Strona 1 z 1

Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 21:00
autor: Artu
Dwa dni temu kupiłem, i stwierdzam, że tak dobrze klejącego ustrojstwa do szyby jeszcze nie widziałem :o
Trzyma to wydruki ABS, z którymi nawet Dimafix miał problemy... No i ta cena... 15zł za 300ml :shock:
Szukajcie na półkach takich opakowań:
Hegron-Gel-strong-hair-spray.jpg
Hegron-Gel-strong-hair-spray.jpg (7.63 KiB) Przejrzano 9766 razy

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 21:13
autor: SQ9KRD
Jak po wystygnięciu odkleja się od tego ABS??

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 21:42
autor: Zepco
SQ9KRD pisze:Jak po wystygnięciu odkleja się od tego ABS??
U mnie nawet po ostygnięciu nie chce odejść. Już lustro uszkodziłem gdy miałem za bardzo wprasowany wydruk. Jednak nawet przy większych powierzchniach nie podwija się tym bardziej że drukarka nie jest zasłonięta.
A zmywa się go bardzo dobrze płynem do mycia szyb z octem, choć pewnie czysty ocet zadziała podobnie (jednak mnie przeszkadza zapach).
Nie mam porównania do Dimafix, bo nigdy z niego nie korzystałem, ale póki co nie mam ochoty nic zmieniać, ten lakier jest mocny.
Jedynie trzeba się nauczyć go nanosić, bo inaczej wszystko dookoła jest potem poklejone.

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 21:45
autor: Artu
Zmywa się czystą wodą, nie potrzeba octu :git: Faktem jest, że nawet po ostygnięciu wydruki niechętnie się odklejają, ale woda leczy wszystko :mrgreen:
Zepco pisze:[Jedynie trzeba się nauczyć go nanosić, bo inaczej wszystko dookoła jest potem poklejone.
Wystarczy zdjąć szybę do "aplikacji" i nie ma problemu :thumbup: I nie należy się "zrażać", że początkowo (na zimno) tworzy się "gęsia skórka". Po podgrzaniu stołu "rozlewa się" i jest lusterko :smile2:

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 22:06
autor: Berg
nawet wygląda na porączny, bo z Dimafixem mam kłopot w HC z operowaniem dużą puszką.

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 22:24
autor: rmatysiak
w Krakowie po 10 zł, przesyłka prawie tyle co koszt żelu

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 22:41
autor: Kopytko
a po co coś zakrywać:) psikasz po wszystkim i raz na jakiś czas drukarkę na myjnie bezdotykową trzeba zabrac:P Taki żarcik, dlatego podobają mi się rozwiązania ze zdejmowanymi stołami w każdej postaci, oczywiście takimi ,ze nie trzeba ciągle robić kalibracji po demontażu.

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 23:04
autor: McKee
Na starym reprapowie pokazywałem pudełko-przykrywkę do psikania po stole.
Naprawdę polecam - proste pudełko nakładane na stół żeby nic nie leciało na boki, tylko mały otwór na dyszę. Stosuje już ze 2 lata i jestem zadowolony (i nic dookoła nie jest usyfione).
Zdejmowanie szyby że stołu nie pomoże jeżeli będziemy psikać obok.
A i używanie dimafiksu w domu może się żonie nie spodobać, więc po co się narażać jeżeli można to na czysto zrobić ;)

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 23:10
autor: Berg
kłopot mam z tym, że jak Dimafixu jest już bardziej mniej niż więcej w opakowaniu, to nie specjalnie działa w poziomie.
@kopytko, tak, oczywiście zdjęcie szyby by robiło ale za leniwy jestem :D

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 23:12
autor: Kopytko
to pozostaje myjnia:)

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 23:21
autor: McKee
rafaljot pisze:kłopot mam z tym, że jak Dimafixu jest już bardziej mniej niż więcej w opakowaniu, to nie specjalnie działa w poziomie.
... ale kto mówił że pryskać trzeba w poziomie?
Puszkę trzymamy pionowo.
Ooo... tu jest to rozwiązanie dla leniwych (ver 1.0): http://www.mojreprap.pl/viewtopic.php?f ... 314#p77314

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 23:43
autor: Berg
o jeżu! to ja wolę zdjąc szybę :D

Re: Hegron Gel Spray

: 15 paź 2017, 23:52
autor: McKee
To tylko tak wygląda(-ło) :P
Nałożenie pudełka na stół trwa tyle co zdjęcie jednego klipsa ;)
I nic się nie brudzi poza pudełkiem i stołem.

Re: Hegron Gel Spray

: 16 paź 2017, 07:18
autor: Artu
Kopytko pisze:...podobają mi się rozwiązania ze zdejmowanymi stołami w każdej postaci, oczywiście takimi ,ze nie trzeba ciągle robić kalibracji po demontażu.
Mam 3szt lustra cięte z tej samej tafli, więc nie mam problemu kalibracji "po podmianie" na stole :git:
rmatysiak pisze:w Krakowie po 10 zł, przesyłka prawie tyle co koszt żelu
W Krakowie nie ma sklepów stacjonarnych z kosmetykami ? :shock:

Re: Hegron Gel Spray

: 16 paź 2017, 07:59
autor: rmatysiak
Przepraszam źle się wyraziłem, w Krakowie można kupić w klepie za 10 zł, ale ja mieszkając w łodzi muszę drugie tyle dołożyć do przesyłki.

Re: Hegron Gel Spray

: 16 paź 2017, 08:01
autor: Artu
A w Łodzi nie ma sklepów z kosmetykami ? :shock: Za 10zł, to pewnie 150ml, bo takie też są :DD

Re: Hegron Gel Spray

: 16 paź 2017, 08:31
autor: rmatysiak
Pewnie są ale jakoś nigdy nie miałem potrzeby czegoś w nich kupować :)

Re: Hegron Gel Spray

: 16 paź 2017, 16:40
autor: Zepco
Myję stół po każdym wydruku i tego preparatu starcza na naprawdę wiele aplikacji, także nawet za 15zł bardzo oþlaca się kupić te 300ml.
Ja na tym drukuję wszystko, PLA, ABS, PETG, nawet drewnopodobne. Z PETG trzeba uważać, bo przywiera najmocniej. :D

Re: Hegron Gel Spray

: 16 paź 2017, 17:14
autor: Artu
Zapuściłem ekstremalny wydruk :mrgreen:
2017-10-16 17_09_24-Cura.png
Jak na razie prawie 50% i nic się nie odkleiło :smile2:
IMG_20171016_171124m.jpg

Re: Hegron Gel Spray

: 16 paź 2017, 19:30
autor: Artu
I nic się nie odkleiło :git:
IMG_20171016_191234m.jpg

Re: Hegron Gel Spray

: 22 paź 2017, 16:21
autor: Artu
I moja chytrość się zemściła. Zamiast umyć szybę to sobie "dopsikałem" :oops:, a drukowałem większy płaski element... Bez komentarza :evil:

Re: Hegron Gel Spray

: 22 paź 2017, 16:33
autor: Zepco
Chytry dwa razy drukuje ;-) Rozumiem Dimafix, ale Hegron za 15 zł? :P

Re: Hegron Gel Spray

: 22 paź 2017, 17:12
autor: Artu
Nic mi nie mów, 6h druku w koszu :evil:

Re: Hegron Gel Spray

: 22 paź 2017, 19:42
autor: geepard
W rossmann teraz po 11.99zl 300 ml !!

Re: Hegron Gel Spray

: 22 paź 2017, 20:14
autor: McKee
Ale co się stało?
Oderwało się bo nie dopsikałeś wszędzie?
Czy nowa warstwa starej nie trzymała?
Rozumiem, że się nie udało ale napisz dlaczego - też się chcemy nauczyć na Twoich błędach ;)

Re: Hegron Gel Spray

: 22 paź 2017, 20:17
autor: Yorg 68
Artu pisze:I moja chytrość się zemściła. Zamiast umyć szybę to sobie "dopsikałem" :oops:, a drukowałem większy płaski element... Bez komentarza :evil:
Artur - czyja dobrze rozumiem:
- z poprzedniego wydruku warstewka "kleju" pozostała na szybie - cz za każdym razem wydruk
odchodzi od szyby czysty tzn. bez emulsji ?
- czy przy wydruku który się Tobie oderwał obie warstewki kleju pozostały na szybie - czy na wydruku ?

PS : wyrazy współczucia - 6h i pownie ze 35 albo i 40 metrów filamentu w plecy - szkoda :cry:
@McKee mnie wyprzedził.

Re: Hegron Gel Spray

: 22 paź 2017, 21:28
autor: Marcin1415
geepard pisze:W rossmann teraz po 11.99zl 300 ml !!
Żona wczoraj kupiła. Niedługo sprawdzę co to potrafi. Szczególnie cieszy mnie fakt druku z PLA w niskich temperaturaach a może i bez grzania stołu.

Re: Hegron Gel Spray

: 23 paź 2017, 06:23
autor: Artu
"Rozkleiły się" warstwy kleju pomiędzy sobą. Jedna, ta "stara" została na szybie, a ta "dopsikana" na wydruku :o
Teraz już wiem, że po KAŻDYM druku należy szybę wymyć, i nałożyć nową powłokę przed kolejnym wydrukiem. Koszty nie wielkie, a lenistwo się zemściło... 6h druku poszło do kosza :evil:

Re: Hegron Gel Spray

: 25 paź 2017, 10:34
autor: bielawa
Wczoraj stałem się właścicielem - rossman 11,9x zł.
Grzejecie stół korzystają z tego i drukując z abs?

Re: Hegron Gel Spray

: 25 paź 2017, 10:43
autor: Artu
ABS na zimnym stole, to nawet Hegron nie pomoże :mrgreen: Ja grzeję do 90st/C :git:, ale podobno już od 80 trzyma... :roll:

Re: Hegron Gel Spray

: 25 paź 2017, 10:57
autor: Marcin3D
A jak z odrywaniem po wydruku jak to tak dobrze przyklei np do szyby ?

Re: Hegron Gel Spray

: 25 paź 2017, 11:22
autor: Artu
Bywa różnie :mrgreen: W razie "W" można szybę "utopić" i wtedy łatwiej :DD Ale jak na razie tylko "maleństwa" odmaczałem, reszta odskakiwała po ostygnięciu i podważeniu :smile2:

Re: Hegron Gel Spray

: 25 paź 2017, 17:06
autor: TDI-CAD
U nas w rossmanie 150g za 12.99zł i to wykupiony. To już lepiej dimafix wy chodzi.

Re: Hegron Gel Spray

: 25 paź 2017, 19:46
autor: samezrp
No dzisiaj kupiłem 11,99 za 300ml. Normalnie 15,99 jakaś promocja była, na stronie Rossmanna też.

Re: Hegron Gel Spray

: 26 paź 2017, 01:39
autor: MarCiu
Też dziś stałem się posiadaczem. Jutro przetestuję :)

Re: Hegron Gel Spray

: 26 paź 2017, 11:36
autor: bART
Podjechałem i obadam ten specyfik.

Ja, że głównie drukuję PLA to korzystam z mojego specyfiku - klej PVP zmieszany na gorąco z wodą i cukrem. Fajnie się smaruje i co najważniejsze bardzo łatwo zmywa wilgotną gąbką :)

Re: Hegron Gel Spray

: 26 paź 2017, 14:33
autor: emartinelli
Mam i ja w promocji za 11,99 300ml :)
W weekend zobaczę co to warte...

Re: Hegron Gel Spray

: 26 paź 2017, 17:30
autor: samezrp
Na czystym szkle miałem lekkie problemy z klejeniem się ASA przy 100st, z tym zelem spoko trzyma na 60.

Re: Hegron Gel Spray

: 30 paź 2017, 11:21
autor: dodi
Przeczytałem i kupiłem. Nie wiem co jest ale nie mogę później oderwać wydruku od szyby(PLA) . Czy może to być wina zbyt dużej/małej ilości nakładanego Gel-u :)

Re: Hegron Gel Spray

: 30 paź 2017, 11:26
autor: Artu
Sorry, ale dla PLA wystarczy porządnie wyczyścić szybę, i klej nie jest potrzebny.

Re: Hegron Gel Spray

: 30 paź 2017, 11:50
autor: Artu
Dla PLA polecam również taką metodę:


źródło: http://www.youtube.com/watch?v=OEZD0AS8WWI

Re: Hegron Gel Spray

: 30 paź 2017, 11:56
autor: samezrp
Spróbuj mojej metody:
viewtopic.php?p=25225#p25225
jeszcze raz zaznaczam: tylko na zimnej szybie! Może pomoże włożenie do zamrażarki jak ktoś polecał, nie próbowałem. Na filmiku jest właśnie PLA na Hegronie.

Re: Hegron Gel Spray

: 30 paź 2017, 12:10
autor: emartinelli
Może zwiększ trochę dystans dyszy od stołu dla pierwszej warstwy.

Ja w weekend puściłem parę wydruków z PLA i ABS na tym Hegronie i jestem bardzo zadowolony. Odrywanie tylko na zimnym stole szpachelką lub nożykiem do tapet i nawet duże wydruki ładnie odchodziły. Warstwa od spodu równa i błyszczaca.

Re: Hegron Gel Spray

: 03 lis 2017, 19:17
autor: Tuchajbej
U mnie w rosmanie tylko ten jest. Cena ta sama. Obrazek

Re: Hegron Gel Spray

: 03 lis 2017, 20:06
autor: Artu
To nie jest to. Ma być Hegron Gel Spray

Obrazek

Ale spróbuj, może też będzie "działał" :git:

Re: Hegron Gel Spray

: 03 lis 2017, 20:46
autor: Tuchajbej
Tego dostałem w innym Rossmanie.
Ten wcześniejszy uwydatni kolory wydruku [emoji16][emoji16]

Re: Hegron Gel Spray

: 10 lis 2017, 21:43
autor: corristo25
dziś kupiłem w Auchanie 300 ml za 15,18 :) na razie zapowiada się dobrze, bo w końcu wydruk łapie się mojej płyty alu :D ale z ręcznym odrywaniem nie miałem problemu :P Może w końcu odstawie papier w kąt :)

Re: Hegron Gel Spray

: 04 sie 2021, 14:08
autor: gromki_86
A jak Wy tego hegrona aplikujecie? Bez rozcieńczania, z rozcienczaniem?
Psikacie na szybę i zostawiacie do wyschnięcia?
Psikacie tylko czy jeszcze szmatką przecieracie?

Re: Hegron Gel Spray

: 04 sie 2021, 14:45
autor: @GUTEK@
Psikam na zimny stół, on momentalnie wysycha podczas grzania.
Ja akurat nie rozcieńczam, ale koledzy z forum pisali, że rozcieńczony nawet lepiej się sprawdza.
Pomyśl o kleju od DD zamiast Hegrona, dużo łatwiej się go aplikuje.

Re: Hegron Gel Spray

: 04 sie 2021, 14:47
autor: Andrzej_W
Psikam i czekam do wyschnięcia. Jest wątek o cebulowym kleju z Hegronu :DD o ile dobrze pamietam dziobu go rozcieńczał.
Ja przeszedłem na kleik od DD bo puszcza jak wystygnie ale hegronik jest plus awaryjnie mam klej do papieru w sztyfcie.

Re: Hegron Gel Spray

: 04 sie 2021, 15:08
autor: Andrzej_W
Auto korekta dzięki aaannnd. W tym wieku pamięć już nie ta
aaannnd pisze: @ Andrzej_W, pamięć Cię zawodzi :D cebulowy hegron robił rafaljot znaczy berg

Re: Hegron Gel Spray

: 04 sie 2021, 18:29
autor: artur_n
Andrzej_W pisze:Psikam i czekam do wyschnięcia. Jest wątek o cebulowym kleju z Hegronu :DD o ile dobrze pamietam dziobu go rozcieńczał.
Ja przeszedłem na kleik od DD bo puszcza jak wystygnie ale hegronik jest plus awaryjnie mam klej do papieru w sztyfcie.
Używam go w swojej P3S i działa rewelacyjnie. Aplikuje bez rozcieńczania i wrzucam do wydruku bez czekania. Po ostygnięciu wydruki same odchodzą więc jak kleik DD z rewelacyjną wydajnością i to za grosze :D :D :D

Re: Hegron Gel Spray

: 21 sie 2023, 00:50
autor: Norbas
Hegron nadal się spisuje?
Używam DD bo taki kupiłem jako pierwszy.
Wydruki się trzymają w 90%, ale potrafią małe elementy niestety odchodzić.
Warto tego hegrona kupić nadal?
On tylko na szybę czy na PEI też się nadaje?
Z DD taki problem, że żeby dokładnie doczyścić pei po nim to muszę używać środka rozpuszczającego klej. Niby nie widać ale jak się palcem przejedzie tam gdzie było smarowane to się nadal klei.

Re: Hegron Gel Spray

: 21 sie 2023, 01:40
autor: alucard321pl
Uzywam Hegrona na szybach i nie mam zastrzeżeń. Buteleczkę którą aktualnie wykorzystuje kupiłem nie dalej jak miesiąc temu.

Re: Hegron Gel Spray

: 21 sie 2023, 07:14
autor: Fest
Do ASA na szybie jest lepszy od kleju DD.

Mam w pracowni duży karton na podłodze i tam pryskam szybę, żeby nie uświnić wszystkiego wokoło.

Re: Hegron Gel Spray

: 21 sie 2023, 10:29
autor: Artu
Działa, trzyma jak zły do czasu ostygnięcia :good:

Re: Hegron Gel Spray

: 21 sie 2023, 11:36
autor: majek
Norbas pisze: 21 sie 2023, 00:50 Z DD taki problem, że żeby dokładnie doczyścić pei po nim to muszę używać środka rozpuszczającego klej. Niby nie widać ale jak się palcem przejedzie tam gdzie było smarowane to się nadal klei.
hmmm...
Ja myję raz na jakiś czas blachę z pei po prostu wodą z mydłem i klej DD bez problemów schodzi.