukuje z tego szpulki na próbki. Jakość żadna a na szpulki się nadaje :-)
xyzyx pisze:I pewnie do tego ABS, to podziękuję miałem kiedyś shit'owy ABS, poszedł do kosza nie szło nic wydrukować.
Zależało mi na czymś porównywalnej jakości np z DD tylko bez szpuli, ale rozumiem że raczej nic takiego dziś się nie oferuje.
Moja ciekawość została więc zaspokojona.
Dzięki

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 07:29
autor: Julian
Trzeba wspomnieć o jednej rzeczy. Koszt szpulki jest dość niski. Zwłaszcza jak producent bierze regularnie kilka tys sztuk.

Nawijanie na zwój nie robi się samo.
Ktoś musi to układać, pilnować w przeciwieństwie do szpul 1kg gdzie zaczepia się drut i maszyna sama działa.


Podejrzewam że jakby to policzyć to wyjdzie że zwój nie wychodzi taniej. Ba, może nawet drożej?

Szukaj w chinach jak Ci zależy. Albo pytaj małych producentów.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 09:05
autor: FlameRunner
Powszechnie stosowana do nawinięcia 2 kg filamentu szpula SA-300 na TME - gdzie każdy random może sobie kupić - kosztuje niecałe 11 zł już przy zakupie pięciu sztuk.
Jak myślisz, jaką cenę dostaniesz jak zadzwonisz do producenta i zapytasz "ile tych szpul zmieścicie na paletę"? ;)
xyzyx pisze:To że na szpulach znajdę takiej wielkości to ja wiem i nie chcę oczywiście drukować, że tak brzydko się wyrażę z "kupy", w grę wchodzi szybkie i dosyć łatwe nawijanie na szpule we własnym zakresie i zagospodarowanie pustych szpul, z jednoczesnym obniżeniem kosztów materiału :-)
Mówią krótko: narobisz się, poplączesz, a oszczędność będzie na poziomie kilku złotych na 2 kg drutu.

Ja pamiętam jeszcze czasy, gdy kupowało się plastspaw w zwojach 2 kg. Bardzo się cieszę, że to już przeszłość. :)
Nikt już tak nie robi, bo zwyczajnie nie warto.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 11:53
autor: marek91
"ile tych szpul zmieścicie na paletę"? ;)

Dokładnie to 180 :) Tylko...

Cena 11zł to baaaardzo dużo za tą szpulę, no ale to detal...

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 12:07
autor: FlameRunner
I mówi to osoba, która w dawnych czasach sprzedawała je po 20 zł brutto. :mrgreen:

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 13:39
autor: marek91
A myślisz że wtedy kupowałem je po 180szt i wielokrotność? xD

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 13:50
autor: FlameRunner
Myślę, że nie. :)

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 17:47
autor: xyzyx
Wszystko zależy pewnie jaka szpula, takie "przewiewne" czyli z niepełnymi ściankami bocznymi można zaleźć nawet za około 5 zł w detalu, więc hurtowe ilości bezpośrednio od producenta wyjdą pewnie dużo taniej.
Wygląda na to, że dla przeciętnego użytkownika można przyjąć koszt szpuli w całym filamencie jest pomijalny.
Mimo wszystko przydał by się jakiś skup, szkoda po prostu wyrzucać :-)

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 18:21
autor: FlameRunner
Skoro Marek o SA-300 pisze: "Cena 11zł to baaaardzo dużo za tą szpulę", to ile taka szpula może kosztować w hurcie? Powiedzmy 5 zł brutto?
Gdyby zorganizować skup, realną ceną byłoby myślę maksymalnie 3 zł brutto, z wysyłką na koszt oddającego.
Mnie też szkoda wyrzucać, rozumiem i chęć kupienia drutu bez szpuli, i chęć oddawania szpul do skupu, ale jedno i drugie po prostu nie ma sensu, więcej zachodu niż korzyści.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 22:18
autor: kswiorek
Można szpulę dać psu, pies Toma całkiem nieźle się bawił. Widziałem też jakiś projekt bączków z takich szpulę.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 22:33
autor: xyzyx
Dodrukuję jakieś gumy i będę sprzedawał jako zestaw kół do jakiegoś pojadu :D

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 04 paź 2017, 22:34
autor: Zepco
Jak ktoś ma nadmiar pustych szpul z DD i nie ma co z tym zrobić to chętnie przygarnę. :-)

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 05 paź 2017, 20:54
autor: FlameRunner
Ile Ci trzeba?

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 05 paź 2017, 21:07
autor: Zepco
@FlameRunner 10-20 szt. Nawet jak masz na sprzedaż w dobrej cenie to też wezmę.

Swoją drogą bawiąc się próbkami nie jestem w stanie sobie wyobrazić co było kiedyś jak wszystkie filamenty były bez szpulek.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 05 paź 2017, 21:19
autor: dziobu
A to musi być tylko DD? Mam jeszcze ~30 szpul których bym się chętnie pozbył. Tyle że różne.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 05 paź 2017, 21:30
autor: Berg
Ja to mam ... szkoło, papier, plastik i pozostałe. Skorupki od jajek, skórki z banana i inne idą na kompostownik. Metal zostawiam po drugiej stronie płotu i sam znika.
Puste szpule, ok nie jest ich wiele, ogarniam tak samo jak puste opakowanie po serku grani. Ogarnia mnie przerażenie ile tego jest. Plastiku mam co miesiąc najwięcej. Nie mieści się. żółte worki muszą leżeć luzem.
Trafiłem na ten wątek i zastanawiam się, czy coś robię nie tak ze szpulami.... ?

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 14 maja 2018, 14:49
autor: MalT
Szpule powinny być za kaucją.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 14 maja 2018, 20:37
autor: emartinelli
Przesadzacie, jeśli segregujecie plastiki i oddajecie je do recyclingu to przecież te szpule idą na przemiał i do ponownego wykorzystania, więc nie jest tak źle.
No chyba, że zakopujecie je po ogródkach i lasach...

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 14 maja 2018, 23:43
autor: mcxmcx
Nie wiem jak w PL, ale w UK recykling plastyku odbywa się przez wysyłkę kontenerami do Chin.

Tam małe łapki segregują i palą. Tak, głównie palą.

Od kiedy Chińczycy wprowadzili zapory importowe na śmieci jest poważny problem w UK. Papier / karton i plastyk to główny export z UK do Chin.

Czyli każda opcja zmniejszenia generowanego plastyku ma sens.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 14 maja 2018, 23:50
autor: emartinelli
W takim razie sposób postępowania należy uzależnić od kraju :)
O ile wiem to u nas jednak się segreguje i przerabia na miejscu.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 27 lis 2018, 15:07
autor: Thomaszek
Witam, czy ktoś z Was posiada może jakieś szpulki na zbyciu? Chętnie przyjmę jakieś 20 szt - najchętniej średnicy 30 cm.

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

: 27 lis 2018, 15:15
autor: FlameRunner
SA-300 bez problemu kupisz w TME.