Strona 1 z 1

Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

: 25 paź 2017, 21:06
autor: jarhead
Wieczór.
Wczoraj po sformatowaniu i ponownym zbootowaniu karty do Raspberry wziąłem się za konfigurowanie sieci WiFi.
Zrobiłem wszystko zgodnie z poleceniami tutorialu tzn. podałem SSID hasło WPA/WPA2 itd.. ale niestety ani Extender ani Główny router nie widzi IP Raspberry (rozumiem, że Rasp samo powinno się podłączyć bez konieczności robienia acces przycisku WPA na repeaterze?)
Pokój gdzie jest drukarka jest na piętrze i jest konieczność korzystania z repeatera - sieć z głównego routera nawet nie jest widoczna TP-Link Wzmacniacz WiFi TL-WA860RE N300 EXTENDER (tak samo podłączony jest laptop)
SSID i Hasło do Repeatera jest takie jak na głównym routerze. Dodam, że mam Neostrade i każde wyłączenie zasilania wiąże się ze zmianą IP, ale Repeater wtedy sam się konfiguruje z głównym routerem.
I teraz jak żyć i zrobić by Rasp połączyło się z Repeaterem??

Re: Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

: 25 paź 2017, 21:44
autor: jarhead
Dodam, że mam Raspberry PI 3 + WiFi

Re: Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

: 25 paź 2017, 21:49
autor: samezrp
A co mówi log uruchomieniowy RPi?

Re: Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

: 25 paź 2017, 22:12
autor: Kopytko
wklej tu tekst z pliku network, zmien tylko tymczasowo swoja nazwe i haslo na XXXXXX , przeciez to bez znaczenia co Twój routher robi i do czego jest wpięty, ty się podłączasz niezależnie od tego. Chyba że masz wifi 5GHz , to raspi go nie widzi.

Re: Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

: 26 paź 2017, 10:47
autor: grzybu
U mnie też malinki mają jakiś dziwny problem z łączeniem się do wifi kiedy jest włączony extender. Ja u siebie rozwiązałem problem łącząc malinkę kablem do switcha bo nie chciało już mi się wyłączać extendera za każdym razem jak restartowałem malinkę.