I3 Blaszak

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 111
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: I3 Blaszak

Post autor: Tuchajbej »

Największy hałas w drukarce to wentylatory. Najgłośnieszy jest ten do chłodzenia głowicy, potem ten do wydruku i zasilacza. Ogólnie jest jest straszny jazgot, z drugiego końca mieszkania słychać i średnio da sie wytrzymać.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

No wentylatorow nie wyciszysz. Bo yen halas to przeplywajace powietrze. Mozesz kupic lepsze wentylki ale czy to 24 czy 12 bez znaczenia.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: I3 Blaszak

Post autor: McKee »

Kopytko pisze:No wentylatorow nie wyciszysz. Bo yen halas to przeplywajace powietrze. Mozesz kupic lepsze wentylki ale czy to 24 czy 12 bez znaczenia.
Eeee tam, musi się dać. Poszukaj po Internecie pod hasłem "fan silencer" (ten problem właśnie przede mną). A te lepsze mam wrażenie że są głośniejsze.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

Glosnosc idzie z wydajnoscia. Ciche sa malo wydajne
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: I3 Blaszak

Post autor: Hejterro »

Zawsze możesz spróbować zbudować jakąś komorę zamkniętą na drukarkę. :D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: I3 Blaszak

Post autor: McKee »

W zasadzie tak, ale to też kwestia ilości wiatraków i przede wszystkim ilości plastiku, którymi są obudowane (a można je też zamocować na elastycznych podkładkach). Samo przepływające powietrze nie jest głośne - dopiero jak trafi na przeszkodę. Załóż dyszę na turbinę, albo jakąś ozdobną/fikuśną ramkę przed wiatrakiem - prędkości nie zwiększysz a głośność będzie większa.
Turbina w Gate 2.0 jest ze 2 razy cichsza od tej którą mam w Witbox-ie. A z wyglądu są identyczne. Tylko w Gate nie ma dyszy na końcu - po prostu turbina jest po skosie zamontowana i dmucha prosto na wydruk (nie wiem na 100% czy to tylko to - może siedzi tam jakaś firmowa turbina a w Gate chińczyk :D).
"fan silencer" - takie urządzenia są stosowane w dużych systemach wentylacyjnych (i działają) - jeszcze nie mam z tym doświadczenia w drukarkach / nie instalowałem czegoś takiego w drukarce (przymierzam się dopiero), ale na Thingiverse można znaleźć kilka przykładów do przetestowania:
Obrazek.

PS.: Jeszcze coś takiego:
https://www.thingiverse.com/thing:932972 - w opisie: This is a muffler for a drastic reduction of the noise of the fan of the Power Supply of a PRUSA I3 by Sunhokey.
https://www.thingiverse.com/thing:983215 - w opisie: about 85% noise reduction
Coś w tym jest - warto spróbować.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

Tylko trzeba trafić w sinusoide dźwięku do modelu , lub tak zaprojektować te fale aby sinusoida pokrywała sie z częstotliwością dzwięku, wg. mnie nie sprawdzi sie to tam gdzie przepływ jest regulowany, choć cześć fal pewnie się wytłumi. to tak jak w wydechach sportowych, nie ma tam już żadnej waty wygłuszającej, a jest to obliczone tak aby fale się na siebie nakładały i interferencja powodowała stłumienie.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 111
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: I3 Blaszak

Post autor: Tuchajbej »

Hałasem zajmę się w weekend może. Zrobię prowizoryczba obudowę. Podpinać przewody, posprawdzam luzy bo może gdzieś wentylator w wibracje wpada. Teraz inny problem.
Dolna warstwa wygląda źle. To nie wina ustawienia stołu. To raczej coś w ustawieniach marlina albo cury. A drugi problem to przesunięcie warstwy w osi y. Coś że syepstickiem? Za mały/duzy prad? ObrazekObrazekObrazek
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

Oddal sysze is stolu. Zbyt blisko jest i linie wlaza na siebie
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 111
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: I3 Blaszak

Post autor: Tuchajbej »

Jest oddalona na grubość kartki. Poza tym jak spojrzysz to przy krawędziach wszystko jest ok. Tylko na środku się kiepsci. Gdy głowica hamuje dojeżdżajac do krawędzi to wszystko jest ok.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”