Strona 1 z 1

Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 13:01
autor: anraf1001
Wczoraj na SB pojawił się temat wersji beta nadchodzącej Cury 3.0 z linku: http://software.ultimaker.com/Cura_open_beta/
Nigdzie nie została zapowiedziana wersja beta stąd wiele wątpliwości. Zostawię więc małe info na jej temat.

Początkowo planem działu marketingu Ultimaker było wypuszczenie wersji 3.0 bez "bety", aby spowodować coś w rodzaju większego "wow". Jednak czas zweryfikował plany. Wersja "ostateczna" wychodzi już w przyszłym tygodniu. Nie ma czasu na "betę" stąd coś w rodzaju "cichej bety". Mimo, że nie została ona oficjalnie ogłoszona, to osoby zaznajomione z wersjami testowymi Cura i chętne przetestowania wersji 3.0 mogą pobrać betę z wyżej wymienionego linku.

Krótkie podsumowanie. Tak, to jest oficjalna, lecz nie ogłoszona beta :-)

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 13:06
autor: FlameRunner
Już wczoraj trochę poklikałem, podoba mi się, znowu widać kilka ciekawych udoskonaleń, w tym poprawę problemu z pojawiającymi się przy nachylonych ściankach bardzo wąskimi fragmentami top/bottom.

Nie rozumiem jednak, czemu wersja 3.0, a nie po prostu 2.8? Nie widzę żadnej rewolucyjnej zmiany.
Czy zmiana na trójkę z przodu jest czysto marketingowym zabiegiem, by ostatecznie zerwać z początkowymi wersjami 2.x, które miały poważne niedoróbki/braki?

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 13:09
autor: anraf1001
FlameRunner pisze:Nie rozumiem jednak, czemu wersja 3.0, a nie po prostu 2.8? Nie widzę żadnej rewolucyjnej zmiany.
Czy zmiana na trójkę z przodu jest czysto marketingowym zabiegiem, by ostatecznie zerwać z początkowymi wersjami 2.x, które miały poważne niedoróbki/braki?
Nie to tylko ty twierdzisz, że zmiana cyfry z przodu na 3 jest bez sensu z tak małą ilością zmian. Wiem o tym, że niektórzy w UM też tego nie rozumieją :-)

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 14:12
autor: mcxmcx
Nie otwiera się.
Znaczy startuje, pokazuje zmiany i ginie.

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 14:13
autor: anraf1001
mcxmcx pisze:Nie otwiera się.
Znaczy startuje, pokazuje zmiany i ginie.
U mnie wszystko działa. Antywirus może blokuje?

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 14:28
autor: Berg
Odnośnie numeru wersji. nie wiem jak to jest z Curą, która jest niby gratis. Nie wiem jak to jest, czy czasem nie jest nieco inaczej jak jest sprzedawana ze sprzętem. Nie czytałem licencji.

W oprogramowaniu mojej firmy sposób kodowania jest dokładanie opisany w warunkach licencji i wsparcia. I jest to zrobione według powszechnie spotykanych praktyk u innych większych producentów oprogramowania. Zmiana pierwszej cyfry oznacza w skrócie koniec początku wspierania wersji poprzedniej, to oznacza, że po upływie 5 lat możemy wypowiedzieć umowy wsparcia dla użytkowników, którzy nie zrobili upgrejdu.

Re: RE: Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 14:35
autor: mcxmcx
anraf1001 pisze:
mcxmcx pisze:Nie otwiera się.
Znaczy startuje, pokazuje zmiany i ginie.
U mnie wszystko działa. Antywirus może blokuje?
Nie mam antywirusa ;)

Jest loading machines, loading interface, pokazuje changelog, pokazuje się na chwilę pełny ekran i ginie.

Jako administrator też.

Poczekam aż się naprawić w 3.01 ;)

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 16:05
autor: Marcin1415
Dodali coś istotnego?

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 19:28
autor: Blazi
3 na początku może oznaczać nowe funkcjonalności, np. integrację z innym oprogramowaniem, natywne usługi chmurowe etc. Wtedy jest jak najbardziej na miejscu. Sam CuraEngine odpowiadający za generowanie ścieżki to tylko część programu Cura.

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 19:39
autor: anraf1001
Marcin1415 pisze:Dodali coś istotnego?
Chyba największą nowością jest Cura Connect. Ale to nie wszystko. Dodane zostaną także nowe wzory wypełnienia, możliwość drukowania supportów w taki sposób aby łatwo łamały się na małe fragmenty. Te są chyba najistotniejsze. Najlepiej samemu przetestować. Ja nie pamiętam teraz wszystkich nowości. :-)

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 19:40
autor: FlameRunner
A supportu typu "zyg-zak z obrysem" ciągle brak. :(

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 19:41
autor: anraf1001
Blazi pisze:3 na początku może oznaczać nowe funkcjonalności, np. integrację z innym oprogramowaniem, natywne usługi chmurowe etc. Wtedy jest jak najbardziej na miejscu. Sam CuraEngine odpowiadający za generowanie ścieżki to tylko część programu Cura.
Może chodzi o Cura Connect? :/

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 19:41
autor: anraf1001
FlameRunner pisze:A supportu typu "zyg-zak z obrysem" ciągle brak. :(
Niestety :-( Custom supportów też na razie nie będzie :-(

Re: Cura 3.0 Beta

: 10 paź 2017, 22:18
autor: virgin71
Chyba największą zmianą jest mocniejsza integracja z Solidami i NXem i otwarcie się ponowne na pluginy. https://ultimaker.com/en/blog/51255-com ... e-releases